فناوری اطلاعات

داستان خلق و موفقیت واتس‌آپ (WhatsApp)

همانطور که می‌دانید، واتس اَپ (WhatsApp) یک سرویس پیام‌ رسانی برای تلفن‌های همراه است. مؤسس شرکت و سازنده این برنامه جان کوم است. واتس اپ در سال ۲۰۱۳ در سراسر جهان ۴۵۰ میلیون کاربر داشته که حداقل ماهی یک بار آنلاین بوده‌اند. در فوریه ۲۰۱۴ شرکت فیسبوک اعلام کرد که واتس آپ را به قیمت ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرده است و به این ترتیب مؤسس واتس‌اپ به لطف تصاحب این شرکت توسط فیس‌بوک، به جمع میلیاردرها پیوسته است.

حال به صورت اجمالی به داستان موفقیت این پیام رسان و اینکه برای کسب ۱۹ میلیارد دلار، چه مقدار تلاش صورت گرفته است، می‌پردازیم.

جان کوم خالق واتس آپ در اکران متولد شد او در سن ۱۶ سالگی به همراه مادرش راهی آمریکا شد او و مادرش به دلیل شرایط بد مالی از برنمه کمکی دولت آمریکا برای تامین غذایی استفاده میکردند.

جان کوم برای کسب درآمد و گذراندن زندگی تا سن ۱۸ سالگی به عنوان سرایدار مشغول به کار شد. او در همین سن کد نوشتن را فراگرفت و یک سال بعد به کالج رفت ولی به دلیل تنفر از کالج خیلی زود آنجا را ترک کرد و دوسال بعد از ترک کالج در شرکت یاهو مشغول به کار شد.

از آنجا که او به دنبال روزمره۷گی و این سبک زندگی نبود بعداز ۹ سال کار در یاهو آنجا را ترک کرد ه دو سال بعد از این اتفاق او در سن ۳۲ سالگی واتس‌آپ را راه اندازی کرد. او بلافاصله بعد از خلق این پیام رسان به فکر رها کردن آن بود تا اینکه ۵ سال بعد از خلق ایده فوق العاده خود واتس آپ را به قیمت ۱۹ میلیارد دلار به فیس‌بوک فروخت و جالب است که بدانید جان کوم بعد از فروش واتس آپ به فیس بوک به ورزش بوکس پرداخت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا