شرکتهای ایرانی

نمایندگی محصولات اتوماسیون صنعتی آتونیکس در تهران

نمایندگی محصولات اتوماسیون صنعتی آتونیکس در تهران

اتوماسیون صنعتی یکی از عوامل اصلی بهبود کارایی و بهره وری شرکت های مختلف است. با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت روزافزون در این زمینه، شرکت هایی که محصولات و راه حل های باکیفیت در این زمینه ارائه می دهند، نقش مهمی در این زمینه دارند

در واقع با اتوماسیون در محیط های صنعتی مانند کارگاهها ، کارخانجات ، نیروگاهها و … سرعت عمل در فرایندها و کاهش هزینه ها را شاهد خواهیم بود

یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه، شرکت آتونیکس کره است که با نزدیک به نیم قرن قدمت و تجربه در  مهندسی و تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی و برق، توانسته سهم به سزایی از بازار را به جهت کیفیت و قیمت اقتصادی خوب به خود اختصاص دهد

 نماینده انحصاری محصولات آتونیکس در تهران – لاله زار ، فروشگاه سه فاز دات کام می باشد که اکثر محصولات این شرکت کره ای را با ضمانت و گارانتی معتبریک ساله – اصلی  به همراه هولوگرام و برچسب اصالت کالا به کاربران عرضه میکند.

نمایندگی محصولات اتوماسیون صنعتی آتونیکس در تهران

اما آتونیکس چه محصولاتی ارائه می کند؟

تقریبا می توان گفت در حوزه اتوماسیون صنعتی محصولی نیست که آتونیکس اقدام به طراحی و تولید آن نکرده باشد که برخی از آنها عبارتند از:

انواع سنسورهای (القایی- خازنی -نوری و…) ، کنترلر و ابزار اندازه گیری، فوتوالکتریک، انکودر چرخشی، انواع کنترلرها مانند کنترلر های دما – رطوبت ، کانترها و یا شمارنده ها ، تایمرها و یا زما نسنج ها ، پنل متر، شمارنده پالس(پالس میتر) ، پنل لمسی گرافیکی، پنل منطقی، نمایشگر، منبع تغذیه رله های حالت جامد یا SSR، دستگاه های هندلینگ، اتصالات و کابل ها، سوئیچ های کنترلی مانند دکمه ها، سلکتورها و ….

در ادامه به بررسی برخی از محصولات پرکاربرد شرکت آتونیکس می پردازیم:

۱- تایمر/زمانسنج آتونیکس:

امروزه، تایمرهای صنعتی با ویژگی‌ها و قابلیت‌های پیشرفته‌تری عرضه می‌شوند که در بهبود عملکرد صنایع و ایجاد مزایای بیشتر تأثیرگذارند.

نمایندگی محصولات اتوماسیون صنعتی آتونیکس در تهران

برخی کاربردهای مهم تایمرهای صنعتی:

 • صنایع تولیدی:
  از تایمرهای صنعتی آتونیکس در صنایع تولیدی برای کنترل و زمان بندی وظایف مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال در خطوط تولید از تایمرAT8N آتونیکس برای تنظیم زمان روشن و خاموش شدن ماشین ها و دستگاه ها و همچنین تاخیر در روشن شدن آنها ، استفاده می شود.
 • صنعت خودروسازی:
  در صنعت خودرو از تایمرهای صنعتی Autonics برای کنترل و هماهنگی عملکرد اجزای مختلف خودرو استفاده می شود. از این تایمرها می توان برای تنظیم زمان روشن و خاموش شدن سیستم های راهنمایی، سیستم های روشنایی، سیستم های صوتی و غیره استفاده کرد.
 • کنترل کیفیت : همچنین از تایمر برای تست و کنترل کیفیت خودروها برای ردیابی زمان و عملکرد صحیح قطعات استفاده می شود.
 •  صنعت الکترونیک:
  در صنعت الکترونیک از زمانسنج های Autonics به عنوان بلوک های ساختمانی در دستگاه ها و سیستم های مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال، در تلویزیون، رادیو، تلفن همراه و سایر دستگاه های دیجیتال، از تایمر برای کنترل روشن و خاموش شدن دستگاه استفاده می شود.
 • صنایع غذایی:
  در صنایع غذایی از تایمرهای صنعتی کره ای آتونیکس برای کنترل فرآیندهای مختلف تولید و بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود. به عنوان مثال، در فرآیند پخت، از تایمر برای تنظیم زمان پخت غذاهای مختلف استفاده می شود.
 •  عملیات بسته بندی و نگهداری مواد غذایی :  از تایمر برای کنترل زمان تولید، خشک کردن، خنک شدن و نگهداری استفاده می شود.

۲-سنسور نوری آتونیکس

سنسور نوری که به چشم الکترونیک هم معروف است سنسور نوری معمولاً برای تشخیص فاصله اجسام، وجود یا عدم وجود آنها استفاده می شود. سنسور نوری این فرایند را با ارسال نور از فرستنده به گیرنده و شناسایی جسم بین آنها انجام می دهد.

نمایندگی محصولات اتوماسیون صنعتی آتونیکس در تهران

برخی از کاربردهای سنسورهای نوری(آینه ای روبه روی هم و …)

آسانسورها و سیستم های بالابر: این قطعات امروزه جزو با اهمیت ترین و البته کاربردی ترین قطعات درآسانسور می باشند که در ورود مسافرین به داخل آسانسورو تشخیص آنها  نقش مهمی را ایفا می کنند

سیستم های روشنایی خودرو: سنسورهای نور انعکاسی را می توان در خودروها و سایر سیستم های روشنایی استفاده کرد. این حسگرها تغییرات نور محیط و اشکالات شما سیستم روشنایی را کنترل می کنند.

به عنوان مثال، در شب که نور محیط کاهش می یابد، حسگرهای نور بازتابنده به سیستم روشنایی خودرو اطلاع می دهند تا دستورات لازم برای روشن شدن چراغ ها را ارسال کند.

کنترل رنگ: در صنایع چاپ و تولید از حسگرهای نوری بازتابنده برای کنترل رنگ استفاده می شود. با این سنسورها می توان براقیت و رنگ محصولات را به طور دقیق کنترل و اندازه گیری کرد.

رباتیک و اتوماسیون صنعتی: سنسورهای نوری بازتابنده نقش مهمی در رباتیک و اتوماسیون صنعتی دارند. این حسگرها به ربات‌ها کمک می‌کنند اشیا را شناسایی کرده و در کارشان تعامل داشته باشند.

به طور کلی سنسورهای نوری بازتابنده و یا آینه ای  به عنوان یکی از ابزارهای مهم در صنایع و کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. توانایی تشخیص نور و تغییرات آن مانند کاهش یا افزایش شدت نور، این سنسورها را به ابزاری قدرتمند برای کنترل و اندازه گیری نور در محیط های مختلف تبدیل می کند.

۳-کنترلر دما(ترموستات) آتونیکس

استفاده از کنترلر دما در فرآیندها به عنوان یک عامل کلیدی برای افزایش کیفیت و بهره‌وری محصولات منجر می‌شود. با کنترل دقیق دما، عوامل مختلفی مانند زمان، انرژی و مواد مصرفی را می‌توان بهینه کرد.

همچنین، کنترل دما به وسیله جلوگیری از تغییرات ناخواسته دما، از خطرات ایجاد شده به علت افزایش یا کاهش ناگهانی دما محافظت می‌کند و ممکن است در جلوگیری از خرابی و حوادث ناگوار نیز موثر باشد.

نمایندگی محصولات اتوماسیون صنعتی آتونیکس در تهران

برخی از کاربردهای کنترلر دما:

 • سیستم های گرمایشی/ سرمایشی

کنترل کننده های دما در کوره ها و کاربردهای عملیات حرارتی در کوره ها، کوره های سرامیکی، بویلرها و مبدل های حرارتی همچنین در سیستم های برودتی مانند یخچال های صنعتی و سردخانه ها استفاده می شود.

 • صنایع بسته بندی

 در دنیای بسته بندی، ماشین های مجهز به میله های آب بندی، کاربرد چسب، عملکرد ذوب، تونل های بسته بندی کوچک یا برچسب ها باید در دماها و زمان های فرآیندی خاص کار کنند. تنظیم کننده های حرارتی دقیقاً این عملیات را تنظیم می کنند تا از تولید محصولات با کیفیت بالا اطمینان حاصل کنند.

 • صنعت پلاستیک

کنترل دما در صنعت پلاستیک در کولرهای قابل حمل، ظروف و خشک کن ها و تجهیزات قالب گیری و اکستروژن رایج است. در تجهیزات اکستروژن، از کنترل کننده های دما برای نظارت و کنترل دقیق دما در نقاط بحرانی مختلف در ساخت پلاستیک استفاده می شود.

 • سلامت و مراقبت های بهداشتی

از کنترل کننده های دما در بخش مراقبت های بهداشتی برای افزایش دقت کنترل دما استفاده می شود. تجهیزات معمولی که از کنترل کننده های دما استفاده می کنند شامل تجهیزات آزمایشگاهی و آزمایشی، اتوکلاوها، انکوباتورها، تجهیزات برودتی و اتاق های رشد کریستالیزاسیون و اتاق های آزمایش است که نمونه ها باید در آنها ذخیره شوند یا آزمایش ها در پارامترهای دمایی خاص انجام شود.

 • غذا و نوشیدنی

 کاربردهای متداول فرآوری مواد غذایی شامل کنترل کننده های دما شامل آماده سازی، مخلوط کردن، استریل کردن و پخت و پز است. کنترل کننده ها دما یا زمان فرآیند را برای اطمینان از عملکرد بهینه تنظیم می کنند.

آتونیکس محصولات پر کاربرد فراوانی دارد که ما به برخی از آنها اشاره کردیم

جهت اطلاعات بیشتر به سایت سه فاز دات کام مراجعه فرمائید…

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

‫۸ دیدگاه ها

 1. بسیار عالی
  اتونیکس در زمینه اتوماسیون واقعا خوب کار کرده
  ما تایمر ۸ پایشو داریم مدت هاست و عالی کار میده
  تشکر از شما

 2. ممنونم
  این ترموستات های دما نباشن ما تو سیستم مرغداری خیلی ضرر خواهیم کرد از واجباتن

 3. درود خدمت رفقای فنی و همه عزیزانی که در زمینه صنعت بزرگ برق و اتوماسیون صنعتی فعالیت می‌کنند من مطلب رو خوندم و خیلی لذت بردم به خاطر اینکه واقعاً این رو باید بگم که کیفیت و قیمت در صنعت حرف اول رو میزنه و برندی که این دو خصیصه رو داشته باشه می‌تونم بگم که حرف اول رو خواهد زد در خصوص تجهیزات برق و برند محبوب آتونیکس در صنعت می‌تونم بگم که توی ۶ یا ۷ پروژه از اتونیکس استفاده کردیم و تجربه‌ای که در استفاده از تجهیزات آتونیکس دارم این هستش که توی پروژه‌های کنترلی که نیازمند المان ها و تجهیزات مانند انکودر کنترل‌های دما یا ترموستات‌ها و همینطور زمانسنج‌ها و یا تایمرها هستید آتونیکس می‌تونم بگم برند کاملاً شناخته شده و قابل اطمینانی هستش
  در خصوص انکودرهاش که باهاش کار کردم می‌تونم بگم که توی خروجی شما خروجی‌های خیلی خوب و منظم و به قول معروف سوزنی شکل خواهید دید در زمینه تایمرهاش که از تایمر ۸ پایش استفاده می‌کنیم برای استارت موتورها می‌تونم بگم که کسایی که دنبال مد پاور آن دیلی یا تاخیر در وصل شدن هستند یکی از گزینه‌های خیلی خوب به شمار میاد و همینطور برای عزیزانی که در خطوط تولید و به قول معروف نوار نقاله استفاده می‌کنند می‌تونم بگم که کانترهای آتونیکس یا شمارنده‌های آتونیکس انتخاب بسیار خوبی هستش که با توجه به تعداد خروجی می‌تونید انتخاب کنید و در آخر تشکر می‌کنم از مجموعه سه فاز دات کام به خاطر عرضه محصولات با کیفیت و گارانتی دار و همینطور پایگاه اطلاع رسانی صنعت به خاطر انتشار مواردی که به درد دوستانی که در حوزه صنعت فعالیت می‌کنند می‌خورد امیدوارم که برقرار باشید یا علی مدد

 4. سلام
  پرده نوری آتونیکس رو استفاده میکنیم و تاحالا میتونم بگم بیش از ۱۰ بار جون پرسنل رو نجات داده
  وجودش خیلی لازم است چون جونه ادمه شوخی نیست واقعا این پرده های ایمنی حرف ندارن

 5. سلام
  ما از سنسورهای آینه ای آتونیکس تو بالابرهامون استفاده میکنیم
  سابق برند چینی داشتیم که دقیق نبد و سنسش مشکل داشت
  از سه فاز دات کام مدل های ۵ متریش رو گرفتیم و خدا رو شکر جواب داده
  تشکر از سایت خوب مای اینداستری جهت معارفه محصولات به نام و با کیفیت ✔️✔️✔️✔️✔️🌹🌹🌹🌹

 6. سلام من در خصوص سنسورهای القایی و خازنی اتونیکس می‌خواستم صحبت بکنم و اون این هستش که سنسورهای القایی همانطور که می‌دونید برای تشخیص فلزات هستش و سنسورهای خازنی علاوه بر تشخیص فلزات قادرند تا مواد دیگه رو هم تشخیص بدهند
  عمده فعالیت ما با سنسورهای القایی هستش جهت تشخیص قوطی‌های رنگ که ما کارگاه تولیدی قوطی داریم و حدود ۷ سال هستش که داریم فعالیت می‌کنیم و توی این ۷ سال یک بار یا دو بار سراغ برندهای متفرقه رفتیم و خیلی اذیتمون کرد و دچار ضرر و زیان هم تا حدودی شدیم و خدا را شکر الان حدود فکر می‌کنم ۶ سال باشه که داریم از سنسورهای القایی و بعضاً سنسورهای خازنی برند آتونیکس کره استفاده می‌کنیم که خدا را شکر و به حمدالله مشکل خاصی تا به حال باهاش نداشتیم و از لحاظ تشخیص سنسورهای القاییش فوق العاده با کیفیت هستند فقط نکته ای که مد نظر باید اقدام به خرید سنسور بکنید این هستش که بر اساس نیازتون اقدام به خرید بکنید مثلاً اگه شیئتون چوب هستش یا فلز که قاعدتاً اگه فلز باشه باید سراغ سنسورهای القایی برید و نکته بعدی هم فاصله سنسور تا اون شی هستش که بر اساس اون فاصله و قطر سنسور می‌تونید مدل مورد نظر رو تهیه بفرمایید

 7. سلام خدمت شما عزیزان میهن صنعت
  سپاس بخاطر این مطلب عالی
  من اتونیکس رو ۱۲ ساله میشناسم و داریم توی پروژه ها استفاده می کنیم
  الحق هم کیفیتی عالیه هم قیمتی
  از همون سه فاز دات کام هم تهیه می کنیم و پرسنل خوب و حرفه ای و محترم دارن
  ممنون میشم باز هم از این مطالب مفید بزارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا