تحقیق و پژوهش کاملتحقیق و مقاله

تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT

تحقیق اجرای سیستم ERP در سازمان
Word

عنوان کامل تحقیق (پایان نامه) : تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT

نوع فایل: Word

تعداد صفحه: ۱۴۷

فهرست مطالب: بخش اول اهداف و رویکرد های سیستم تولید بموقع JIT – بخش دوم اشنایی باسیستم مورد مطالعه – بخش سوم تکنیک های طراحی سیستم تولیدی JIT – بخش چهارم  طراحی سیستم کانبان – بخش پنجم خرید وتحویل بهنگام – منابع

این پایان نامه می تواند به عنوان راهنمایی به منظور تحقیق و پژوهش بیشتر در زمینه تحقیق برنامه ریزی تولید به ویژه اجرای سیستم تولید به هنگام JIT توسط سایر پژوهشگران مورد استفاده قرار گیرد.

این تحقیق توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

نگاهی به فایل تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT

کاربرد این تحقیق : تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT در واقع این فایل یک پایان نامه کارشناسی رشته مهندسی صنایع کامل با همین عنوان می باشد. این فایل برای تمام دانشجویان رشته های صنایع و مدیریت صنعتی ب بسیار مفید و کاربردی می باشد همچنین دانشجویان می توانند با مطالعه این فایل با فرمت پایان نامه های کارشناسی آشنا شوند. این فایل همچنین به عنوان ادبیات تحقیق میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

تایید صحت اطلاعات

در صفحه شماره ۱۱ از تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT این گونه آمده است :

دیدگاه نخست سیستم کنترل کف کارگاه در JIT بوده و به واسطه استفاده از کارت های کابنان نمایان ترین جلوه از رویکرد JIT را دارا می باشد.
تکنیک کابنان، شروع به تولید و جریان مواد را با هدف تولید مقدار صحیحی از اقلام(و قطعات، زیر مونتاژها یا قطعات خریدنی دقیقا در محل صحیح و دقیقا در زمان صحیح کنترل می نماید.
دیدگاه دوم ایجاد زمینه مناسب برای بکارگیری کابنان بوده که مجموعه ای از تکنیک در زمینه محصول و فرآیندهای تولیدی است. ایجاد این زمینه، امکان پیاده سازی سیستم کابنان را تضمین می نماید.

 

در صفحه شماره ۱۲۵ از تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT این گونه آمده است :

سیستم کابنان در کارخانجات خودروسازی تویوتا Toyota در ژاپن به کرد. هدف آن بهبود بهره وری سیستم و ایجاد اطمینان از درگیر شدن کارگر Operator Involvement و مشارکت وی در دستیابی به این بهره وری بالا می باشد.
این مهم با بکار گیری ابزارهای دیداری Visible برای مشاهده جریان محصولات در طول سیستم و نیز مشاهده سطوح موجودی امکانپذیر گردید.
برخلاف سیستم های کنترل فعالیت تولید در MRP که به سیستم های فشاری Push معروفند به کابنان به عنوان یک سیستم کششی Pull نگریسته می شود.

پایان نامه برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا