شرکتهای ایرانی

حمل بار از کره جنوبی به دبی چطور انجام میشود؟

پیشرفت‌های چند دهه اخیر کره جنوبی در حوزه تکنولوژی و صنایع مختلف و تولید محصولات باکیفیت ازیک‌طرف و تبدیل‌شدن امارات به شاهراه انتقال کالا به کشورهای خاورمیانه، از جمله ایران از طرف دیگر، حمل و انتقال بار از کره جنوبی به دبی را به یک امر روزانه در تجارت بین‌الملل تبدیل کرده است. در ادامه این مطلب به بررسی چرایی این موضوع و روش‌های انتقال کالا از کره جنوبی به دبی می‌‍پردازیم.

کره جنوبی؛ خلاقیت در قلب فناوری

کره جنوبی به‌عنوان یک کشور پیشرو در حوزه تکنولوژی و صادرات شناخته می‌شود. این کشور با اتکا به نوآوری و خلاقیت، به یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان محصولات تکنولوژی در جهان تبدیل شده است. تولید بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در جهان مانند سامسونگ و ال‌جی، صادرات محصولات تکنولوژی به بیش از ۲۰۰ کشور جهان، رتبه اول در شاخص نوآوری بلومبرگ در سال ۲۰۲۳ و رتبه هشتم در شاخص رقابت جهانی در سال ۲۰۲۳ تنها بخشی از آمارهای اقتصادی این کشور در سال‌های اخیر است.

کره جنوبی به‌عنوان یک الگوی موفق برای کشورهای درحال‌توسعه در حوزه توسعه اقتصادی و فناوری نیز شناخته می‌شود. این کشور با تمرکز بر تحقیق و توسعه و سرمایه‌گذاری در زمینه آموزش‌وپرورش نیروی انسانی متخصص، به دنبال حفظ موقعیت خود به‌عنوان یک قدرت پیشرو در جهان است.

مشکل ارسال مستقیم بار از کره جنوبی به ایران

در حال حاضر، ارسال مستقیم بار از کره جنوبی به ایران به دلیل تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، با مشکلاتی روبرو است. مشکلاتی از قبیل:

 • عدم وجود خطوط کشتیرانی مستقیم: هیچ خط کشتیرانی مستقیمی بین کره جنوبی و ایران وجود ندارد.
 • محدودیت در خدمات بانکی: به دلیل تحریم‌ها، استفاده از خدمات بانکی بین‌المللی برای پرداخت هزینه‌های حمل و نقل دشوار است.
 • بیمه: شرکت‌های بیمه بین‌المللی تمایلی به ارائه خدمات بیمه برای محموله‌های ارسالی به ایران ندارند.
 • تأخیر در ارسال: به دلیل مشکلات ذکر شده، ارسال بار به ایران ممکن است با تأخیر مواجه شود.

راهکار؛ ارسال بار از کره جنوبی به دبی

ارسال بار از کره به یک کشور ثابت و در نهایت ارسال آن به ایران، یکی از روش‌های انتقال کالا از کره جنوبی به ایران است. امارات یکی از این مقصدها برای ارسال غیرمستقیم کالا از کره جنوبی به ایران است. دبی به دلیل استفاده از فناوری‌های روز دنیا در زمینه حمل و بارگیری کالا و قوانین گمرکی نسبتاً آسان در ترخیص و صادرات کالا و همچنین نزدیکی به ایران از جمله مهم‌ترین مقاصد موردتوجه بازرگانان برای واردات کالا است.

روش‌های انتقال بار از کره جنوبی به دبی

انتخاب روش مناسب برای انتقال بار از کره جنوبی به دبی به عوامل مختلفی مانند نوع کالا، زمان موردنیاز برای ارسال، هزینه و حجم بار شما بستگی دارد. در ادامه به بررسی روش‌های مختلف حمل و نقل و مزایا و معایب هر کدام می‌پردازیم:

 1. حمل و نقل هوایی:

مزایا:

 • سریع‌ترین روش حمل و نقل
 • مناسب برای کالاهای فاسدشدنی یا اورژانسی
 • امنیت بالا

معایب:

 • گران‌ترین روش حمل و نقل
 • محدودیت در وزن و حجم بار

۲. حمل و نقل دریایی:

مزایا:

 • مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش حمل و نقل
 • مناسب برای حمل بار با حجم زیاد

معایب:

 • زمان نسبتاً طولانی انتقال
 • نیاز به زمان بیشتر برای ترخیص کالا

۳. حمل و نقل ترکیبی:

مزایا:

 • امکان انتقال بار بدون محدودیت وزنی و حجمی
 • سریع‌تر از حمل و نقل دریایی و ارزان‌تر از حمل و نقل هوایی

معایب:

 • پیچیدگی بیشتر در فرایند حمل و نقل
 • نیاز به هماهنگی بین شرکت‌های حمل و نقل مختلف

چند نکته مهم

برای انتقال بار از کشور دبی به امارات و یا هر نقطه دیگر باید به نکات زیر توجه داشت.

 • انتخاب شرکت حمل و نقل مناسب: برای انتقال بی‌دردسر و آسان بار از کره باید سابقه و تجربه شرکت منتخب در این انتقال را بررسی کنید و از مجوزهای لازم شرکت اطمینان حاصل کنید. همچنین قیمت‌های شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید تا بتوانید انتخابی مقرون‌به‌صرفه داشته باشید.
 • بیمه‌کردن بار: برای جلوگیری از ضرر و زیان در صورت بروز حادثه، بار خود را بیمه کنید.
 • انجام تشریفات گمرکی: برای انتقال بار به هر نقطه‌ای و به‌صورت کلی فعالیت در حوزه واردات کالا می‌بایست با قوانین و مقررات گمرکی دو کشور آشنا باشید و مدارک لازم برای ترخیص کالا را آماده کنید.

عوامل مؤثر در هزینه حمل کالا از کره جنوبی

 1. تأثیر وزن و حجم بار: وزن و حجم بار شما، تأثیر مستقیم بر قیمت تمام‌شده‌ی ارسال کالا از این کشور به دبی دارد. هرچه وزن بار شما بیشتر باشد، قیمت تمام شده برای هر کیلوگرم بار هوایی و دریایی از کره، برای شما بیشتر خواهد شد. این مسئله در مورد حجم بار هم صدق می‌کند. پس از وزن و حجم دقیق بار خودآگاه باشید
 2. قیمت کرایه حمل شرکت‌های حمل هوایی و دریایی: عامل مهم دیگر در ارزیابی قیمت ارسال بار از کره، شرکت‌های حمل بین‌المللی هستند. چه در حمل دریایی و چه در حمل هوایی، داخلی یا خارجی بودن شرکت حمل، اثر بسیار زیادی در هزینه‌های حمل دارد. خطوط کشتی‌رانی داخلی و خطوط کشتی‌رانی خارجی قیمت‌های متفاوتی دارند. همچنین قیمت حمل هوایی خطوط پروازی داخلی مانند هواپیمایی ایران‌ایر و یا ماهان، با قیمت‌های حمل خطوط هوایی خارجی مانند: هواپیمایی امارات، لوفت‌هانزا و یا قطر ایرویز، متفاوت هستند. اینکه شما کدام شرکت را برای ارسال کالای خود از کره به ایران انتخاب می‌کنید، تأثیر مستقیمی بر قیمت حمل بار شما دارد. البته حایز اهمیت است که برخی ایرلاین‌های داخلی مانند ایران‌ایر، در حال حاضر به کشور کره پروازی ندارند.
 3. قیمت متفاوت ارسال بار از شهرهای مختلف کره: بدیهی است که ارسال بار از شهرهای مختلف این کشور به دبی و دیگر نقاط جهان، هزینه‌های متفاوتی دارد. برای مثال هزینه‌ی ارسال بار از سئول با هزینه ارسال بار از بوسان به دبی کمی متفاوت است. برخی شهرها دارای بندر بوده و برای حمل دریایی قیمت مناسب‌تری دارند و برخی شهرها دارای فرودگاه بین‌المللی بوده و برای حمل بار هوایی هزینه‌های مناسبی دارند.
 4. قیمت متفاوت ارسال بار از کره به مقاصد مختلف نظیر ترکیه، امارات و… : بدیهی است که ارسال بار از شهرهای مختلف کره به نقاط مختلف جهان، هزینه‌های متفاوتی دارد. برای مثال هزینه‌ی ارسال بار از سئول به استانبول در ترکیه با هزینه ارسال بار از بوسان به دبی در امارات متفاوت است.

جمع‌بندی

انتخاب روش مناسب برای انتقال بار از کره جنوبی به دبی به نیازها و شرایط شما بستگی دارد. با درنظرگرفتن مزایا و معایب هر روش و همچنین با استفاده از خدمات شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی می‌توانید کالای خود را به طور امن و سریع به دبی ارسال کنید.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا