شرکتهای ایرانی

بهترین کمپرسور باد برای آرایشگاه کدام است؟

کمپرسور باد برای آرایشگاه

پمپ‌های هوا از جمله تجهیزاتی هستند که امروزه در بسیاری از صنایع و مشاغل نقش پررنگی داشته و می‌توانند کاربردهای متعددی داشته باشند و به همین دلیل برای خرید آن‌ها همانند خرید پمپ وکیوم لازم است که به نکات و پارامترهای مختلفی توجه داشت. به صورت کلی کمپرسورهای هوا می‌توانند بر اساس نحوه عملکرد، تعداد مراحل کار، نحوه روغن پاشی، سرعت، ظرفیت، فشار و … دسته‌بندی شوند و هر کدام از آن‌ها از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردارند. در شغل آرایشگری ابزارهای مختلفی وجود دارند که با استفاده از قدرت هوای فشرده عمل می‌کنند به همین دلیل باید برای انتخاب یک کمپرسور مناسب در این شغل به نکات و پارامترهای مختلفی توجه داشت.

بهترین کمپرسور باد برای آرایشگاه کدام است؟

کاربردهای اصلی کمپرسور باد در آرایشگاه

همان‌طور که گفته شد کمپرسورها هوا امروزه از کاربردهای متعددی برخوردارند و می‌توانند در صنایع و مشاغل مختلفی استفاده شوند. از جمله مهم‌ترین کاربردهای پمپ باد در آرایشگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از کمپرسور باد می‌توان برای تأمین انرژی ابزارهای پنوماتیک مانند دستگاه اسپری مو استفاده کرد.
  • از کمپرسور باد می‌توان برای دفع و حذف ضایعات موجود در محیط آرایشگاه استفاده کرد.
  • از پمپ‌های باد می‌توان برای تأمین انرژی دستگاه‌های تاتو استفاده کرد.
  • از این دستگاه‌ها می‌توان برای تمیز کردن موهای اضافی و … استفاده نمود.

مهم‌ترین نکات در انتخاب کمپرسور هوا برای آرایشگاه

آرایشگری همانند بسیاری از مشاغل دیگر می‌تواند حساسیت‌ها و چالش‌های خاص خود را داشته باشد و لازم است که برای خرید کمپرسور هوا برای آرایشگاه‌ها به نکات مختلفی توجه داشت که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

توجه به صدای کمپرسور

معمولاً آرایشگاه‌ها فضاهای بزرگی نیستند به همین دلیل سروصدای زیاد می‌تواند چالش‌های متعددی برای آرایشگران و مشتریان ایجاد کند. برای خرید کمپرسور باد حتماً باید به سرپوشیده و محدود بودن فضای آرایشگاه توجه زیادی داشت و کمپرسورهایی خریداری کرد که میزان سروصدای بسیار کمی تولید می‌کنند.

میزان فشار و قدرت کمپرسور

میزان فشار تولید شده کمپرسور هوا نیز از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب آن است و میزان فشار ایدئال کمپرسور آرایشگاه باید متناسب با میزان نیاز دستگاه‌ها و ابزارهای پنوماتیک باشد. نیازی نیست که کمپرسورهای دارای فشار ۱۰۰ تا ۱۲۵ PSI برای آرایشگاه خریداری شوند چرا که این دستگاه‌های فشار بسیاری زیادی تولید می‌کنند و ممکن است که مشکلات متعددی برای افراد ایجاد کنند. در حقیقت کمپرسورهای مناسب آرایشگاه‌ها نیازی به فشار بالا ندارند و کمپرسورهای معمولی نیز می‌توانند پاسخگوی نیازهای آرایشگاه باشند.

وزن و ابعاد کمپرسور

در اصل بهترین پمپ باد برای آرایشگاه‌ها، پمپ‌هایی هستند که به راحتی قابلیت حمل‌ونقل و جابجایی داشته باشند. خوشبختانه امروزه پمپ‌های باد متعددی تولید می‌شوند که علی‌رغم داشتن وزن و ابعاد پایین از قدرت و فشار بالایی برخوردارند و می‌توانند به راحتی پاسخگوی نیاز مشاغل مختلف باشند.

نوع عملکرد موتور کمپرسور

به صورت کلی کمپرسورهای هوا می‌توانند در دو دسته اصلی اویل فری و اویل اینجکت وجود داشته باشند و هر کدام از آن‌ها می‌توانند برای محیط‌های مختلفی مناسب باشند. اگرچه می‌توان از هر دو نوع کمپرسور در آرایشگاه‌ها استفاده کرد اما بهترین کمپرسورها برای آرایشگاه، کمپرسورهای اویل فری هستند که نیازی به روغن نداشته و در نهایت یک هوای تمیز و باکیفیت تولید می‌کنند.

بهترین کمپرسور باد برای آرایشگاه کدام است؟

نوع منبع انرژی کمپرسور

پمپ‌های هوا می‌توانند از موتورهای مختلفی استفاده کنند و انرژی مورد نیاز را تأمین کنند. کمپرسورها می‌توانند از موتورهای الکتریکی، موتورهای دیزلی و موتورهای بنزینی استفاده کنند. با توجه به نوع محیط آرایشگاه‌ها و حساسیت‌های خاصی که دارند می‌توان گفت کمپرسورهای الکتریکی می‌توانند بهترین گزینه مناسب باشند.

  • در کنار موارد گفته شده لازم است که نکاتی دیگری همچون دسترسی به قطعات و هزینه‌های نگهداری، نحوه نصب و راه‌اندازی و … مورد توجه قرار بگیرند.

نکات استفاده از کمپرسور باد آرایشگاه

برای استفاده از کمپرسورهای باد در آرایشگاه‌ها لازم است که به نکات و پارامترهای مختلفی توجه داشت تا دستگاه دچاری آسیب نشده و بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد. از جمله مهم‌ترین نکاتی که در زمان استفاده از کمپرسور هوا در آرایشگاه باید در نظر گرفت می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • پمپ باد باید در مکانی بالاتر از سطح زمین قرار داده شود تا از ورود هرگونه ذرات ریز، آلودگی‌ها و … به داخل آن جلوگیری شود. در حقیقت ورود مواد ریز به بخش‌های مختلف کمپرسور می‌تواند عملکرد آن را مختلف کرده و به آن آسیب وارد کند.
  • در محیط آرایشگاه باید به صورت مستمر نظافت رعایت شود و از انباشته شدن موها و … جلوگیری شود. برای تمیز کردن ضایعات زیاد نیاز به استفاده بیشتر از کمپرسور هوا خواهد بود و طبیعتاً فشار بیشتری به آن وارد می‌شود که می‌تواند در کاهش طول عمر آن مؤثر باشد.
  • فیلترهای کمپرسور هوا باید به صورت مرتب تمیز شوند. همچنین باید روغن دستگاه در زمان مشخص تعویض شود و کل قطعات کمپرسور به صورت دوره‌ای سرویس گردد.

بهترین کمپرسور باد برای آرایشگاه کدام است؟

رایج‌ترین کمپرسور آرایشگاهی

کمپرسورهای متعددی وجود دارند که می‌توانند در آرایشگاه‌ها مورد استفاده قرار بگیرند اما می‌توان گفت رایج‌ترین کمپرسور، کمپرسور رنگ افشان است که از دو قسمت اصلی نگه‌دارنده قلم و شلنگ ساخته می‌شود. این کمپرسور می‌تواند متناسب با رنگ‌دانه‌های موجود در داخل مخزن عمل کند. داخل دستگاه یک سوزن قرار گرفته که رنگ‌دانه‌ها را از طریق فشار هوای نازل به بیرون هدایت می‌کند. نازل‌های کمپرسور هوا به دو شکل تک کاره و عملکرد دوگانه ساخته می‌شوند که نوع دوم کاربردها و استفاده‌های بیشتری دارند.

قیمت کمپرسور آرایشگاه

یکی از مهم‌ترین نکات در خرید کمپرسور برای آرایشگاه توجه به قیمت آن است که می‌تواند متغیر باشد. به صورت کلی قیمت کمپرسورها می‌تواند تحت تأثیر فاکتورهای همچون نوع کمپرسور، برند و شرکت سازنده کمپرسور، قدرت، فشار و ظرفیت پمپ باد، استانداردهای تولید و مدت زمان گارانتی، نرخ ارز و نوسانات آن و … باشد.

جمع‌بندی نهایی

یکی از مهم‌ترین کاربردهای کمپرسورهای هوا تأمین انرژی مورد نیاز برای ابزارهای پنوماتیک است که تعدادی از آن‌ها در آرایشگاه‌ها استفاده می‌شوند. کمپرسور مناسب برای آرایشگاه باید از قدرت مناسبی برخوردار باشد، به راحتی قابل حمل و جابجایی باشد و میزان سروصدای کمی داشته باشد. برای استفاده از این کمپرسورها نیز لازم است که نکاتی همچون رعایت نظافت محیط، قرار دادن پمپ در محل مناسب، سرویس دوره‌ای و … را مد نظر قرار داد.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا