شرکتهای ایرانی

آموزش پروگرام کردن HMI دلتا توسط COM1 یا پورت RS232

 

عموما برای مانیتورینگ تنظیمات در دستگاه‌های صنعتی مختلف اچ ام آی یا مانیتور صنعتی کاربرد دارد. در این آموزش از اچ ام آی ۱۰۷BV استفاده کرده‌ایم. اچ ام ای دلتا در کنار کیفیت خوبی که دارد از قیمت مناسبی نیز برخوردار است و همین ویژگی‌ها صنعت‌کاران را به استفاده از HMI دلتا در پروژه‌های خود ترغیب می‌کند.

برای انتقال برنامه از کامپیوتر به اچ ام آی، بعد از روشن کردن قسمت بالا سمت راست صفحه تاچ آن را به مدت چند ثانیه فشار می‌دهیم. از منویی که ظاهر می‌شود گزینه چرخ دنده را انتخاب می‌کنیم، با این کار وارد سیستم اینفو (System Info) می‌شویم. سپس گزینه آپلود و دانلود (Up/Download) را انتخاب می‌کنیم و سپس گزینه استاندارد مود (Standard Mode) و بعد از آن گزینه COM1 را انتخاب می‌کنیم، حالا اچ ام ای برای پروگرام کردن آماده است.

در مرحله بعد برنامه DOPSOFT را باز می‌کنیم. در سربرگ General گزینهEnvironment  را انتخاب می‌کنیم، در پنجره باز شده در قسمت Upload/Download گزینه PC COM Port کام مربوطه را انتخاب کرده و دکمه OK را انتخاب می‌کنیم.

برای تشخیص و تنظیم کام در قسمت سرچ ویندوز در لپ‌تاپ یا کامپیوتر کلمهDevice Manager  را می‌نویسیم تا صفحه Device Manager باز شود. در پنجره باز شده بخش Ports(COM&LPT) را انتخاب می‌کنیم. همچنین برای تشخیص اینکه کدام کام (COM) فعال است؛ می‌توانیم با اتصال کابل و خارج کردن آن چک کنیم کدام کام حذف و مجددا اضافه می‌شود و همان کام (COM) مورد نظر ماست.

در مرحله بعدی سربرگ Project را باز می‌کنیم و گزینه Compile All را انتخاب می‌کنیم تا نرم‌افزار شروع به کامپایل و بررسی کردن برنامه نوشته شده کند.

در قسمت Message در سمت چپ برنامه می‌توانیم ارور یا هشدارهای احتمالی را بررسی کنیم. در صورتی که هیچ ارور (Error) و یا هشدار(Warning) نمایش داده نشد و پیام Compilation successful را نمایش داد؛ از متصل بودن کابل به اچ ام ای و لپ تاپ یا کامپیوتر اطمینان حاصل می‌کنیم و در همان سربرگ Project گزینه Download All Data را می‌زنیم.

سپس اچ ام ای شروع به پروگرام شدن می‌کند که پیام  Receiving Dataبر روی آن نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید سرعت برنامه‌ریزی نسبت به حالت پروگرام کردن با یو اس بی(USB) مقداری کندتر است.

منبع: https://barmanauto.ir/product-category/hmi/hmi-delta

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا