اقتصاد کلان

بانک جهانی:ذخایر سوخت فسیلی ایران ۲.۴ تریلیون دلار ارزش دارد

طبق اعلام بانک جهانی، میزان ذخایر سوخت فسیلی ایران ۲.۴ تریلیون دلار ارزش دارد و از این نظر، کشور ما، چهارمین کشور ثروتمند در جهان است.

بانک جهانی در آخرین گزارش خود از وضعیت ثروت کشورهای جهان اظهار داشت ایران چهارمین کشور ثروتمند دنیا از نظر ذخایر سوخت فسیلی به شمار می آید. به نقل از اقتصادآنلاین، با توجه به برآوردهای این نهاد بین المللی کل ذخایر اثبات شده سوخت فسیلی کشور بالغ بر ۲٫۴ تریلیون دلار می باشد که بیشتر از تمام کشورهای جهان بجز عربستان، روسیه و چین می باشد. نفت و گاز مهمترین بخش ذخایر سوخت فسیلی ایران را در بر می گیرند.

بر این اساس عربستان با ذخایر سوخت فسیلی ۷٫۶ تریلیون دلاری ثروتمندترین کشور دنیا محسوب می شود. روسیه با ۴٫۹ تریلیون دلار در جایگاه دوم و چین با ۴٫۱ تریلیون دلار در جایگاه سوم قرار گرفته اند.

کشورهای عراق با ۲٫۳۸ تریلیون دلار، ایالت متحده با ۲٫۳۷ تریلیون دلار، امارات با ۲٫۳۶ تریلیون دلار، کویت با ۲٫۳۵ تریلیون دلار، قطر با ۱٫۴ تریلیون دلار، و نیجریه با ۱٫۳ تریلیون دلار نیز جایگاه های ۵ تا ۱۰ را از این لحاظ به خود اختصاص داده اند.

بانک جهانی:ذخایر سوخت فسیلی ایران ۲.۴ تریلیون دلار ارزش دارد

بانک جهانی:ذخایر سوخت فسیلی ایران ۲.۴ تریلیون دلار ارزش دارد

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا