تحقیق و پژوهش کاملتحقیق و مقاله

ادبیات تحقیق بررسی روند سطح اشتغال

Word
Word

عنوان کامل تحقیق: ادبیات تحقیق بررسی روند سطح اشتغال در بخش های مختلف استان آذربایجان غربی

نوع فایل: Word

تعداد صفحه: ۷۵

 

فهرست مطالب: فصل اول: کلیات تحقیق – کلیات تحقیق – طرح مسئله – اهمیت موضوع – فرضیه ها – اهداف –
کاربردها – روش انجام تحقیق – امتیازات تحقیق – آمار و اطلاعات مورد نیاز – روش تجزیه و تحلیل اطلاعات – فصل دوم:  آشنایی مقدماتی با استان آذربایجان غربی – موقعیت جغرافیایی، حدود و وسعت  – وجه تسمیه – آب و هوا – اقوام ساکن در آذربایجان غربی – جمعیت
بررسی روند سهم اشتغال بخشهای عمده اقتصادی – کشاورزی و دامپروری و جنگل داری – معادن – بازرگانی – فصل سوم: مبانی تئوریک و مطالعات انجام شده – تحلیل تغیر- سهم (Shift-shareanalyis) – اثر رقابتی و اثر تجمعی – الگوی تغییر- سهم  – الگوی تغییر- سهم  – روش محاسباتی تحلیل   تغییر- سهم –  دلایل استفاده از الگوی تغییر- سهم و دشواریهای آن – مروری بر سابقه تحقیق – تحقیقات انجام شده در بریتانیا – تحقیقات انجام شده در ایران – تبیین تفاوت های اشتغال و بیکاری از دیدگاه جغرافیای اقتصادی – تجزیه و تحلیل روند اشتغال بخش صنعت و تعیین مزیت های نسبی در صنایع کاربر کشور – نتایج حاصل از کاربرد مدل تغییر-سهم – نتایج حاصل از کاربرد مدل اقتصاد پایه  – منابع

این ادبیات تحقیق توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

نگاهی به فایل ادبیات تحقیق بررسی روند سطح اشتغال

کاربرد این ادبیات تحقیق : ادبیات تحقیق به بررسی روند سطح اشتغال در بخش های مختلف استان آذربایجان پرداخته است که همراه با مطالعات قبلی در این زمینه می باشد. این فایل می تواند منبع مناسبی برای تدوین پایان نامه با موضوعات مرتبط در حوزه مدیریت شهری و دولتی باشد. همچنین در این فایل در مورد نظریات و همچنین تحقیقات قبلی و پژوهشگران آن بررسی شده است. و در آخر فایل نیز منابع موجود است

تایید صحت اطلاعات

در بیان مساله از ادبیات تحقیق این گونه آمده است :

رشد و توسعه اقتصادی مطلوب از اهداف مهم سرمایه گذاری هر کشور اعم از پیشرفته و یا در حال توسعه می باشد. رشد و توسعه اقتصادی در طول زمان درآمد سرانه واقعی مردم را افزایش و در نهایت سطح زندگی مردم را بهبود می بخشد. لیکن در بسیاری از کشورها مشاهده می گردد که جریان توسعه کلیه مناطق درون یک کشور را به گونه ای مساوی و برابر مورد توجه قرار نداده و همواره تفاوتهای قابل ملاحظه ای در درجه توسعه یافتگی مناطق پدید می آید.
از متغیرهای مهمی که سیاست های مخلتف رشد و توسعه در مناطق را تحت تأثیر قرار می دهد اشتغال می باشد. تجربه نشان داده است که در میان مناطق مختلف یک کشور نابرابریهای زیادی در مورد اشتغال وجود دارد و عمدتاً به دلیل نداشتن شناخت واقعی از سیاست های متخذه در مناطق و ارزیابی تأثیر آنها بر متغیرهای مختلف اقتصادی از جمله اشتغال بوده است. با توجه به وجود نیروی کار جوان فراوان در کشور و اولویت قایل شدن دولت جهت رفع معضل بیکاری در برنامه های توسعه اقتصادی از جمله برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی،‌ ضروری است در جهت شناخت وضعیت اشتغال مناطق مختلف کشور،‌ اقداماتی اساسی صورت گیرد تا از آن طریق طراحی و اجرای برنامه های اقتصادی واقع گرایانه تر و مؤثرتر اعمال گردند. بنابراین آنچه در این بررسی و تحقیق مطرح خواهد شد بررسی وضعیت اشتغال استان آذربایجان غربی و شهرستانهای تابعه در بخشهای مختلف اقتصادی و در مقاطع زمانی مخلتف می باشد.
به بیان دیگر مسئله اساسی تحقیق حاضر بررسی سهم بخشهای مختلف اقتصادی استان و شهرستانهای تابعه در اشتغال در سه مقطع زمانی ۱۳۵۵، ۱۳۶۵ ، ۱۳۷۵ و بدست آوردن فعالیتهای پایه برای استان و همچنین تحلیل تغییرات میزان اشتغال در گروهای عمده فعالیت می باشد.

 

در صفحه شماره ۳۴ از ادبیات این تحقیق این گونه آمده است :

از آنجا که آذربایجان غربی با کشورهای ارمنستان، نخجوان، ترکیه وعراق هم مرز است و ارومیه نیز در ناحیه‌ سرحدی ایران و ترکیه و عراق واقع گردیده ، لذا مورد توجه دولت ها و بازارهای جهانی بوده است. از این رو می توان گفت که آذربایجان غربی از قدیم یکی از قطب های بازرگانی ایران بوده است.
آذربایجان غربی امروز نیز از لحاظ بازرگانی در ایران اهمیت ویژه ای برخوردار است. از صادرات مهم این منطقه، خشکبار، پیاز، حبوبات، پشم، توتون و تنباکو،‌ میوه و غیره را می توان نام برد. واردات آن نیز شامل برنج، پارچه، ماشین آلات ، چینی، کفش،‌ سیگار، چای، و … است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا