اقتصاد جهانی

گلوبال فاینانس از ثروتمندترین کشورهای دنیا رونمایی کرد

مجله‌ی گلوبال فاینانس در آخرین تحقیقات و بررسی های خود کشورهای جهان را با توجه به اطلاعات صندوق بین‌المللی پول، براساس سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی رتبه‌بندی کرده است و بدین ترتیب از فقیرترین و ثروتمندترین کشورهای جهان رونمایی کرده است.


قطر، لوکزامبورگ، و سنگاپور، این کشورها از جمله کوچک‌ترین کشورهای دنیا محسوب می شوند، و جالب است که این سه کشور یک وجه اشتراک دیگر هم دارند و آن هم این است که براساس تحلیل مجله‌ی گلوبال فاینانس، این‌ ۳ کشور، در جایگاه یک تا سه کشور ثروتمند دنیا قرار دارند.

در این گزارش از شاخص برابری(تعادلی) قدرت خرید نیز استفاده شده‌است، که هزینه زندگی و نرخ تورم را در محاسبه درنظر می‌گیرد، تا استانداردهای زندگی را درمیان کشورهای مختلف به مقایسه بپردازد.

این پژوهش بعضی سرزمین‌های کوچک نظیر لیختن اشتاین، نائورو، واتیکان سیتی، موناکو، سن‌مارینو، و آندورا را شامل نمی‌شود. با در نظر گرفتن این معیار، قطر، واقع در ساحل شرقی عربستان سعودی، در دوره‌ی ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ به عنوان ثروتمندترین کشور دنیا معرفی شد. جمهوری دموکراتیک کنگو در انتهای دیگر این طیف قرار دارد و در دوره‌ی ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ به عنوان فقیرترین کشور دنیا شناخته‌شد.

نقشه‌ی ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای دنیا

نقشه‌ی ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای دنیا بر اساس تحلیل مجله گلوبال فاینانس

قرمز تیره: بالاترین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی           قرمز روشن: پایین‌ترین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی

لوکزامبورگ، با میانگین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۷۹۵۹۳۹۱ دلار، دومین ثروتمندترین کشور جهان است. بخشی ازاین رقم بالا به خاطر تعداد زیاد آدم‌هایی است که در این کشور کوچک محصور در خشکی کار می‌کنند اما در فرانسه، آلمان، و بلژیک زندگی می‌کنند.

این دستمزدها، حاصل‌جمعی را که محاسبه‌ی سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی براساس آن انجام می‌شود، افزایش می ددهند. اما به دلیل اینکه در این کشور زندگی نمی‌کنند، بخشی از عددی که به آن تقسیم می‌شود، نیستند.

در این جدل ۲۳ کشور ثروتمند دنیا را می بینید.

گلوبال فاینانس از ثروتمندترین کشورهای دنیا رونمایی کرد

گلوبال فاینانس از ثروتمندترین کشورهای دنیا رونمایی کرد

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا