پیشینه پژوهش هاتحقیق و مقاله

ادبیات تحقیق بهره وری

Word
Word

عنوان کامل تحقیق: ادبیات تحقیق بهره وری

نوع فایل: Word

تعداد صفحه: ۵۱

 

فهرست مطالب: تاریخچه بهره وری – مفهوم بهره وری – دیدگاههای مختلف درباره بهره وری – بهبود بهره وری – مطالعه کار و زمان – راههای بهبود بهره وری – تکنیک های اساسی بهبود بهره وری در عوامل تولید – هفت کلید برای بهره وری بیشتر – چرخه ی بهره وری – شاخص بهره وری – تحلیل شاخص های بهره وری

این ادبیات تحقیق توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

نگاهی به فایل ادبیات تحقیق بهره وری

کاربرد این ادبیات تحقیق : ادبیات تحقیق بهره وری یک فایل مناسب و عالی برای استفاده در مقالات و پایان‌نامه های کارشناسی ارشد و دکترا مرتبط با این موضوع می باشد در این فایل شما تمام مطالب مرتیط در حوزه بهره وری را بصورت منظم و با یک پیوستگی مناسب خواهید دید. در این فایل همچنین مطالبی در مورد شاخص های سنجش بهره وری و همچنین تحلیل این شاخص ها بیان شده است.

تایید صحت اطلاعات

در صفحه شماره ۱۲ از ادبیات تحقیق بهره وری این گونه آمده است :

بهره وری هم یک مفهوم است و هم معیار ارزیابی عملکرد نظامها با نسبتی از مطلوبیت های حاصله یا ستانده در برابر آنچه که برای به دست آوردن آن مصرف می شود یا داده ها . این مفهوم در قرن حاضر برای ارزیابی عوامل تولید ( کار- سرمایه – مواد و انرژی ) در اقتصاد به کار گرفته شده است و در دهه های اخیر حرکت برای ارتقاء آن یا جنبش بهره وری در کشور های مختلف مطرح و فعالیت های گسترده ای به وسیله سازمان های بهره وری ملی و منطقه ای انجام شده است .

در صفحه شماره ۴۹ از ادبیات تحقیق بهره وری این گونه آمده است :

از نظر تاریخی تقریبا یک قرن می شود که در کشورهای پیشرفته صنعتی اطلاعات مربوط به بهره وری نیروی کار را جمع آوری ، نگهداری و تجزیه و تحلیل می کنند .اما در دنیای پر شتاب امروز با جهانی شدن اقتصاد ، تاکید بر بهره وری نیروی کار به اهمیت دهه های قبل نیست بلکه بهره وری کلی و بهره وری جامع کل نقش مهم و اصلی بر تحلیل بهره وری سازمانها دارد . لذا در تحلیل عملکرد هر سازمان باید از انواع شاخص های بهره وری استفاده کرد و صرفا به یک یا چند شاخص اکتفا نکرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا