شرکتهای ایرانی

بررسی پارامترهای مهم در سفارش هواساز کلین روم

بررسی پارامترهای مهم در سفارش هواساز کلین روم

از مهم ترین موضوعاتی که در طراحی و بهینه سازی هوای اتاق تمیز وجود دارد استفاده از تجهیزات تهویه مطبوع مانند هواساز کلین روم است. این تجهیزات در انواع مختلفی از جمله هواساز اتاق تمیز فن مکنده، هواساز اتاق تمیز فن دمنده، رطوبت زدا و رطوبت زن، هواساز پکیج یونیت و غیره موجود هستند.

 هر کدام از انواع هواساز برای اتاق تمیز با شرایط مختلف استفاده می شوند. در ادامه  اطلاعاتی راجع به راهنمای خرید و مهم ترین ویژگی های این دستگاه مهم در کلین روم ارائه می شود.

معرفی کلین روم

اتاق تمیز یک مکانی برای تولید محصولات مختلف مانند لوازم تکنولوژیک پزشکی و مواد نیمه رسا است، بنابراین کنترل کردن ذرات معلق در هوا در اتاق تمیز اهمیت زیادی دارد. این مکان برای صنایع حساس طراحی شده مانند صنایع مواد غذایی یا پزشکی و یک مکان محافظت شده است تا از ورود آلودگی ها در آن جلوگیری شود.

در این مکان تجهیزات مختلفی برای بالا بردن بهداشت محیط استفاده می شود. این تجهیزات با استفاده از تکنولوژی تولید شده اند تا نیاز محیط را تامین نمایند. یکی از این تجهیزات هواساز است که در مدل معمولی و هایژنیک و… تولید شده است.

معرفی هواساز کلین روم

در اتاق تمیز محصولات مختلفی تولید می شود به این ترتیب یک مکان پاکیزه و کنترل شده است تا غلظت ذرات معلق در هوا کنترل و آلاینده ها از هوای اتاق حذف شوند. کم بودن رطوبت در اتاق تمیز اهمیت زیادی دارد و اگر رطوبت اتاق تمیز بالا باشد محل پرورش میکروارگانیسم ها فراهم می شود. به این ترتیب  استفاده از تهویه مطبوع در اتاق تمیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

وجود تهویه مطبوع یا هواساز با کیفیت اهمیت بسیار زیادی در اتاق تمیز دارد. اتاق تمیز مکانی هست که باید در آن رطوبت و فشار و هوا کنترل شود و از ورود آلودگی و غبار و آلاینده جلوگیری شود. به این ترتیب در این محیط از هواسازی استفاده می شود که وظیفه تهیه اکسیژن و تهویه مطبوع هوا را بر عهده دارد. هواساز در مکان های مختلفی از جمله خطوط صنایع آرایشی و بهداشتی، خطوط بزرگ صنایع  میکرو الکترونیک، بسته بندی و غیره استفاده می شود‌.

بررسی پارامترهای مهم در سفارش هواساز کلین روم

ویژگی هواساز کلین روم چیست؟

این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:

·         قابلیت کنترل جریان هوا

از مهم ترین ویژگی های هواساز اتاق تمیز تنظیم دمای موجود در کلین روم است‌ هواساز کلین روم می تواند به خوبی دمای موجود در اتاق را کنترل کرده تا بتواند از افزایش یا کاهش دمای اتاق جلوگیری نماید همچنین هواساز یا تهویه مطبوع وظیفه کنترل میزان آلایندگی و رطوبت اتاق تمیز را بر عهده دارد.

·         فیلتراسیون مرحله به مرحله

 دستگاه هواساز یکی از بهترین دستگاه های تهویه مطبوع است که می تواند هوای مطبوع را تولید و توزیع کند. هوای توزیع شده در محیط باید کیفیت بالایی داشته باشد تا به سلامت افراد موجود در کلین روم تاثیر بدی نگذارد. از شاخص ترین ویژگی های این دستگاه کنترل هوای توزیع شده است، چرا که هوای مطبوع باید عاری از هرگونه گرد و غبار، آلودگی و ذرات معلق باشد.

·         دارای استانداردهای جهانی

هواساز کلین روم از جدیدترین استاندارد های روز دنیا تولید شده است و عملکرد بهینه ای دارد.

·         درب های مقاوم

درب های هواساز از متریال با کیفیت تولید شده اند.

بررسی پارامترهای مهم در سفارش هواساز کلین روم

راهنمای خرید هواساز اتاق تمیز

هنگام سفارش و یا خرید این دستگاه باید نکات قابل توجهی در نظر بگیرید که در ادامه به آن می پردازیم.

·         قیمت هواساز

نوع متریالی که در ساخت هواساز کلین روم استفاده می شود از پارامتر های مهم در قیمت هواساز است. درواقع استفاده از ورق های آلومینیومی یا ورق فولاد گالوانیزه، مقاومت بدنه هواساز و استفاده از فولاد ضد زنگ از عوامل مهم در قیمت هواساز هستند. علاوه بر آن استفاده از تجهیزات ابزار دقیق برای کنترل رطوبت و دما هم بر روی قیمت تاثیر دارد.

·         توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش

در هنگام خرید هواساز حتما به گارانتی و خدمات پس از فروش آن توجه کنید.

·         مقاومت بدنه هواساز

این محصول یک سیستم تهویه مطبوع بسیار قوی است که بدنه آن از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده است و در برابر مواد شیمیایی مقاومت بسیار بالایی دارد. همچنین به دلیل داشتن بدنه محکم در برابر خوردگی از خود مقاومت نشان می دهد و طول عمر آن زیاد است.

·         متریال مورد استفاده در ساخت

نوع متریال و جنسی که در ساخت هواساز استفاده می شود رابطه مستقیمی با کیفیت و مقاومت آن دارد. بنابراین حتما به جنس بدنه هواساز و کیفیت اجرای آن توجه کنید. توجه کنید که از کدام یک از متریال مانند آلومینیوم، فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ و استیل برای تولید بدنه دستگاه استفاده شده است‌‌ تا بتوانید مقاومت بدنه را بسنجید.

اجزای هواساز

اجزای دستگاه هواساز شامل:

·         کویل گرم و سرد

کویل سرمایشی مصرف انرژی را کاهش داده و باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. کویل سرمایشی دمای محیط را با گاز مخصوص خود مطلوب می کند. به این صورت که گاز های خنک از لوله های مسی می گذرند تا سرما را به پوست لوله منتقل کنند و بتوانند دمای محیط را کاهش دهند.

لوله های مسی در ساختار کویل های گرمایشی هم استفاده می شوند تا بتوانند حرارت و دما را به محیط منتقل کنند تا فضای کلین روم گرم و مطبوع شود. این دستگاه عملکرد اتوماتیک دارد و بسیار پیشرفته است.

·         رطوبت زن و رطوبت گیر

رطوبت زن یک دستگاهی است که در هواساز به منظور از بین بردن یکنواختی و خشکی هوا استفاده می شود و بر روی سلامت افراد تاثیر مثبتی دارد. رطوبت گیر کپک زدگی و بوی نم را از بین می برد.

·         فیلترها

فیلتر از مهم ترین اجزای هواساز کلین روم است که اکسیژن مورد نیاز محیط را تامین می کند. فیلتر باعث می شود هوای کلین روم پاک و بهینه شود. فیلتر در سایز های مختلفی موجود است و باعث حفظ بهداشت در کلین روم و حفظ سلامتی افراد می شود.

·         فن دمنده

فن دمنده در هواساز هوا را جابجا می کند و یک نوع سیستم مکانیکی است. فن دمنده استاندارد های لازم را دارد و هوا را به تمام نقاط انتقال می دهد.

بررسی پارامترهای مهم در سفارش هواساز کلین روم

از کجا هواساز سفارش دهیم؟

با خواندن این مقاله و دانستن ویژگی و کاربرد این دستگاه مهم در کلین روم ممکن است از خود بپرسید این دستگاه را از کجا تهیه کنید که گارانتی داشته باشد و ضمن داشت خدمات پس از فروش از کیفیت و جنس آن اطمینان داشته باشید. هر چقدر این محصول کیفیت بالایی داشته باشد می تواند هوای کلین روم را بهینه تر و مطلوب تر کند. سایت اکیاس کلین روم از سایت های معتبر برای خرید هواساز های کلین روم است که خدمات مختلفی از جمله ساخت تجهیزات اتاق تمیز، راه اندازی و نصب آن، تست و اعتبار دهی اتاق تمیز و… را ارائه می دهد.

جمع بندی

عملکرد هواساز بسیار دقیق است به گونه ای که می تواند شرایط بهداشتی کلین روم را بهینه کنند و ذرات معلق در هوای اتاق تمیز را تصفیه کنند تا آلودگی و آلاینده ها در اتاق تمیز وجود نداشته باشد و کلین روم تبدیل به یک مکان پاکیزه شود. با خواندن راهنمای خرید هواساز اتاق تمیز می توانید بهترین خرید را تجربه کنید.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا