شرکت‌ها

تاثیر لیفتراک ها در بهبود عملکرد و بهره وری انبارهای صنعتی

لیفتراک‌ها با افزایش بهره وری انبار، به حداقل رساندن فرایندهای دستی، ساده‌کردن بسیاری از فرایندها و عدم ایجاد آسیب درحین جابه‌جایی کالاها، تحولی در صنایع کوچک و بزرگ ایجاد کرده‌اند.

این تجهیزات با در اختیار داشتن ویژگی‌های بسیار خوب، در انبارهای صنعتی جایگاه مناسبی را به‌دست آورده‌اند و نقش موثری درزمینه ذخیره کالاها و بهینه‌سازی فرایند جابه‌جایی دارند.

اهمیت استفاده از تجهیزات حمل و نقل برای افزایش بهره وری انبار

لجستیک در انبار به معنای دریافت، انتقال، چیدمان و خروج کالاها است که به‌صورت یک جریان مداوم در این مکان‌ها انجام می‌شود و در این راستا به‌کارگیری تجهیزات برای افزایش سرعت و عملکرد اهمیت زیادی دارد.

بر همین اساس باید گفت که سرعت‌بخشیدن به مراحل مربوط به حمل و انتقال کالاهای موجود در انبار، با استفاده از تجهیزاتی همچون لیفتراک و بالابرهای صنعتی امکان‌پذیر است.

باید این را در نظر داشته باشید که درصورت عدم استفاده از تجهیزات صنعتی برای حمل و جابه‌جایی کالاها، امکان قراردادن بار روی طبقات بالایی قفسه بندی انبار وجود ندارد و فضای زیادی اشغال می‌شود.

لیفتراک، ابزاری برای افزایش بهره وری انبار

لیفتراک یک وسیله صنعتی به‌شمار می‌رود که برای حمل و انتقال کالاهای مختلف در محیط انبارهای صنعتی، فروشگاه‌ها و دیگر مکان‌های ذخیره‌سازی به‌کار می‌رود که از عملکرد بسیار خوبی برخوردار است.

این وسیله برای جابه‌جایی وسایل مورد نظر دارای یک سیستم باز است که به‌صورت ۲ شاخه پالت فلزی یا چوبی، زیر بار قرار می‌گیرد تا این امکان را فراهم کند که کالا خیلی راحت‌تر از محل مورد نظر بلند شود.

موتوری که روی انواع لیفتراک تعبیه می‌شود این قابلیت را دارد تا انرژی لازم برای حرکت دستگاه را تامین کند که براساس معیارهایی همچون منبع تامین انرژی، ظرفیت حمل، اندازه و نوع کاربرد می‌توان انواع متفاوتی از این دستگاه را مشاهده کرد.

با درنظرگرفتن این مسئله که درحال‌حاضر ذخیره‌سازی اصولی کالا به امری مهم برای واحدهای صنعتی تبدیل شده استفاده از ابزارهایی که میزان بهره‌وری انبارها را بهبود ببخشد نیز از اهمیت بالایی برخودار است، ازاین‌رو لیفتراک به‌عنوان یکی از تجهیزات کاربردی، این امکان را فراهم می‌کند.

تاثیر استفاده از لیفتراک در افزایش بهره وری انبار

لیفتراک به‌عنوان یکی از وسیله‌های کاربردی این قابلیت را دارد تا از جنبه‌های مختلفی روی بهبود کارایی انبارهای صنعتی تاثیر بگذارد که شامل موارد زیر هستند.

با استفاده از لیفتراک فرآیندها کارآمدتر می شوند

درحال‌حاضر هر کارگری می‌تواند با کمک لیفتراک در عرض چند دقیقه کالاهای سنگین را بدون زحمت به مکان‌های مختلف منتقل کند و ازاین‌طریق میزان بهره‌وری خود را افزایش دهد.

حرکت لیفتراک‌ها در انبار بسیاری از فرآیندهای داخلی را انعطاف‌پذیرتر و ساده‌تر می‌کند و باعث می‌شود تا نیاز به استفاده از نیروی کار برای جابه‌جایی کالاها نیز کاهش پیدا کند که این مورد یکی از مهم‌ترین تاثیرات استفاده از این وسیله در بهبود بهره وری انبار است.

باید گفت در چنین حالتی کارکنان قادر هستند تا وظایف مهم‌تری را بر عهده بگیرند و در درازمدت این امکان فراهم می‌شود که در هزینه‌های مورد نیاز برای نیروی انسانی و فرایندهای مربوط به حمل کالا صرفه‌جویی شود.

تاثیر لیفتراک در انبار

لیفتراک آسیب محصول را به حداقل می رساند

این وسیله که براساس اصول مهندسی طراحی می‌شود، این قابلیت را دارد تا کالاها را به‌گونه‌ای جابه‌جا کند که کم‌ترین آسیب را برای آن‌ها به‌دنبال داشته باشد و مانع از بروز خسارت مالی برای انبار شود.

توجه به ویژگی‌هایی همچون افزایش ایمنی، بارگیری دقیق و حرکت کنترل‌شده در لیفتراک‌ها، آسیب کم‌تری به محصولات و تجهیزات موجود در انبار وارد می‌کند و تاثیری مثبت بر بهره وری انبار شما خواهد داشت.

درضمن این دستگاه با در اختیار داشتن امکانات ایمنی و سیستم‌هایی برای قفل‌کردن بار و ترمزگیری مناسب، باعث کاهش میزان حوادث و خطرات می‌شوند و به این صورت، ایمنی کارکنان نیز افزایش می‌یابد.

لیفتراک زمان توقف و بارگیری را کاهش می دهد

درصورتی‌که از روش‌های سنتی برای حمل کالا استفاده کنید معمولا بارگیری در انبار خیلی طول می‌کشد و ازطرفی نیروی انسانی توان کافی برای جابه‌جایی بسته‌های بزرگ را ندارد.

این درحالی است که با استفاده از این تجهیزات شما قادر هستید تا خیلی سریع‌تر فرایندهای مورد نیاز خود را انجام دهید که مانع از هدررفت زمان لازم برای بارگیری و انتقال کالاها می‌شود.

لیفتراک‌ها این قابلیت را دارند تا بارهای سنگین را تا ارتفاع مورد نظر شما بلند کنند و بدون نیاز به استفاده از تعداد زیادی کارگر، آن‌ها را در هر بخشی از انبار قرار دهند.

بهینه سازی فضا و افزایش ظرفیت انبار با استفاده از لیفتراک

یکی دیگر از مواردی که به‌عنوان تاثیر مثبت استفاده از لیفتراک بر بهره وری انبار مد نظر قرار می‌گیرد، امکان بهینه‌سازی فضا و بالابردن میزان ظرفیت انبار است که اهمیت زیادی در مکان‌های صنعتی دارد.

این تجهیزات با قابلیت جابه‌جایی بارها تا ارتفاع بالا این امکان را به شما می‌دهند که با توجه به نوع قفسه‌بندی انبار خود بتوانید از محیط به بهترین شکل استفاده کنید و فضای ذخیره‌سازی بیشتری در اختیار داشته باشید.

پیکربندی موثر انبار

درصورت به‌کارگیری لیفتراک‌ها در انبارداری قادر به تغییر چیدمان فضا هستید و می‌توانید در هر زمانی، با سرعت و دقت زیاد این کار را متناسب با نوع نیاز خود انجام دهید.

باید این را در نظر داشته باشید که انجام چنین فرایندی با کمک لیفتراک‌ها و در اختیار داشتن سیستم های قفسه بندی انبار به‌راحتی قابل انجام است و به شما در بهبود عملیات‌های اساسی کمک می‌کند.

با انجام این کار علاوه‌بر اینکه میزان بهره وری انبار را افزایش می‌دهید، قادر هستید تا به‌طور موثری محیط مورد نظر را سازمان‌دهی کرده و یک فضای مناسب برای دسترسی و ذخیره کالاها ایجاد کنید.

با قفسه سازان جهان دژ بهترین سیستم های قفسه بندی را ایجاد کنید

در انبارها از تجهیزات مختلفی به‌منظور جاسازی موثرتر کالاها و دسترسی راحت‌تر به آن‌ها استفاده می‌شود که شامل قفسه صنعتی، دستگاه‌های حمل‌ونقل و سیستم‌های انبارداری است.

درصورتی‌که قصد دارید تا در انبار خود یکی از انواع سیستم قفسه‌بندی را به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت اجرا کنید، بهتر است از مجموعه قفسه سازان جهان دژ کمک بگیرید که یکی از تولیدکنندگان مطرح درزمینه ساخت این محصولات است.

لیفتراک در انبار

جمع‌بندی

استفاده از لیفتراک‌ها در انبارهای صنعتی از جنبه‌های مختلفی قابلیت افزایش بهره وری انبار را فراهم می‌کند که شامل بالا‌رفتن سطح ایمنی، سازمان‌دهی محیط در کنار افزایش ظرفیت و بهینه‌سازی فضا است.

لیفتراک‌ها درزمینه انبارداری مزایای زیادی را به‌همراه دارند و به‌کارگیری آن‌ها در نهایت به بهبود عملکرد مکان‌های صنعتی و کاهش هزینه‌های جانبی کمک زیادی می‌کند.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا