فناوری اطلاعات

با ۵ چهره شاخص و ثروتمند دنیای فناوری آشنا شوید

بد نیست بدانید که تقریبا یک پنجم از ثروتمندان جهان دارایی خود را از راه فناوری کسب کرده اند و یا اینکه در این بخش منافع حائز اهمیتی را به جیب زده اند. با توجه به آخرین گزارش ساندی تایم، در اسامی که به تازگی منتشر شده تعدادی از ثروتمندان فناوری از جمله ستاره‌ های سلیکون ولی و اشخاصی که ثروت خود را در چین و دیگر جاها کسب کرده اند، منتشر شده است در ادامه به معرفی ۵ تا از شاخص ترین و ثروتمند ترین این چهره ها خواهیم پرداخت.

۵٫ لری الیسون، رییس کمگانی اوراکل، میزان دارایی او ۴۳٫۳ میلیارد پوند معادل ۵۸٫۸ میلیارد دلار می باشد. الیسون در سال ۱۹۷۷ این کمپانی را راه اندازی کرد و هنوز هم در حال مدیریت این مجموعه است.

۴٫ کارلوس سلیم هیلو، صاحب کمپانی America Movil، ارزش سرمایه های او ۴۹٫۷ میلیارد پوند معادل ۶۷٫۵ میلیارد دلار می باشد. هیلو علاوه بر این مالک ۴۰ میلیون دلار Shazam نیز می باشد و در میان دارایی های او سرویس موسیقی آمریکای جنوبی Claro Música نیز دیده می شود.

۳٫ مارک زاکربرگ، از چهر های سرشناس و بسیار جوان دنیای فناوری اطلاعات، وی که مدیرعامل شرکت فیس بوک است، ارزش دارایی اش به ۵۲٫۶ میلیارد پوند معادل ۷۱٫۴ میلیارد دلار است. زاکر برگ فیس بوک را در خوابگاهش در دانشگاه در سال ۲۰۰۴ راه اندازی کرد.

۲٫ بیل گیتس، بنیانگذار ماکروسافت،میزان ثروت وی ۶۶٫۷ میلیارد پوند معادل ۹۰٫۵ میلیارد دلار اعلام شده است. گیتس در حال حاضر به همراه همسرش ملیندا گیتس به فعالیت های بشردوستانه مشغول می باشد.

۱٫جف بیزوس، مدیرعامل کمپانی آمازون، میزان دارایی او ۸۳ میلیارد پوند معادل ۱۱۲٫۶ میلیارد دلار است. بیزوس این امپراطوری را از خرده فروشی ساخته و در حال حاضر ثروتمندترین شخص جهان است.

با 5 چهره شاخص و ثروتمند دنیای فناوری آشنا شوید

با ۵ چهره شاخص و ثروتمند دنیای فناوری آشنا شوید

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا