ابزارهای مدیریتیاخبار مدیران

۵ اپلیکیشن کاربردی آیفون برای مدیران

آیفون (iPhone) این محصول محبوب از اپل (Apple)، توانسته با بهره گیری از طراحی فوق العاده اش و البته اپلیکیشن های متنوع و کاربردی اش در بین گروه های مختلف -از کودک و نوجوان تا مدیران بزرگترین شرکتهای دنیا- جای خود را باز کند. در اینجا می خواهیم شما را با ۵ اپلیکیشن کاربردی – برخی رایگان و برخی پولی- برای مدیران آشنا کنیم.

۱- Expensify

احتمالاً برای بسیاری از مدیران این وضعیت پیش آمده است؛ که پس از بازگشت از یک سفر کاری یک هفته ای باید با دسته ای صورتحسابها بنشینند و هزینه های این سفر را محاسبه اپلیکیشن برای آیفونکنند و نتیجه نهایی را به حسابدار یا مدیر مالی گزارش کنند !

خب Expensify بر روی آیفون همین کار را برای شما انجام می دهد. شما می توانید هر هزینه ای که در طول سفر انجام داده اید، همان لحظه با دوربین آیفون از آن یک اسکن بگیرید، اگر خواستید همان لحظه هم برای حسابداری ایمیل کنید و یا آنها را نگاه دارید و از این اپلیکیشن رایگان بخواهید که در پایان سفر از همه ی آنها یک گزارش به صورت فایل PDF تهیه کند ! البته اگر از کارتهای بین المللی مثل مستر کارت و ویزا کارت و دیگران برای خرید استفاده می کنید که کار ساده تر هم می شود، Expensify خودش اطلاعات را می گیرد و باقی ماجرا … برای  دسترسی به این Application کاربردی به اینجا بروید.

۲- OmniFocus : Task Manager

مدیران کار خود را از صبح شروع می کنند و در ساعات پایانی روز تقریباً هنگام شام به پایان می رسند و این در حالی است که تمام روز را از جلسه ای به جلسه ای دیگر رفته اند ! قبلاً در اینجا wunderlist را به عنوان یک ابزار رایگان برای مدیریت زمان معرفی کرده بودیم. اما OmniFocus معتقد است که این مدیران با یک برنامه روزانه معمولی نمی توانند نیاز خود را برآورده سازند، بلکه آنها باید ۲۰ دلار بپردازند و OmniFocus : Task Manager را تهیه کنند تا علاوه بر اعلام کردن برنامه های پیش رو و Deadline ها کارهای روزانه آنها را بر اساس پروژه، مکان، زمان و افراد دسته بندی کند ! خب اگر می خواهید با Omnifocus: Task Manager بیشتر آشنا شوید، به اینجا بروید.

اپلیکیشن برای آیفون

۳- CamCard : Business Card Reader

رد و بدل کردن بیزنس کارت یکی از اتفاقات رایج بین مدیران است، یعنی در پایان در گفتگو، جلسه، کنفرانس، سمینار و … حتماً کارتی بین مدیران رد و بدل می شود ! امااپلیکیشن برای آیفون کار به همین جا ختم می شود، نگهداری از این کارتها و از آن مهمتر، یافتن آن در زمان نیاز موضوع و هدف اصلی است. خب مدیریت این کارتها با Business Card Reader به سادگی اتفاقی می افتد، کافی است که وقتی کارت را از همکارتان گرفتید، فوراً تصویری از آن در آیفون ذخیره کنید و مدیریت آن را به این اپلیکیشن ۷ دلاری بسپارید. برای مشاهده Business Card Reader به اینجا بروید.

۴- Siri Virtual : Personal Assisstant

البته شاید این اپلیکیشن برای ما ایرانی ها در ایران کاربرد کمتری داشته باشد. ولی این قدر خوب هست که حداقل با آن آشنا شویم و شاید هم برای فارسی زبانهای خارج از ایران کاربرد داشته باشد ! این اپلیکییشن یکی از انگیزه های استیو جابز و اپل برای خرید شرکت Siri به قیمت چند میلیون دلار بوده است !

اپلیکیشن برای آیفون

مدیران معمولاً وقت سر خاراندن هم ندارند، به همین دلیل خیلی چیزهای کم ارتباط با کار را فراموش می کنند ! مثلاً تماس با مادر، تبریک تولد به دوست، سالگرد ازدواج یا مثلاً این که الان فیلم مورد علاقه شان در یکی از سینماهای همین حوالی در حال اکران است و یا رستوران های نزدیک و … این اپلیکیشن با استفاده از جی پی اس این موارد را به شما یادآوری می کند و برای شما مصابه یک دستیار عمل می کند ! البته دستیاری که دانلودش رایگان است … به اینجا سری بزنید.

۵- ٍ Evernote : Note Taking

یکی از ارزشمندترین چیزهایی که همیشه همراه مدیران است، ایده ها و فکرهای آنان است، ایده های که اکثر مواقع می توانند هزاران دلار ارزش خلق کنند. طبیعتاً ازاپلیکیشن برای آیفون دست رفتن ایده ها و فکرها، هزینه فرصت بالایی دارد ! اکنون یک راه حل رایگان بر روی آیفون خود برای ثبت لحظه ای تمام ایده ها و فکرها و یادداشتهای ارزشمند خود دارید، راه حلی به نام Evernote : Note Taking یک اپلیکیشن بر روی آیفون. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد این راه حل رایگان به اینجا بروید.

این مطلب توسط آقای سید حمیدرضا عظیمی نوشته شده است.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا