پاورپوینت مدیریتی

پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت

عنوان کامل : پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت

تعداد اسلایدها: ۶۲ اسلاید

فهرست مطالب این پاورپوینت: هفت روش کمک به کنترل کیفیت – ابزارهای هفتگانه کنترل کیفیت – برگه کنترل – نمودار هیستوگرام – نمودار پارتو – نمودار علت و معلول – نمودار پراکندگی – کنترل آماری فرایند – نمودار تمرکز نقص ها – فلوچارت – نمودار استخوان ماهی – کاربرد ابزارها – تمرین های عملی

 

نمونه ای از اسلایدهای پاورپوینت:

پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت

پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت
پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت

این پاورپوینت توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

نگاهی به فایل پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت

کاربرد این پاورپوینت : پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت به بررسی نکاتی که برای سنجش کیفیت کمک میکند می پردازد و همچنین ابزارهای آماری و کاربرد آن ها را توضیح می دهد. همچنین در این پاورپوینت نمونه تمرین هایی برای نحوه استفاده از این ابزار توضیح داده است و برای تمام کسانی که در مطالعات و همچنین کار خود احتیاج به تعیین کیفیت دارند بسیار مناسب است.

 

تایید صحت اطلاعات

در اسلاید شماره ۳۹ از پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت استفاده این گونه آمده است :

اولین نمودار علت و معلول به وسیله پرفسور «کاآرو ایشی کاوا» از دانشگاه توکیو هنگام تدریس چگونگی تجزیه عوامل مختلف و ارتباط آنها با یکدیگر به مهندسان کارخانه کاوازاکی در تابستان ۱۹۴۳ با طرح و شکلی که شبیه یک ماهی بود ساخته شد. نمودار علت و معلول از زمره روشهایی است که از ژاپن سرچشمه گرفته و برای بهبود کیفیت به کار رفته است.
این نمودار بعداً به کشورهای دیگر نیز برده شــده است و گاهی آن را نمودار «ایشی کــــاوا» یا نمودار استخوان ماهی (FISH BONE) نیز می گویند؛ چرا که این نمودار اولین بار توسط پرفسور «ایشی کاوا» مطرح گردید و ازطرفی دیگر شکل آن شبیه استخوان اسکلت ماهی است که مشکل، عیب یا معلول در سر آن قرار گرفته است.
سپس این نمودار به وسیله دکتر «ادوارد دمینگ» به عنوان ابزاری سودمند برای بهبود کیفیت به کار برده شد. او مدیریت کیفیت فراگیر را پس از جنگ جهانی دوم در ژاپن آموزش داد و «ایشی کاوا» و «دمینگ» از این نمودار به عنوان اولین ابزارها در فرایند مدیریت کیفیت استفاده کردنده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا