پاورپوینت مدیریتی

پاورپوینت مدیریت زمان پروژه PMT

عنوان کامل : پاورپوینت مدیریت زمان پروژه PMT

تعداد اسلایدها : ۶۴ اسلاید

سرفصل مطالب در پاورپوینت مدیریت زمان پروژه PMT :

ساختار شبکه – روشهای تهیه اطلاعات و تنظیم شبکه – تعاریف مرتبط با شبکه – قوانین رسم شبکه های برداری – مثال رسم شبکه – انواع روابط میان دو فعالیت – ساختار شکست کار به وسیله نمودار – محدوده پروژه – سطح گسترش – نمودار گانت – نکات مهم و فرضیات مهم برآورد زمان فعالیتها – مسیر بحرانی – نمودار گانت وشبکه های دارای مقیاس زمان

نمونه ای از اسلایدهای پاورپوینت

پاورپوینت مدیریت زمان پروژه PMT

 

این پاورپوینت توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

نگاهی به فایل پاورپوینت مدیریت زمان پروژه

کاربرد این پاورپوینت

عامل” زمان ” در مدیریت پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است. مدیریت زمان پروژه دربرگیرنده ی فرآیندهای مورد نیاز جهت حصول اطمینان از تکمیل به موقع پروژه است. با مشخص شدن فعالیتها و نوع ارتباط با یکدیگر بر اساس ساختار زمانی هر فعالیت ، شبکه زمانبندی پروژه از سطوح زیرین تا اصلی ترین سطح تهیه خواهد شد. در پاورپوینت مدیریت زمان پروژه به ارائه این مفاهیم و موضوعات پیرامون ان پرداخته است و همچنین مباحث مربوط به شبکه ها و ساختار آن ها توضیح داده شده است.

بلافاصله پس از پرداخت، لینک دانلود پاورپوینت در اختیار شما قرار می گیرد.

تایید صحت اطلاعات

در اسلاید شماره ۳۱ از این پاورپوینت چنین می خوانیم :

انواع روابط میان دو فعالیت

۱) رابطه فیزیکی(Physical Relationship): رابطه میان ماهیت،طبیعت یا فیزیک دو فعالیت به گونه ای است که شروع یکی از آنها قبل از خاتمه دیگری ممکن نیست.مثل اغلب روابط میان فعالیتهای یک پروژه(حفر کانال و لوله گذاری).

۲) رابطه منطقی(Logical Relationship): اجرای یکی از فعالیتها به خاتمه دیگری بستگی ندارد اما منطقی است(یا به صلاح است) که یکی از آنها پس از دیگری اجرا شود. مثلاً مدیر پروژه تاکید دارد قبل از اجرای فعالیت انجام هر بخش، فعالیت مطالعه بخش بعدی را نباید اجرا کرد.

۳) رابطه سازمانی: برخی از موارد، بخشنامه ها، آئین نامه ها و مقررات وضع شده از طرف مدیریت رده اول سازمان مولد پروژه،‌ ما را به رعایت روابط خاصی میان دو فعالیت ملزم می نماید. رابطه سازمانی از نظر مدیریت سازمان منطقی است و نقض آن، عدم رعایت قوانین و مقررات را باعث میشود.

۴) رابطه محدودیت منابع: محدودیت استفاده از منابع اجرایی ما را وادار میکند که فعالیتی را بعد از خاتمه دیگری اجرا کنیم. این نوع بستگی ناشی از نیاز دو فعالیت به منابع اجرایی می باشد که مقدار آن محدود است .

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا