اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های هلند

اگر مایل به دریافت پذیرش از دانشگاه های هلند هستید، می توانید فرم انتهای صفحه را تکمیل فرمایید. پس از تکمیل این فرم همکاران ما از موسسه دارای مجوز وزارت علوم حهت اخذ پذیرش از هلند جهت ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس خواهند گرفت.

لازم به توضیح است موسسه دارای مجوز رسمی از وزارت علوم جهت اعزام دانشجو به هلند می باشد.

تماس با موسسه اعزام دانشجو به هلند :

شماره تلفن‌های جدید اعلام می‌شود

خدمات ما برای متقاضیان موارد زیر را در بر می‌گیرد: اخذ پذیرش، خدمات ویزا و اقامت تحصیلی، ترانسفر فرودگاهی تهیه خوابگاه یا منزل، ثبت نام در پلیس، افتتاح حساب بانکی، سیم کارت هلند و آشنایی با شهر محل اقامت.

زندگی و نظام آموزش عالی در هلند

هلند یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در زمینه‌های تجارت، صنعت، توریسم و کشاورزی است. عضویت در اتحادیه اروپا و پیمان شنگن از مزایای ویژه زندگی و تحصیل در این کشور هلنداست. با هر مدرکی که فارغ التحصیل شوید، حتی در دوره‌های یکساله، به شما اجازه داده می‌شود که یک سال بیشتر برای جستجوی کار در آن کشور اقامت نموده، در صورت اشتغال مناسب به مدت طولانی‌تر یا دائم اجازه زندگی و کار در آن کشور را دریافت نمایید. دانشگاههای علوم کاربردی دولتی و غیردولتی هلند رفته رفته بر تعداد رشته‌هایی که به انگلیسی ارائه می‌شوند اضافه می‌کنند.

آموزش پیشرفته برای دانشجویان و افراد حرفه‌ای

آموزش بین المللی در اصل برای دوره‌های کار‌شناسی ارشد و برای کسانی بوده است که دارای تجربه کاری بودند. اغلب اموزش‌های بین المللی در رشته هائی هستند که هلند در آن‌ها نقش پیشگامی دارد. اگر چه امروزه تعداد این دوره‌ها بسیار زیاد شده است لیکن مشهور‌ترین آن‌ها در سطح جهان عبارتند از: مدیریت، بیوتکنولژی، تکنولژی محیط زیست، علوم کشاورزی، پزشکی، مهند سی عمران، سیستمهای کنترل از راه دور و اطلاعات جغرافیائی، و البته هنر. معمولآ دوره‌ها به صورت فشرده، بسیار پیشرفته، همراه با جنبه‌های عملی و با خصوصیات ویژه برای دانشجویانی که در جستجوی دانش‌های خاصی هستند طراحی شده‌اند. در این دوره‌ها جنبه‌های تئوری با مسائل عملی در شرایط کاری شبیه سازی می‌شوند. در حال حاضر بیش از ۵۰۰ دوره بین ا لمللی در هلند وجود دارد.

تدریس و یادگیری در هلند

تمام دوره‌ها برای تعمیق دانش دانشجویان و صاحبان مشاغل طراحی شده‌اند. دانشجویان دوره‌های آموزش بین ا لمللی به تمامی امکانات زیربنائی آکادمیک هلند از جملهدانشگاه هلند کتابخانه‌ها دسترسی دارند. بسیاری از آموزشهای بین ا لمللی شامل مسافرت ه و بازدید‌های علمی از شرکت‌ها و کارخانجات و تاسیسات هلند و سایر کشورهای اروپائی می‌گردد. کلیه دوره‌های آموزش بین ا لمللی بر محور بکار گیری یافته‌های علمی در کارهای عملی استوار است. این امر مستلزم انعطاف پذیری محتوای دروس می‌با شد. از طرف دیگر اساتید بایستی بتوانند بسرعت خود را با نیازهای دانشجویان که درگیر مسائل روز هستند تطبیق دهند. سیستم آموزشی هلند که «دانشجو محور» است بار تحقیقاتی سنگینی بر دوش دانشجویان می‌گذارد. بطوریکه آنان باید در هر موردی راسآ به تحقیق بپردازند.

طول دوره‌های تحصیل در هلند

طول دوره کار‌شناسی کامل ۴-۳ سال (در برخی موارد ۳ سال)، کار‌شناسی تکمیلی ۲-۱ سال و کار‌شناسی ارشد ۱۲ ماه یا بیشتر می‌باشد. شهریه هر ترم تحصیلی در دوره کار‌شناسی معادل ۳۷۵۰ یوروست ولی ما در اکثر موارد با اخذ بورس تحصیلی آن را به کمتر از ۲۰۰۰ یورو کاهش می‌دهیم. شهریه دوره کار‌شناسی ارشد در هر ترم ۴۰۰۰ یورو به بالاست. دوره‌های آمادگی و زبان دانشگاه‌ها از ۲ ماه (تابستان) تا ۱۰ ماه متغیر و شهریه آن‌ها از ۲۹۰۰ یورو تا ۷۸۰۰ یورو می‌باشد.

هزینه زندگی در هلند

بر اساس نظر اداره مهاجرت هلند، هزینه زندگی دانشجویی ماهانه ۷۰۰ یورو برآورد شده است. با اینحال، پس از جا افتادن دانشجو در محیط، امکان زندگی با مبالغ کمتر نیز وجود دارد. در شرایطی که دانشجو با دقت خرج کند این هزینه تا ۴۵۰ یورو کاهش پیدا می‌کند برای خرج کرایه، خوردو خوراک و رفت و آمد. تمامی نکات در مورده چگونه خرج کردن در هلند به دانشجو ارائه می‌شود.

پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های هلند

شرط پذیرش در دوره‌های بین ا لمللی در مقطع کار‌شناسی داشتن دیپلم بعلاوه مدرک پیش دانشگاهی می‌باشد. شرط پذیرش در مقطع کار‌شناسی ارشد داشتن مدرک کار‌شناسی ذیربط ویا مدرک کار‌شناسی همراه با حداقل سه سال سابقه کار ذیربط می‌باشد. در کلیه دوره‌های بین المللی داشتن مدرک تسلط به زبان انگلیسی الزامی است که با نتیجه حداقل ۶ از امتحان آیلتس آکادمیک (IELTS) و یا نتیجه ۵۵۰ از امتحان تافل غیر کامپیوتری مشخص می‌شود. تعدادی از دانشگاه‌ها شرایط بالاتری را از نظر زبان انگلیسی مدنظر قرار می‌دهند و یا گذراندن امتحان (GRE) و یا (GMAT) را نیز در خواست می‌کنند. شروع کلاس‌ها معمولآ در ماه سپتامبر (شهریور) است. در موارد معدود ترم فوریه نیز وجود دارد. برای پذیرش و ثبت نام بایستی حداکثر تا اول ماه مارس (۱۱ اسفند) مدارک دانشجو بدست دانشگاه برسد.

برای دریافت مشاوره پذیرش از دانشگاه های هلند با شماره های داخل صفحه تماس بگیرید و یا فرم انتهای صفحه را تکمیل کنید.

شرایط مالی برای دریافت ویزای تحصیلی هلند

برای دریافت ویزا در اکثر موارد باید هزینه‌های زیر به حساب دانشگاه واریز گردد: شهریه دانشگاه برای یک نیمسال یا یک سال تحصیلی کامل، اجاره اتاق برای سه ماه تا یک سال، بیمه پزشکی (۵۰۰ یورو برای یک سال)، هزینه صدور اقامت (۵۰۰ یورو برای یک سال) و مبالغ جزئی بعنوان پول پیش مسکن و نظایر آن (بین ۵۰۰ تا ۱. ۰۰۰ یورو). در این حالت، ویزا بصورت متمرکز برای دانشجو در مدتی کوتاه صادر می‌گردد. در حالت فوق، شما نیازی به داشتن حامی یا حساب بانکی نیستید مسئولین اداره مهاجرت هلند از متقاضی انتظار دارند که مبلغ ۹. ۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود در کشور مبدأ داشته باشند. از نظر آن‌ها این مبلغ حداقل مقدار مورد نیاز برای یک سال زندگی دانشجویی مجردی است.

تماس با موسسه اعزام دانشجو به هلند :

شماره تلفن‌های جدید اعلام می‌شود

دوره‌های کار‌شناسی (۴ ساله): مکاترونیک و روبوتیک، مهندسی عمران، مدیریت دلتا، مدیریت سرزندگی و توریسم، آفرینش و تولید بازی، فنآوری و تولید بازی، امور مالی و حسابداری بین المللی، فیزیوتراپی، مدیریت توریسم، مدیریت هتلداری، مطالعات بازرگانی و مدیریت بین الملل (۳ یا ۴ ساله)، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی و مدیریت نساجی، هنر و تکنولوژی (گرافیک کامپیوتری)، موسیقی جاز، موسیقی کلاسیک، اقتصاد و مدیریت، مدیریت خدمات مالی، مدیریت اطلاعات، تشریفات و توریسم، مدیریت املاک و مستغلات، بازاریابی بین الملل، بازاریابی و ارتباطات، کارآفرینی، کاربردهای پیشرفته سنسور، سیرک هنرهای نمایشی، حرکات موزون، مدیریت گل و غذا (آلمانی و انگلیسی)، فنآوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، اقتصاد بازرگانی بین الملل، مطالعات بازرگانی آسیایی، علوم محیطی (انرژی‌های پایدار)، امور مالی و کنترل، مدیریت تعمیر و نگهداری، هنرهای زیبا، روابط بین الملل، مدیریت ارتباطات بین الملل، مدیریت امکانات، مطالعات اروپایی (۳ یا ۴ ساله)، مهندسسی طراحی صنعتی (۳ ساله)، حقوق بین الملل و اروپایی، فرآوری و تکنولوژی مواد غذیی، مدیریت دولتی (عمومی)،دوره‌های کار‌شناسی (۲ ساله): تحقیقات پزشکی و بیوتکنوژی، تحقیقات مولکولی، تکنولوژی و مدیریت محیط زیست، شیمی پیشرفته، مدیریت ساختمان (از گرایشهای عمران)، مهندسی و مدیریت عمران، حسابداری – کنترل و امور مالی، هنر و تکنولوژی (گرافیک کامپیوتری)، مهندسی بازرگانی، مهندسی عمران، کارآفرینی، علوم محیطی، مدیریت هتلداری، مدیریت منابع انسانی، بازرگانی و حقوق بین الملل، حقوق بین الملل، بازاریابی، مدیریت عمومی و حقوق بین الملل، مهندسی و مدیریت نساجی، مدیریت توریسم، برنامه ریزی شهری و منطقه‌ای، طراحی شهری، رهبری در مددکاری اجتماعی

دوره‌های کار‌شناسی (۱ ساله):
 حسابداری – کنترل و امور مالی، هنر و تکنولوژی (گرافیک کامپیوتری)، مهندسی بازرگانی، مهندسی عمران، کارآفرینی، علوم محیطی، مدیریت هتلداری، مدیریت منابع انسانی، بازرگانی و حقوق بین الملل، حقوق بین الملل، بازاریابی، مدیریت عمومی و حقوق بین الملل، مهندسی و مدیریت نساجی، مدیریت توریسم، برنامه ریزی شهری و منطقه‌ای، طراحی شهری، رهبری در مددکاری اجتماعی، اقتصاد و مدیریت، مدیریت خدمات مالی، مدیریت اطلاعات، تشریفات و توریسم، مدیریت املاک و مستغلات، بازاریابی و ارتباطات، مهندسی پزشکی، سیستمهای اطلاعات بازرگانی، لجستیک و مدیریت بازرگانی، مدیریت آموزش و دانش در کشاورزی و بخش زمین، طراحی و مهندسی محصولات الکترونیکی، فنآوری اطلاعات (سیستمهای نرم افزار)، لجستیک بین الملل، مهندسی برق (قدرت)، تولید و توزیع برق، مهندسی صنایع (طراحی محصول)، مهندسی کامپیو‌تر (نرم افزار)، شهرسازی (۱. ۵ ساله)
دوره‌های کار‌شناسی ارشد (۱ ساله): مدیریت پشتیبانی (Facility Management)، مدیریت املاک و مستغلات، مدیریت اجرائی (MBA)، مدیریت، علوم محیطی، حفاظت محیط زیست و مدیریت تنوع زیستی، برنامه ریزی شهری و منطقه‌ای، موسیقی جاز، موسیقی کلاسیک، بازرگانی و مدیریت، لجستیک و مدیریت زنجیره تولید، روابط بین الملل، هنرهای زیبا (رسانه‌های اینتراکتیو و محیط)، حسابداری و کنترل، حقوق و قوانین اروپایی، مدیریت ارتباطات بین الملل
دوره‌های کار‌شناسی ارشد (۲ ساله): مدیریت اجرائی حرفه‌ای، حرکات موزون (با شهریه زیر ۳۰۰۰ یورو)، هنرهای زیبا (نقاشی)، صحنه آرایی، مدیریت اجرایی در بازرگانی و مدیریت آسیایی (۱. ۵ ساله)

تحصیل در مقطع دکتری هلند

اکثر دوره‌های دانشگاهی به مدرک «دکترال» (Doctoral) که‌‌ همان کار‌شناسی ارشد است ختم می‌شود. برای ورود به مقطع دکتری داشتن مدرک دکترال یا کار‌شناسی ارشد الزامی است. در هلند سیستم آموزشی دو گانه است یعنی هم مانند سیستم انگلستان و آمریکا مدارک (BSc) و (Msc) وجو دارد و هم سیستم هلندی که منجر به مدرک ‌ دکتراندوس، یا می‌س‌تر می‌شود. چنانچه داوطلب دکتری در خارج از هلند تحصیل کرده باشد باید مدرک تحصیلی وی توسط (NUFFIC) که یک دپارتمانی از وزارت آموزش هلند است ارزیابی گردد. این ارزبابی ممکن است ۵ ماه طول بکشد. کاندیدای دکتری معمولآ دانشجو محسوب نمی‌شود زیرا دانشگاه اقدام به استخدام وی بعنوان دستیار تحقیق می‌کند. مدت مقطع دکتری ۴ تا۵ سال است که طی این مدت دستیار تحقیق شهریه نمی‌پردازد و حقوق ماهیانه قابل توجهی دریافت می‌کند که کلیه هزینه‌های اورا می‌پوشاند. حقوق معمولآ از حدود ۱۵۰۰ یورو در ماه شروع و تا ۲۵۰۰ یورو در سال چهارم می‌رسد. برخی از دانشگاه‌ها حسب مورد دانشجو را به مدت ۶ ماه به یکی از دانشگاههای طراز اول آمریکا مثل هاروارد،‌ام آی تی، استانفورد ویادانشگاه آکسفورد، ردینگ، منچس‌تر به انگلستان اعزام می‌کنند. برای ورود به دانشگاه‌ها نوشتن انگیزه نامه به دانشگاه برای موضوع رساله مورد نظر و یافتن استاد راهنما ضروری است.

امکان دریافت بورس کامل با حقوق مکفی نیز وجود دارد.

مدارک مورد نیاز: پروپوزال تحقیقاتی، رزومه، ترجمه رسمی مدارک و ریزنمرات لیسانس و فوق لیسانس، نامه انگیزشی، ۳-۲ برگ توصیه نامه از اساتید، نتیجه نمره زبان (آیلتس یا تافل)، گواهی سوابق کاری و هر گونه مدرکی مفید دیگر.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل فرمایید

مشاوره پذیرش تحصیلی هلند

فرم دریافت مشاوره رایگان دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های هلند

مقطع مورد نظر

لیست دانشگاه‌های هلند

Van Hall Larenstein University

University of Groningen

University of Twente

Tilburg University

Stenden University of Applied Sciences

Maastricht University

Leiden University

Hanze University of Applied Sciences

Erasmus University Rotterdam

Utrecht University

Delft University of Technology

University of Amsterdam

دکمه بازگشت به بالا