پاورپوینت مدیریتی

پاورپوینت طراحی سازمان ها در عصر ارتباطات

عنوان کامل : پاورپوینت طراحی سازمان ها در عصر ارتباطات

تعداد اسلایدها: ۱۹۸ اسلاید

فهرست مطالب: عصر اطلاعات – ویژگی های عصر اطلاعات – تعریف سیستم اطلاعاتی – مدیریت سیستم اطلاعاتی طراحی سازمان – عوامل موثر در سازماندهی – ساختار سازمانی – اصول سازماندهی – تصمیم گیری ساختار – ابعاد کلیدی ساختار سازمانی  – مراحل سازماندهی – انواع ساختارهای سازماندهی – تاثیر بیرون سپاری بر ساختار – ساختارهای سازمانی در عصر اطلاعات – مقایسه ساختارهای سازمانی – تکنولوژی اطلاعاتی و اشکال سازمانی – بنیان های معماری تکنولوژی اطلاعاتی – منابع

نمونه ای از اسلایدهای پاورپوینت:

پاورپوینت طراحی سازمان ها در عصر ارتباطات

پاورپوینت طراحی سازمان ها در عصر ارتباطات
پاورپوینت طراحی سازمان ها در عصر ارتباطات

این پاورپوینت توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

پاورپوینت طراحی سازمان ها در عصر ارتباطات

کاربرد این پاورپوینت : پاورپوینت طراحی سازمان ها در عصر ارتباطات تمام مباحث را در مورد طراحی و ساختارهای سازمان ها چه در حالت کلی و چه در عصر اطلاعات پوشش می دهد. این پاورپوینت منبع کاملی برای دانشجویان رشته های مدیریت که به مبحث ساختارها و طراحی سازمان ها علاقه من هستند، مفید است.

تایید صحت اطلاعات

در اسلاید شماره ۱۲۵ از پاورپوینت طراحی سازمان ها در عصر ارتباطات این گونه آمده است :

یک مدیر می تواند برای ایجاد دگرگونی در سازمان به طرق مختلف اقدام کند. هدف ما در این کار انتقال سازمان از حالت سنتی و بلند به سازمان با ساختار جدیدتر است. تعدادی از عوامل در برابر خواست مدیریت برای تغییر ساختار سازمانی در نقش بازدارنده ظاهر می‌شوند. شکل قبلی را می توان به عنوان یک میدان نیرو در نظر گرفت که نیروهای موافق و مخالف تغییرات را نشان می دهد. برای ایجاد تغییر، مدیر می تواند هم نیروهای موافق تغییر را افزایش دهد و هم اینکه نیروهای مخالف تغییرات را کاهش دهد.
نگرش‌های مختلفی را می توان برای تقویت عوامل و نیروهای موافق تغییرات بکار گرفت، اما هر سازمان متفاوت بوده و برنامه‌های تغییرات باید سفارشی و اختصاصی تنظیم شوند. جدول بعدی برخی اقدامات کلیدی و فعالیت‌های توصیه شده را شرح می دهد. این برنامه‌ها بر اساس نظرات ندلر و تاشمن (۱۹۹۸) تدوین شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا