شرکتهای ایرانی

آیا استفاده از درب و بطری پلاستیکی برای نگهداری دارو مضر است؟

آیا استفاده از درب و بطری پلاستیکی برای نگهداری دارو مضر است؟

عموماً ماده اولیه مورداستفاده برای محصولات پلاستیکی پلی‌اتیلن‌ترفتالات، پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن از دسته فیلم‌های پلیمری با گریدهای متفاوت می‌باشد که این ترکیبات هیچ‌گونه آسیبی به محیط‌زیست نمی‌زند.

آیا استفاده از درب و بطری پلاستیکی برای نگهداری دارو مضر است؟

از سوی دیگر ویژگی‌های درب و بطری‌های پلاستیکی که مزیت آن نسبت به بطری‌های شیشه‌ای به شمار می‌رود  می‌توان به مقاومت مکانیکی، حرارتی و شیمیایی، مقاومت در برابر افتادن و ضربه، استحکام بالا، عایق الکتریکی و مقاوم در برابر مواد شیمیایی مختلف نام برد.

بنابراین، یکی از ظروف مناسب برای نگهداری دارو و حتی ادویه و محصولات خوراکی می‌تواند ظروف پلاستیکی با درب‌های مختلف پلاستیکی باشد.

آیا استفاده از درب و بطری پلاستیکی برای نگهداری دارو مضر است؟

نکات مهم برای تولید درب بطری دارویی

اگر درب بطری دارویی مقاومت بالا نداشته باشد مطمئن باشید در طول زمان از بین می‌رود و مصرف‌کننده به مشکل خواهد خورد. در تولید باید به ابعاد درب بطری دارویی هم توجه شود؛ زیرا دهانه بطری‌های دارویی در ابعاد مشخص تولید می‌شود و نیز درب‌های بطری هم باید به‌گونه‌ای تولید شود که بعد از اتصال با هم هیچ شکافی وجود نداشته باشد که هوا به داخل بطری نفوذ کند. از طرفی دیگر رنگی‌هایی که در نمونه‌های درب بطری دارویی اعمال می‌شوند باید مرغوب باشند و اثر خود را در طول زمان از دست ندهند.

ازاین‌رو بسیاری از شرکت‌های داروسازی و صنایع غذایی به سمت‌وسوی استفاده از این درب و بطری روی آورده‌اند که از جمله می‌توان به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان این حوزه در سطح کشور و عرصه بین‌المللی  به شرکت آبتین طب ایرانیان اشاره کرد که با تولید انواع درب و بطری‌های دارویی موجب کمک به چرخه تولید و اقتصاد و صادرات کشور نیز شده‌اند.

.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا