عمومی

فیات درخواست فولکس واگن را رد کرد

مدتی پیش خبرهایی مبنی بر همکاری فیات و فولکس واگن منتشر شده بود، اما حال مدیرعامل شرکت فیات اظهار داشته است که از تصمیم خود منصرف شده است و قرار نیست با خودروسازی فولکس همکاری داشته باشد.

سرجو مارکیونه، مدیرعامل فیات‌کرایسلر، اعلام کرد از پیوستن با خودروسازهای دیگر منصرف شده است و بر پیگیری برنامه‌های تجاری این خودروساز متمرکز خواهیم شد.

به گزارش رویترز، مارکیونه چندین بار خواهان ادغام در صنعت خودرو شده بود و این مساله هدف نهایی او برای احیای مجدد فیات‌کرایسلر اعلام شده بود. مارکیونه ۲ سال پیش خواستار ملحق شدن به جنرال موتورز شد، اما جنرال موتورز این پیشنهاد را رد کرد. ماه پیش مارکیونه اعلام کرد که با توجه به تمایل فولکس واگن، به احتمال زیاد با این شرکت آلمانی برای ادغام وارد مذاکره خواهند شد.

فیات درخواست فولکس واگن را رد کرد

اما در نهایت مارکیونه در اجلاس سالانه صنعت خودرو اظها داشت که هنوز هم بر این باور است خودروسازان برای تامین هزینه‌های سرمایه‌گذاری، باید با یکدیگر ادغام شوند، اما فیات‌کرایسلر برای ادغام، با فولکس‌واگن وارد مذاکره نخواهد شد. مارکیونه اظهار داشت که درحال حاضر شرکت در شرایطی قرار ندارد که به دنبال ادغام باشد.

از طرف دیگر، جان الکان، رئیس هیات‌مدیره خودروسازی فیات تاکید نمود که پیدا کردن شریکی برای ادغام اولویت فیات نیست. الکان اعلام کرد: «من علاقه‌ای به یک ادغام بزرگ ندارم. تاریخ نشان داده است که ادغام‌ها در شرایط دشوار فرومی پاشند و ما نمی‌خواهیم خود را به دردسر بیندازیم.»

فیات درخواست فولکس واگن را رد کرد

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا