پاورپوینت مدیریتی

پاورپوینت آموزش مدل سازی معادلات ساختاری (SEM)

عنوان کامل : پاورپوینت آموزش مدل سازی معادلات ساختاری (SEM)

تعداد اسلایدها: ۶۵ اسلاید

فهرست مطالب پاورپوینت آموزش مدل سازی معادلات ساختاری (SEM) :تعریف SEM- انواع متغیر ها- متغیرهای وابسته ومستقل- اجزای SEM- مراحل مدلسازی معادلات ساختاری- سه سطح تشخیص مدل- مدل کاملا مشخص Just-Identified- مدل فرومشخص  Not-Identified- مدل فرامشخصOver -Identified- برآوردپارامترها- آزمون مدل-مثال عملی

نمونه ای از اسلایدهای پاورپوینت آموزش مدل سازی معادلات ساختاری (SEM) :

پاورپوینت آموزش مدل سازی معادلات ساختاری (SEM)

این پاورپوینت توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

نگاهی به فایل پاورپوینت آموزش مدل سازی معادلات ساختاری (SEM)

کاربرد این پاورپوینتمدل معادلات ساختاری (SEM) تحلیل چند متغیری بسیار نیرومند از خانواده رگرسیون چند متغیری است که به محقق امکان می دهد مجموعه ای از معادلات رگرسیون رابه طور همزمان مورد آزمون قرار دهد. مدل سازی معادله ساختاری دیدگاهی است که در آن الگوهای فرضی از ارتباطات مستقیم وغیرمستقیم در میان یک مجموعه از متغیرهای مشاهده شده و پنهان بررسی می شود. کاربرد اصلی آن در موضوعات چند متغیره ای است که نمی توان آنها را به شیوه دو متغیری با در نظر گرفتن هربار یک متغیر مستقل با یک متغیر وابسته انجام داد.

بلافاصله پس از پرداخت، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار می گیرد.

تایید صحت اطلاعات

در یکی از اسلایدها از پاورپوینت پاورپوینت آموزش مدل سازی معادلات ساختاری (SEM) ، پیرامون انواع متغیرهای وابسته ومستقل چنین می خوانیم :

متغیر مستقل(برون زا): متغیرهایی هستند که تحت تاثیر متغیرهای موجود درمدل نیستند. این متغیرها حداقل یک مسیر به متغیردیگروارد می کنند.

متغیر وابسته(درون زا): متغیرهایی هستند که مقادیرآنها توسط مدل برآورد می شود. این متغیرها حداقل یک مسیرراازمتغیردیگردریافت می کنند. یک معادله ساختاری برای هرمتغیردرون زا وجود دارد.

متغیرخطا(مزاحم):نقش مشابهی باخطادرمدل رگرسیون تک معادله ای بازی می کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا