شرکتهای ایرانی

معرفی کمپرسورهای اسکرو و اسکرال + بررسی تفاوت های آنها

معرفی کمپرسورهای اسکرو و اسکرال + بررسی تفاوت های آنها

استفاده از انواع کمپرسورها در دنیای امروزی به یک اصل تبدیل شده است و علت این مسئله کاربرد گسترده کمپرسور بر اساس کارایی متفاوت آن می‌باشد. در واقع دستگاه کمپرسور در تمامی فعالیت های کوچک و بزرگ صنعتی به کار گرفته می‌شود و همیشه این محصول نقش کلیدی و اساسی خود را به درستی ایفا کرده است. عملکرد کمپرسور به گونه ای می‌باشد، که به کمک ایجاد نیروی فشار و مکش و متراکم کردن گازها فعالیت خود را دنبال می‌کند.

از جمله نمونه های پر فروش و محبوب بازار کمپرسورهای اسکرو و اسکرال می‌باشند، این دو محصول نسل جدید کمپرسورهای باکیفیت هستند، که باعث رفاه حال بشر شده و همچنین حتی باعث سهولت برخی از فعالیت های مختلف می‌شود. این کمپرسور همواره نقش کلیدی در فعالیت های مختلف داشته و بر اساس الگوریتم خاصی فرآیند کاری خود را دنبال می‌کند.

تفاوت اسکرو و اسکرال چیست؟

از سری پرسش های بنیادی که پیرامون این دو محصول وجود دارد، تفاوت بین این دو کمپرسور می‌باشد. در واقع کمپرسور اسکرو بیتزر و کمپرسور مدل اسکرال کوپلند هر یک دارای ساز و کار متفاوتی هستند. در تمامی سال ها تفاوت این دو کمپرسور همیشه مورد بررسی قرار گرفته است و همچنین برخی از تفاوت های این دو محصول همیشه بیشتر مورد بررسی قرار گرفته، برخی از تفاوت های بین کمپرسور اسکرو و اسکرال شامل موارد زیر هستند:

  • نحوه ساخت هر یک از این کمپرسورها کاملا متفاوت می‌باشد و همچنین هر یک از این دو محصول دارای مقاومت متفاوتی هستند. کمپرسور اسکرو یکی از مهم ترین اجزای کولر گازی به شمار می‌آید و همچنین به تولید هوای سرد کمک شایانی می‌کند. در صورتی که کمپرسور اسکرال در رده کمپرسورهای برودتی جهت تراکم گاز قرار دارند.
  • کمپرسور اسکرو دارای میزان لرزش کمتری می‌باشد و همچنین کمپرسور اسکرال دارای میزان لرزش و صدای بیشتری است.
  • ظرفیت کمپرسور اسکرو در مقایسه با کمپرسور اسکرال بیشتر می‌باشد و همچنین توان این محصول در موقعیت های مختلف گوناگون است.
  • کمپرسور اسکرال کوپلند در مقایسه با کمپرسور اسکرو میزان بازدهی بیشتری داشته و همچنین باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود.
  • کمپرسور اسکرال میزان صدای کمتری تولید می‌کند و همچنین در مقایسه با کمپرسور اسکرو سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد.
  • کمپرسور اسکرال به شیوه ای متفاوت عایق بندی شده است و همچنین در مقابل ورود هرگونه مایعات در مقایسه با کمپرسور اسکرو بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد.
  • راندمان کمپرسور اسکرو بیشتر بوده و همچنین قطعات به کار رفته در آن در مقایسه با کمپرسور اسکرال بیشتر است.
  • کمپرسور اسکرال از عمر مفید بسیار بالایی برخوردار بوده و علت این مسئله طراحی متفاوت محصول می‌باشد. در صورتی که کمپرسور اسکرو دارای عمر مفید کوتاه تری می‌باشد.

معرفی کمپرسورهای اسکرو و اسکرال + بررسی تفاوت های آنها

برندهای مشهور کمپرسور

با یک بررسی کلی به راحتی متوجه می‌شوید، که برندهای مختلفی در حوزه تولید کمپرسور فعال هستند و هر یک سهم قابل توجهی از بازار فروش را به خود اختصاص داده‌اند. اما در این بین برخی از برندهای شناخته شده و معتبر به دلیل ارائه محصول با کیفیت بالاتر و همچنین قیمت مناسب تر بیشتر محبوب واقع شده‌اند و در لیست برندهای مشهور جهان قرار دارند. برخی از برندهای مشهور کمپرسور در بازارهای داخلی شامل موارد زیر هستند، که در سال های اخیر رضایت قابل توجهی از مشتریان را در سایه عملکرد مناسب خود جلب کرده اند:

برند کوپلند: این برند در سال های گذشته با طراحی و تولید انواع کمپرسور به شیوه ای متفاوت توانسته سهم قابل توجهی از بازار فروش را به خود اختصاص دهد.

برند بیتزر: این برند ساز و کار طراحی و تولید انواع کمپرسورهای خود را به شیوه ای متفاوت دنبال می‌کند و همچنین در تولید کمپرسورهای خود از گاز مبرد r134a برای تبادل سیالات کمک می‌گیرد و همچنین تمامی نمونه های تولید شده توسط این برند جهت خرید همیشه توصیه می‌شوند.

نحوه عملکرد کمپرسور اسکرو و اسکرال چیست؟

معرفی کمپرسورهای اسکرو و اسکرال + بررسی تفاوت های آنها

از علل اصلی محبوبیت کمپرسور اسکرو و اسکرال عملکرد متفاوت و متمایز آن می‌باشد، عملکرد این دو کمپرسور بر اساس ساز و کار متفاوتی صورت می‌گیرد، در ادامه به بررسی نحوه عملکرد این دو کمپرسور می‌پردازیم:

نحوه عملکرد کمپرسور اسکرال: عملکرد این دستگاه شامل فرآیندهای گوناگونی است، که به صورت دقیق یکی پس از دیگری به صورت خودکار در دستگاه اجرا می‌شوند، در گام اول عملیات مکش آغاز می‌شود و جریان گاز سرد از طریق ورودی به قسمت های اصلی دستگاه فرستاده شده و در گام بعدی فرآیند مکش آغاز می‌شود.

در این مرحله جریان گاز سرد از شیر ورودی به روزنه درونی دستگاه وارد می‌شود و سپس با حرکت دورانی جریان گاز به حرکت در آمده و همچنین در عملیات تخلیه گاز مبرد باعث هدایت سیالات به صورت دقیق و آسان می‌شود.

نحوه عملکرد کمپرسور اسکرو: در این دستگاه ابتدا گاز یا هوا به قسمت های داخلی مکیده شده و در مرحله بعدی در داخل این دستگاه کمپرسور حجم بین دندانه ها کاهش پیدا کرده و دندانه های نر و ماده در داخل دستگاه در طول یکدیگر فشرده می‌شوند و هوا و یا گاز در این فاصله میانی حبس می‌شود و با حرکت دقیق روتورها حجم نهایی را کاهش می‌دهد و کمپرسور فعالیت دقیق خود را دنبال می‌کند.

در تمام فرآیند، این کمپرسور بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد و امکان بروز خطا صفر است و همچنین در صنایع برودتی از این نوع کمپرسورها استفاده می‌شود.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا