شرکت‌ها

گرماتاب، راهکارهای نوین برای مدیریت بهینه گرمایش در صنایع

گرماتاب سیستم گرمایش تابشی است که در کمترین زمان ممکن و با بهترین کارایی می تواند محیط را گرم کرد و در رستوران ها، روف گاردن ها، سوله ها، کارخانه ها، گلخانه ها و … استفاده می شود.

سیستم های گرمایش تابشی با نام های گرماتاب، هیتر سرامیکی، بخاری تابشی شناخته می شوند که به دلیل کارایی بالا و هزینه کم به عنوان یکی از پرکاربردترین سیستم های گرمایشی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم ها با استفاده از فناوری تابشی گرمای مورد نظر را به سرعت و با راندمان بالا در فضا پخش می کنند و با استفاده از آن شاهد گرمایش یکنواخت خواهیم بود.

گرماتاب چگونه کار می کند؟

گرماتاب یکی از سیستم های گرمایش تابشی مدرن و کارآمد است که برای گرمایش فضاهای داخلی و خارجی استفاده می شود. در گرماتاب گرما به صورت تابشی عمل می کند و لوله با تابش گرما و کمک رفلکتور فضا را به خوبی گرم کرده و گرمایش محیط را فراهم می کند. این سیستم به دلیل مصرف انرژی کمتر و راندمان بالاتر، به یکی از محبوب ترین سیستم های گرمایش تابشی تبدیل شده است.

در این سیستم تمام انرژی مورد استفاده برای گرمایش فضا به صورت تابشی به فضا منتقل می شود. به عبارت دیگر، این سیستم با تولید گرما در نقطه خاصی از فضا، گرما را به مکان های دیگر منتقل می کند. به این ترتیب حرکت هوا در فضا کاهش یافته و انرژی کمتری برای گرم کردن فضا مورد نیاز است.

کاربرد گرماتاب در صنعت

یکی از مطمئن ترین سیستم های گرمایش کارخانه ها، سوله های صنعتی، گلخانه ها، مرغداری ها و … استفاده از سیستم های گرمایش تابشی لوله ای است که در بازار به گرماتاب معروف است.

یکی از دغدغه های اصلی مدیران صنایع مختلف، رستوران ها و گلخانه ها تامین گرمایش محیط های کاربری مورد نظر خود است. که هیترهای تابشی لوله ای مهرتاب بهترین گزینه برای گرمایش محیط هستند.

سیستم های گرمایش تابشی لوله ای مهرتاب به دلیل مزایای کاربردی و مقرون به صرفه از جمله کاهش چشمگیر مصرف گاز و برق، افزایش راندمان حرارتی و همچنین کیفیت و یکنواختی گرمایش، بهترین گزینه برای گرمایش محیط های صنعتی و تجاری هستند. علاوه بر این، عمر طولانی و کاهش هزینه های نگهداری این سیستم های گرمایشی باعث افزایش راندمان تولید شده است که برای سازندگان و صاحبان کارخانه بسیار مهم است.

گرماتاب، راهکارهای نوین برای مدیریت بهینه گرمایش در صنایع

معرفی گرماتاب لوله ای مهرتاب

سیستم‌های گرمایش تابشی لوله ای مهرتاب متشکل از یک مشعل مخصوص، لوله‌های مخصوص با ضریب تابش بالا و رفلکتور می‌باشند. عملکرد سیستم‌های گرمایش تابشی به این صورت می باشد که شعله‌ای پرحرارت توسط مشعل تشکیل شده و به واسطه فن در طول مسیر لوله هدایت می شود.

حرارت ایجاد شده در سطح لوله توسط رفلکتور به نقاط مورد نظر می تابد و امواج حرارتی پس از برخورد با اجسام انرژی گرمایی خود را آزاد می کنند، در نتیجه این سیستم نیازی به هوا برای انتقال دما ندارد که این امر نمایانگر کارایی این سیستم حتی در گرمایش فضای باز می‌باشد.

سیستم های هیتر تابشی لوله ای مهرتاب در دو سری U و L تولید‌ می‌شوند که مدل‌های سری U بیشتر برای گرمایش فضا‌های باز و اماکن صنعتی با ارتفاع سقف زیاد و مدل‌های سری L برای گرمایش فضاهای با ارتفاع سقف کم مانند گلخانه ها و مرغداری ها به کار برده می شود.

مزایای گرماتاب

همانطور که گفتیم یکی از مهمترین مزایای استفاده از گرماتاب راندمان بالا و صرفه جویی قابل توجه در انرژی است. برای نصب دستگاه گرمایش در ارتفاع فضای فیزیکی اشغال نمی شود و امکان تامین گرمایش به صورت منطقه ای وجود دارد.

در بسیاری از موارد در یک سالن و یک سوله با ارتفاع بلند، فقط باید گرمایش یک منطقه خاص را تامین کرد. هیتر تابشی گرماتاب توانایی ایجاد یک چتر حرارتی در این مکان را دارد. همچنین به دلیل عدم حرکت و دمیدن هوا، کیفیت هوای داخل سالن بهبود می یابد و برخلاف روش های سنتی، گرد و غبار و ذرات داخل سالن توسط جریان هوا معلق نمی شوند.

خرید گرماتاب

برای خرید گرماتاب و انتخاب بهترین سیستم گرمایش صنعتی ابتدا باید نوع کاربری خود را مشخص کنید. کارشناسان مجرب مهرتاب می توانند بر اساس شغل شما پیشنهاد دهند که کدام سیستم گرمایشی برای سالن صنعتی شما موثرتر و کارآمدتر است.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا