اقتصاد کلان

معلمان خارجی چقدر حقوق می گیرند؟!

با نگاهی به حقوق معلمان و فرهنگیان در کشورهای مختلف متوجه می شویم که وضعیت فرهنگیان کشور چندان جالب نیست و بد نیست بدانید که بیشترین حقوق در بین معلمان جهان را معلمان لوکزامبورگی دریافت می کنند و کمترین حقوق را معملان کشور استونی.

معلمان خارجی چقدر حقوق می گیرند؟!با توجه به گزارش تهیه شده توسط هافینگتون پست، تعدادی از معلمان در لوکزامبورگ سالیانه ۱۳۸۰۰۰ دلار درآمد دارند، در این کشور دست کم حقوق پایه معلمان سالانه ۷۹۰۰۰ دلار است که بیش از حقوق پایه معلمان در هر کشور دیگریست. معلمان در لوکزامبورگ به طور میانگین ۳۰ درصد از بیش از هر کشور دیگری در جهان درآمد دارند. از سوی دیگر معلمان استونی در قعر جدول جای دارند و بیشترین درآمد آن‌ها در سال به ۱۷۰۰۰ دلار در سال می رسد.

معلمان در آلمان و دانمارک حقوق پایه‌ ای نزدیک به حداکثر درآمد دارند، در شرایطی که معلمان در کانادا، آمریکا و نیوزلند در اواسط دوران خدمت خود بیشترین حقوق را دریافت می‌کنند و بعد از ۱۵ سال خدمت به این میزان می رسند. این در شرایطی است که معلمان مکزیکی در ابتدای کار خود فقط ۳۰ درصد از حداکثر حقوق قانونی را دریافت می کنند.

بغد از لوکزامبورگ، معلمان کره جنوبی، اتریش، آلمان و کانادا بیشترین حقوق دریافتی را می گیرند و معلمان ترکیه، کلمبیا، لهستان، جمهوری چک، مجارستان، اسلواکی و استونی پایینترین حقوق را دریافت می کنند.

معلمان خارجی چقدر حقوق می گیرند؟!

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا