شرکتهای ایرانی

نیمکت مدرسه چوبی یا فلزی ؟

نیمکت مدرسه یکی از ابزارهای اساسی آموزش و پرورش در مدارس است که برای نشستن دانش‌آموزان و انجام فعالیت‌های درسی به کار می‌رود. همانطور که میدانید درس خواندن یک فعالیت ذهنی است و زمانی ما میتوانیم به درستی فکر کنیم و وارد فرایند یادگیری شویم که محیط و شرایط  نشستنمان مناسب باشد اینجاست که اهمیت کیفیت نیمکت مدرسه به میان میاید، بسیاری از افراد بر سر این که کدام جنس نیمکت مناسب تر است با یک دیگر اتفاق نظر دارند در این مطلب به این سوال متداول که نیمکت فلزی مناسب است یا چوبی پاسخ خواهیم داد.

نیمکت مدرسه چوبی یا فلزی ؟

نیمکت مدرسه چند نوع دارد ؟

با گذشت زمان و مدرنیته شدن تمامی امکانات نیمکت مدرسه چوبی که قدمتی چند صد ساله داشت به رقابت با انواع جدیدی از نیمکت های مدرسه پرداخت که در ادامه به شما انواع این نیمکت را معرفی کرده ایم :

·         نیمکت معمولی

 این نوع نیمکت‌ها از چوب ساخته شده‌اند و دارای دو قسمت نیمکت و میز است. این نوع نیمکت‌ها به عنوان نوع استاندارد و اصلی در مدارس استفاده می‌شوند.

·         نیمکت‌های پایه‌دار

 این نوع نیمکت‌ها دارای پایه‌های فلزی هستند که به آن‌ها استحکام و پایداری بیشتری می‌بخشند.

·         نیمکت‌های قابل تنظیم

این نوع نیمکت‌ها قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه آن‌ها را دارا می‌باشند. این نوع نیمکت‌ها برای دانش‌آموزان با ارتفاع‌ها و اندازه‌های مختلف مناسب است.

·         نیمکت‌های با نشیمن

 این نوع نیمکت‌ها دارای نشیمن مخصوص برای پشت دانش‌آموز هستند. این نوع نیمکت‌ها از آن‌ها پشتیبانی بیشتری در حین نشستن برای دانش‌آموزان به دنبال دارند.

·         نیمکت‌های تکی و دونفره

 این نوع نیمکت‌ها دارای میز و نیمکت تنها برای یک نفر یا دو نفر هستند. این نوع نیمکت‌ها برای کلاس‌هایی با تعداد دانش‌آموزان کمتر مناسب هستند.

 چوبی یا فلزی مسئله این است !

در کل، تفاوت بین نیمکت‌ مدرسه چوبی و فلزی بستگی به نوع محیط، هدف استفاده، طراحی، اندازه و هزینه دارد.انتخاب نیمکت مناسب برای هر موارد فوق، باید با توجه به نیازهای ویژه محیط و کاربران که دانش اموزان یا دانشجویان هستند، انتخاب شود.

توجه به محیط استفاده

به عنوان مثال، در محیط‌هایی که تردد بالایی دارند، مانند مدارس و دانشگاه‌ها، استفاده از نیمکت‌های فلزی به دلیل مقاومت بیشتر به ضربه و خرابی مفید خواهد بود. اما در محیط‌هایی که فضاهای محدودتری دارند، مانند رستوران‌ها و کافه‌ها، استفاده از نیمکت‌های چوبی به دلیل صرفه‌جویی در فضا و طراحی ساده، می‌تواند مفید باشد.

طراحی نیمکت ها

در انتخاب نیمکت‌های مناسب، همچنین باید به ارتفاع و طراحی نیمکت‌ها توجه کرد. در محیط‌هایی که کودکان حضور دارند، بهتر است از نیمکت‌هایی با ارتفاع کمتر استفاده شود تا کودکان بتوانند راحت‌تر نشسته و از نیمکت استفاده کنند. همچنین، طراحی نیمکت‌ها نیز می‌تواند بر امنیت و راحتی کاربران تأثیرگذار باشد. نیمکت‌هایی با طراحی مناسب می‌توانند از بیماری‌های پاییزی و درد کمری جلوگیری کنند.

قیمت و هزینه

در نهایت، هزینه‌های نیمکت‌ها نیز باید در نظر گرفته شود. هزینه‌های تولید و نگهداری نیمکت‌های فلزی معمولاً بیشتر از هزینه‌های نیمکت‌های چوبی هستند، اما همچنان باید به نیازهای ویژه محیط و کاربران توجه کرد تا انتخاب صحیحی در مورد نیمکت‌ها صورت گیرد.

نحوه ی مراقبت و نگهداری از نیمکت مدرسه چوبی و فلزی

توجه داشته باشید که بسته به نوع استفاده از نیمکت چوبی یا فلزی نحوه ی نگهداری و تمیزکردن ان فرق میکند.

معمولا در مدارس که فضا به نظافت بیشتری نیاز دارد نیمکت مدرسه چوبی سخت تر به نسبت نیمکت مدرسه فلزی تمیز میشود اما در نظر داشته باشید که چوب بسیار سبک تراست و برای مکانی چون مدرسه که جا به جایی های زیادی انجام می شود چوب خود یک مزیت است.

تغییر فصل و تاثیر ان ها بر روی نیمکت ها

تصور کنید که زمستان است و برف سنگینی می اید درون کلاس درس در شب گذشته هیچ وسیله ی گرمایشی وجود نداشته است

حال شما وارد کلاس میشوید، بهترین نیمکت برای نشستن در کلاس درس از نظر شما کدام است ؟ نیمکت مدرسه چوبی یا فلزی ؟

پاسخ نیمکت مدرسه چوبی است! دلیل این انتخاب رسانایی پایین تر چوب به نسبت فلز است . هنگامی که شما بر روی نیمکت چوبی مینشینید ناخوداگاه احساس گرمای دلنشینی میکنید و این کاملا بر عکس نیمکت های فلزی است چرا که به هنگام نشستن بر روی نیمکت های فلزی احساس سرما میکنید. با این حساب انتخاب سخت تر و سخت تر میشود اما نگران نباشید شما میتوانید با مراجعه به وب سایت صنایع فلزی مهر انواع نیمکت مدرسه را سفارش دهید .

نیمکت مدرسه چوبی یا فلزی ؟

ارتباط بین سن و انتخاب نیمکت مدرسه مناسب

توجه داشته باشید که نیمکت های مدرسه باید طبق استاندارهای جهانی و با توجه به سن بچه ها طراحی شوند . به عنوان مثال نیمکت مدرسه برای دانش آموزان ابتدایی و راهنمایی کاملا متفاوت می باشد و هر کدام از اینها باید ارتفاع متفاوتی داشته باشد همینطور برای مقطع پیش دبستانی کاملا جنس، رنگ و حتی طراحی نیمکت مدرسه متفاوت میشود.

از نتایج تحقیقات پیداست که بیشتر دانش آموزان ما مدرسه را دوست ندارند. این را بدون توجه به تحقیقات می توان از خوشحالی آنها هنگام تعطیلی مدارس دریافت. تحقیق سازمان نوسازی و تجهیز مدارس در چندسال قبل حاکی از آن بود که قسمت اعظم مشکلات فضاهای آموزشی و دوست داشتنی نبودن آنها از نداشتن توجه و نبودن ذوق و فکر و برنامه ریزی صحیح در به کارگیری مناسب منابع موجود ناشی می شد. «فضاهای آموزشی مناسب یا مکانی که روزانه چندساعت، گروهی با عنوان معلم و دانش آموز در آن مشغول به کاری ظریف و حساس هستند باید نیازهای کارکنان و دانش آموزان را برطرف کند و اولین جزئی که دانش اموز در ساعات مدرسه بیشتر با ان درارتباط است نیمکت مدرسه میباشد.

با تعویض نیمکت های مدرسه با توجه به سن و مقطع داشن اموزان به ان ها تنها نیمکت جدید هدیه نمیدهید بلکه ابزاری برای یادگیری بهتر و بهره وری بالاتر میدهید.

جمع بندی

شما میتوانید از صنایع فلزی مهر بهترین کیفیت نیمکت مدرسه را با نازل ترین قیمت ممکن خریداری کنید همینطور جالب است بدانید که ارسال از درب کارخانه تا محل مورد نظر شما رایگان می باشد.

صنایع فلزی مهر بیش از ۱۵ سال است که در زمینه تولیدات فلزی فعالیت دارد و یکی از معتبر ترین تولیدکننده ها در این حوزه محسوب میشود.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا