شرکتهای ایرانی

سود دستگاه عابر بانک + نحوه کسب درآمد از دستگاه خودپرداز

آیا می‌دانستید خرید دستگاه عابر بانک شخصی و نصب آن در ملک مورد نظر شما درآمدی ماهانه برایتان به ارمغان می‌آورد؟ اگر مکان پررفت‌وآمدی مورد نظر شما است، شما هم می‌توانید با خرید یکی از این دستگاه‌ها از سود دستگاه عابر بانک بهره‌مند شوید. البته مقدار درآمد شما در برابر خرید یا اجاره این دستگاه‌ها به میزان تراکنش‌های آن دستگاه بستگی دارد. بیشتر درآمد شما از محل برداشت وجه خواهد بود، البته به شرطی که از کارتی غیر از کارت مربوط به دستگاه خودپرداز شما پول برداشت شود. تراکنش‌های بانکی دیگر نیز سودی برای شما خواهند داشت، اما مبلغ آنها خیلی بالا و چشمگیر نیست.

با ما در نگاهی به روش کسب درآمد از دستگاه‌های خودپرداز همراه باشید.

نحوه کسب درآمد از دستگاه عابر بانک:

خرید یک دستگاه خودپرداز و نصب آن در ملک مورد نظر شما درآمدی ماهانه برایتان به دنبال دارد. درآمدی که در هر منطقه‌ای متفاوت از منطقه دیگر است. این درآمدی که شما از محل سود دستگاه خودپرداز به دست می‌آورید، به موارد مختلفی بستگی دارد:

۱- شلوغی محل و مقدار رفت‌وآمد در مکان نصب دستگاه خودپرداز:

هرچقدر رفت‌وآمد مردم در محل نصب خودپرداز بیشتر باشد، سود دستگاه عابر بانک نیز برای شما بیشتر خواهد بود. در واقع، آمدورفت بیشتر مردم مراجعه بیشتر آنها به دستگاه شما را به دنبال خواهد داشت. استفاده بیشتر از امکانات دستگاه عابر بانک شما نیز سود بیشتری برایتان به ارمغان خواهد آورد.

۲- سود در نظر گرفته شده از طرف بانک برای خریدار خودپرداز:

درصد سود دستگاه عابر بانک که بانک‌های گوناگون برای خریداران دستگاه‌ها تعیین می‌کنند، ممکن است تفاوت‌هایی با هم داشته باشد. برخی بانک‌ها ۶۵ درصد از سود برداشت وجه را به شما اختصاص می‌دهند و ۳۵ درصد آن را برای خود برمی‌دارند. اما این سود در بیشتر بانک‌ها ۶۰ درصد در برابر ۴۰ درصد است.

۳- نوع تراکنش‌های صورت‌گرفته در دستگاه خودپرداز:

درصد سود دستگاه عابر بانک برای هریک از تراکنش‌های صورت‌گرفته در دستگاه خودپرداز درآمدی مشخص برای شما به دنبال دارد. برای مثال، بیشترین درصد سود شما از پول‌های نقدی است که مردم با کارت‌هایی غیر از کارت بانک عامل از دستگاه برداشت می‌کنند. برای تراکنش‌های دیگر مانند انتقال پول، خرید شارژ، پرداخت قبض، دریافت موجودی و دیگر تراکنش‌ها به‌طور معمول، کارمزد ۵۰ درصدی برای شما و بانک عامل در نظر گرفته می‌شود.

۴- شرکت ارتباط‌دهنده بین شما و بانک:

گفته می‌شود شرکت رابط بین شما و بانک نیز در سود کمتر یا بیشتر شما از نصب این دستگاه‌ها بی‌تاثیر نیست.

۵- موارد دیگر مرتبط:

علاوه بر بانک عامل که به آن اشاره شد، نوع اتصال دستگاه شما به شبکه شتاب و گزینه‌های انتخابی شما در پرداخت هزینه‌های روتر و سوئیچ بانک نیز در میزان سود شما از دستگاه تاثیرگذار است.

سود دستگاه عابر بانک + نحوه کسب درآمد از دستگاه خودپرداز

مبلغ سود دستگاه عابر بانک در برابر هر تراکنش چقدر است؟

مبلغ یا فرمول سود برداشت وجه به‌صورت درصدی محاسبه می‌شود، اما مبلغ سود تراکنش‌های دیگر ثابت است. مبلغ سود برخی از تراکنش‌های بانکی برای صاحب دستگاه خودپرداز را بدانید:

 • برداشت وجه: مبلغ برداشت‌شده × ۱٫۱درصد ×۶۰درصد.
 • انتقال پول: ۶۰۰ تومان.
 • کارت به کارت: ۳۰۰ تومان.
 • پرداخت قبض: حداقل ۱۵۰ تومان.
 • خرید شارژ: یک درصد از کل مبلغ خرید.
 • دریافت موجودی: ۶۰۰ تومان.

درآمد ماهانه سود دستگاه عابر بانک چقدر است؟

هیچ عدد ثابتی را نمی‌توانیم به‌عنوان سود دستگاه خودپرداز ارائه دهیم. اما درصد سود شما در برابر هر تراکنش بانکی مشخص شده است. هرچقدر مقدار تراکنش‌های دستگاه خودپرداز شما بیشتر باشد، درآمد ماهانه شما هم بیشتر خواهد بود. بانک عامل این درآمد را در پایان هر ماه به حساب شما می‌ریزد.

همان‌طور که گفتیم، بیشترین سودی که شما دریافت می‌کنید، در برابر برداشت پول از بانک است. البته این برداشت هم در صورتی برای شما سود خواهد داشت که از کارت بانک ارائه‌دهنده دستگاه خودپرداز شما نباشد. برای محاسبه سود برداشت پول از بانک، شما باید مبلغ برداشتی را ضرب در درصدی کنید که بانک عامل برای شما در نظر گرفته است.

برای مثال، اگر بانک درصد سود شما را ۶۰ درصد در نظر گرفته باشد، شما باید مبلغ برداشتی را در ۶۰ درصد و سپس در ۱٫۱درصد ضرب کنید. برای مثال در برابر هر یک میلیون تومان برداشت پول از دستگاه شما، سودی برابر با ۶۶۰ تومان به شما خواهد رسید. سود دریافتی از تراکنش‌های دیگر ناچیز است و خیلی این مبلغ را افزایش نمی‌دهد.

نکته‌های مهم برای دریافت سود دستگاه عابر بانک:

در صورت توجه به نکته‌های مختلفی، شما می‌توانید سود خود را از دستگاه خودپردازی که خریداری می‌کنید، افزایش دهید. برخی از این نکته‌ها را بدانید:

 • دستگاه را در محل پررفت‌وآمد نصب کنید تا تعداد تراکنش‌ها در آن بالاتر رود.
 • سود تراکنش‌های بانکی مانند استعلام موجودی و کارت ‌به‌ کارت بالا نیست و ممکن است به ماهی ۵۰۰ هزار تومان یا بیشتر برسد.
 • بهتر است دستگاه را در جایی نصب کنید که مردم نیاز بیشتری به گرفتن پول نقد برای خرید و خرج کردن داشته باشند.
 • سود برداشت وجه نقد از دستگاه به‌‌طور معمول، به نسبت ۶۰ به ۴۰ بین شما و بانک تقسیم می‌شود. یعنی در برابر هر مقدار سود برداشت وجه، ۶۰ درصد آن به شما و ۴۰ درصد آن به بانک می‌رسد.
 • توجه داشته باشید که بیشترین مبلغ برداشتی هر کارت از خودپردازها ۲۰۰ هزار تومان است. برای اینکه شما سود بیشتری از خرید این دستگاه‌ها ببرید، باید تعداد افراد زیادی از دستگاه خودپرداز شما پول برداشت کنند.
 • امکان استفاده ۲۴ ساعته از دستگاه نیز نقش مهمی در افزایش سود دستگاه عابر بانک شما دارد.
 • در صورت دور بودن دستگاه از شعبه‌های بانکی، سود شما از تراکنش‌های آن بیشتر خواهد بود.
 • هیچ محدودیتی در مقدار سود دریافتی شما وجود ندارد. پس هرچقدر مردم بیشتری از آن استفاده کنند، سود شما هم از آن بیشتر خواهد بود.
 • همواره کنترل کنید که دستگاه شما دارای پول نقد باشد تا سرویس‌دهی شما محدود نشود. هرچقدر دستگاه شما در محل شلوغ‌تری باشد، شما هم وجه سپرده حساب بانکی خود را افزایش دهید. بانک عامل با توجه موجودی شما در بانک که بین ۲۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان تعیین شده است، دستگاه شما را شارژ می‌کند.

سود دستگاه عابر بانک + نحوه کسب درآمد از دستگاه خودپرداز

سود دستگاه عابر بانک برای صاحب خودپرداز چقدر است؟

می‌توانیم بگوییم سودی که در برابر خرید دستگاه خودپرداز به شما تعلق می‌گیرد، بیشتر از سود سپرده‌هایی است که به بانک می‌‌‌سپارید. گفته می‌شود این سود بیشتر از سود سرمایه‌گذاری‌هایی مانند بورس و سرمایه‌گذاری‌های دیگر اقتصادی است. نوعی سرمایه‌گذاری بدون ریسک که سود ثابت و ماهانه آن در حدود شش درصد، و سود سالانه آن برابر با ۷۲ درصد است.

بهترین مکان برای نصب دستگاه خودپرداز:

یکی از نکته‌هایی که تضمین‌کننده درآمد شما از سود دستگاه عابر بانک است، انتخاب بهترین مکان برای نصب این دستگاه‌ها است. برای انتخاب محل نصب دستگاه‌های خودپرداز نکته‌های گوناگونی را در نظر داشته باشید:

* امنیت محل نصب دستگاه:

دستگاه خودپرداز شما باید در محل پررفت‌وآمدی نصب شود که امکان سوءاستفاده دزدان و هکرها را محدود کند. همچنین محل نصب دستگاه باید به‌گونه‌ای باشد که امنیت کاربران آن را هم به خطر نیندازد. نصب دستگاه در مکان‌های دور از چشم مردم و پلیس امکان کمین کردن دزدان، صدمه زدن به دستگاه، دزدیدن پول‌های دستگاه و هک کردن آن را بیشتر می‌کند.

بهتر است بگوییم سود دستگاه عابر بانک در صورتی بیشتر می‌شود که دستگاه شما در محل‌هایی نصب شود که دارای نگهبان هستند. نصب دستگاه شما در ترمینال‌‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و مکان‌های مشابه سود دستگاه خودپرداز را برای شما تضمین می‌کند.

* امکان دسترسی به برق و اینترنت:

بدیهی است دستگاه باید در جایی نصب شود که از برق سراسری و امکان اتصال به اینترنت پرسرعت برخوردار باشد.

* انتخاب شلوغ‌ترین مکان:

بهترین محل نصب دستگاه شما مکان‌های شلوغ و پر رفت‌وآمدی است که مردم همواره در حال خرید هستند. مکان‌هایی مانند فروشگاه‌های بزرگ، کلینیک‌های پزشکان، داروخانه‌های بزرگ، بازار، مجتمع‌های تجاری و مکان‌های دیگری که مردم نیاز به پول برای خرید و هزینه آمدورفت دارند.

تاثیر برند و کیفیت دستگاه در سود دستگاه عابر بانک:

سودی که شما از دستگاه خودپرداز می‌گیرید به کیفیت و برند دستگاه هم بستگی دارد. هر دستگاهی ممکن است دچار خرابی شود. این نکته برای تجهیزاتی که با افراد مختلف سروکار دارند، بیشتر صادق است. دستگاه‌های خودپرداز همواره با افراد مختلفی سروکار دارند و برخی از این افراد استفاده درستی از این دستگاه‌ها نمی‌کنند. شما باید هزینه‌ای که صرف تعمیر این دستگاه‌ها می‌کنید را هم از سود خالص آن کم کنید. گاهی هم نیاز است تا یکی از قطعه‌های دستگاه عوض شود که هزینه خرید و نصب آن را هم باید در نظر بگیرید.

همه این نکته‌ها باعث می‌شود تا هنگام خرید این دستگاه‌ها به برند دستگاه و کیفیت آنها بیشتر دقت کنید. دستگاه‌های باکیفیت دیرتر دچار خرابی می‌شوند. به‌این‌ترتیب هزینه‌ای که شما صرف تعمیر این دستگاه‌ها می‌کنید، کمتر و سود دستگاه برای شما بیشتر است. همچنین، برخی از دستگاه‌های خودپرداز که به شما واگذار می‌شوند، دستگاه‌های بازسازی‌شده و در واقع، دست دوم هستند. اگر از این دستگاه‌ها استفاده نکنید، سود دستگاه عابر بانک برای شما بیشتر خواهد بود.

سخن پایانی:

خرید یک دستگاه خودپرداز می‌تواند سود متوسط یا خوبی برای شما داشته باشد. اما بهتر است پیش از خرید یکی از این دستگاه‌ها، به‌صورت دقیق‌تر به محاسبه هزینه‌ای که برای آن می‌کنید و سود دستگاه عابر بانک بپردازید. اینکه سودی که شما از دستگاه دریافت می‌کنید در چه مدتی بتواند هزینه شما را بازگرداند، به عوامل مختلفی بستگی دارد که پیش‌تر به آنها پرداختیم. سود خالص شما از دستگاه هم ریشه در همه گزینه‌هایی دارد که به آنها اشاره کردیم.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا