پاورپوینت مدیریتی

پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی

عنوان کامل : پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی

تعداد اسلایدها: ۳۲ اسلاید

فهرست مطالب این پاورپوینت: انواع و روش های تحقیقات بازاریابی – مقایسه روش های قطعی و اکتشافی – تحلیل مسیر – مفاهیم و ویژگی های تحلیل مسیر – ضرورت تحلیل مسیر – بررسی یک مطالعه موردی – گروه های کانون – تحلیل محتوا

 

نمونه ای از اسلایدهای پاورپوینت:

پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی

پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی
پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی

این پاورپوینت توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

نگاهی به فایل پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی

کاربرد این پاورپوینت : پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی بیشتر به موضوع تحقیقات بازاریابی می پردازد و تکنیک های لازم برای انجام این تحقیقات را بیان میکند و در ارائه مباحث نیز از مثال های عینی استفاده میکند اشخاصی که علاقه مند به روش های بازایابی برای تحقیقات بازاریابی هستند می توانند از این پاورپوینت استفاده کنند.

تایید صحت اطلاعات

در اسلاید شماره ۳۰ از پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی این گونه آمده است :

تحلیل محتوا (Content Analysis) ابزاری تحقیقاتی است برای تعیین وجود واژه‌ها یا مفاهیم در داخل متنها یا مجموعه‌ای از متنها. تحلیل محتوا عبارت است از فرآیند فکری طبقه بندی داده‌های متنی کیفی به خوشه هایی از موجودیتها یا طبقات مفهومی با هدف شناخت الگوهای همخوان و روابط بین متغیرها یا موضوعات(Given, 2008 p.120).
روشهای تحلیل محتوا شامل دو روش اصلی : تحلیل مفهومی (Conceptual) و تحلیل ارتباطی (Relational) است.
تحلیل مفهومی عبارت است از: انتخاب مفهوم و سپس بررسی جهت شمارش و فهرست کردن وجود آن مفهوم در متن است. مفهوم مورد نظر ممکن است به صورت واضح و اشکار و یا به صورت ضمنی و پنهان در متن وجود داشته باشد. گاهی اوقات تحلیل مفهومی را تحلیل موضوعی (Thematic) نیز می نامند. تحلیل ارتباطی همانند تحلیل مفهومی است با این تفاوت که تلاش می کند تا ارتباط بین مفاهیم را نیز بررسی کند. تحلیل ارتباطی را تحلیل معنایی (Semantic ) نیز می نامند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا