شرکتهای ایرانی

خرید مواد شیمیایی اولیه رنگ و رزین از اکسیزان

امروزه به دلیل کاربرد بالای رنگ در صنایع مختلف، تولید این محصول شیمیایی افزایش یافته است و با توجه به این موضوع صنعت رنگ ایران نیز دارای  ۴۰۰ واحد صنعتی مجاز با تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن رنگ می باشد که نسبت به سال های قبل افزایش بسیاری را داشته است .

عموما وقتی صحبت از رنگ و رزین می شود ، اکثرا  رنگ‌هایی جهت مصارف نقاشی، ساختمان‌ها، صندلی، میز، خودرو و… را متصور می شوند اما کاربرد رنگ ها بسیار وسیع تر بوده و شامل مصارف گسترده تری می باشد.

انواع رنگ و رزین

انواع رنگ صنعتی

 • رنگ اپوکسی
 • رنگ پلی یورتان (PU) و رنگ پلی استر
 • رنگ ترموپلاستی
 • رنگ کوره ای
 • رنگ های مقاوم حرارتی
 • الکیدی هواخشک
 • رنگ اکرلیک

انواع رزین

 • هیدروکربن رزین
 • گام روزین
 • پترو رزین
 • رزین کوپلیمر
 • رزین اپوکسی

مواد اولیه رنگ و رزین

مواد اولیه رنگ و رزین شامل انواع پیگمنت های آلی و معدنی، حلال، انواع غلظت دهنده و پرکننده، رزین، خشک کن و هاردنر و انواع افزودنی دیگرمی شوند ، که در همگی در ساخت انواع کاربرد دارند. در واقع رنگ ها شامل پیگمنت ها (رنگدانه های اولیه یا افزودنی که می توانند معدنی یا شیمیایی باشند)، انواع حلال ها (که حامل رنگدانه و رزین هستند)، غلظت دهنده (که به عنوان تنظیم کننده به کار می روند)، رزین (که اساسی ترین عامل تولید رنگ بوده و موجب چسبیدن رنگ ها به سطوح می شود)، خشک کن (که شامل کبالت، سرب و کلسیم می شود)، هاردنر (جهت افزایش یا کاهش انعطاف رنگ از آن استفاده می شود) و افزودنی ها ( که به تقویت ویژگی ها و خواصی چون قلم خوردگی، مقاومت در برابر خراش و مقاومت خمشی کمک می کند) می باشند.

خرید مواد شیمیایی اولیه رنگ و رزین از اکسیزان

رنگ و رزین چگونه تولید می شود؟

رنگ و رزین با استفاده از مواد رنگی مختلف مانند رنگدانه ها، رزین ها، لایه های رزین، اسیدهای رزینی، مشتقات پلیمری، مواد پلیمری، پلی اتیلن، پلی اکریلیک، پلی پروپیلن تولید می شوند. این مواد در نسبت های مشخصی با هم ترکیب می شوند تا رنگ ها و انواع مختلف رزین تولید شود.

فرآیند تولید رنگ و رزین بسته به نوع محصول متفاوت است. به عنوان مثال، رنگدانه ها معمولاً از آسیاب و تصفیه مواد معدنی طبیعی یا ترکیبات مصنوعی تولید می شوند. از طرف دیگر، رزین ها معمولاً از طریق واکنش های شیمیایی بین مواد اولیه مختلف تولید می شوند.

لیست موادی که در تولید رنگ و رزین استفاده می شود

انواع هاردنر

هاردنر پلی آمیدی، هاردنر پلی آمینی، هاردنر انیدریدی و هاردنر فنل آمین انواع صنعتی آن شامل دزمادور، کرونیت و آکیانگ است.

ایزوپروپیل الکل

ایزوپروپیل الکل (IPA)، مایعی بی رنگ، فرار، و با بویی شبیه استون و اتانول است.

متیلن کلرید

متیلن کلراید یک هیدروکربن مایع کلردار شفاف، بی رنگ، غیرقابل اشتعال، فرار با بوی شیرین و مطبوع است. هنگام حرارت دادن تا تجزیه، بخارهای بسیار سمی فسژن از خود ساطع می کند. این ماده شیمیایی تجاری، در درجه اول به عنوان یک حلال در پاک کننده های رنگ استفاده می شود.

متیل استات

خرید مواد شیمیایی اولیه رنگ و رزین از اکسیزان

مایعی است خنثی و بدون رنگ که بویی استر مانند دارد. این ماده با نام متیل اتانوئات یا متیل استر اسید استیک نیز شناخنه میشود.

بوتیل گلایکول

بوتیل گلیکول یک ترکیب شیمیایی مایع شفاف، بی رنگ و روغنی شکل است که بویی منحصر به فرد و ملایم دارد.

بوتیل دی گلایکول

بوتیل دی گلایکول یا BDG یکی از حلال های وارداتی است که مایعی شفاف، بی رنگ و با بوی ملایم اتری مانند است. این حلال دارای فراریت پایین و نقطه جوش بالا است.

نرمال بوتانول

نرمال بوتانول یک الکل ساده است که در شرایط محیطی مایعی بی رنگ بوده و حلالیت پایینی در آب دارد. این ماده کاربرد فراوانی به عنوان حلال دارد و علاوه بر آن در تولید مواد شیمیایی مختلف نیز از آن استفاده می شود.

ایزو بوتانول

ایزوبوتانول، یک ترکیب آلی در دسته ترکیبات الکلی یک عاملی قرار می گیرد و در صنایع شیمیایی، رنگ، رزین و تولید انواع حلال ها کاربردهای زیادی دارد.

سیکلوهگزانون

یک ترکیب شیمیایی با شکل ظاهری مایعی شفاف، بی رنگ (به مرور زمان به زرد کم رنگ تبدیل می شود) با بوی شبیه استون و نعناع است که کاربرد زیادی در صنعت رنگ، رزین و چسب دارد.

دواتیل هگزانول

دو اتیل هگزانول یک مایع قابل اشتعال است، که در تماس با اکسید کننده قوی ممکن است باعث آتش سوزی شود. شکل ظاهری این ترکیب، مایع شفاف بی رنگ از خانواده الکل ها است که تقریبا در آب نامحلول است، اما در اکثر حلال های آبی به خوبی حل می شود.

بوتیل استات

این ماده به طور گسترده ای در رنگ نیترو، رنگ اکریلیک، رنگ پلی اورتان، رنگ پلی استر، رنگ آمینه، رنگ اپوکسی و سایر حلال ها استفاده می شود.

بوتیل اکریلات

بوتیل اکریلات مایعی بی رنگ که در الکل، اتر و حلال های آلی به خوبی حل می شود و در ساخت رنگ های اکریلیکی، جوهر، چسب و تهیه رزین های پایه آب به کار می رود.

اتیل اکریلات

تیل آکریلات مایع بی رنگ است ، کمی محلول در آب ، الکل ، دی اتیل اتر است. این ماده به عنوان مونومر از مواد مصنوعی مولکولی بالا استفاده می شود.

رزین آکریلیک

رزین آکریلیک از جمله موادی است که در پوشش های صنعتی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

رزین کوپلیمر

خرید مواد شیمیایی اولیه رنگ و رزین از اکسیزان

این رزین ها در مواردی که مقاومت آبی لازم است استفاده می گردند و لذا عمده مصرف آنها در ساخت رنگ های پلاستیک قابل شستشو، رنگ های نمای خارج و داخل ساختمان کاربرد دارند.

خمیر آلومینیوم

بیشترین کاربردی که از خمیر آلومینیوم می‌شود در صنایع پوششی و رنگ است.

استایرن مونومر

این ماده یک مایع روغنی شفاف ، بی رنگ تا زرد و دارای بوی شیرین است که از آن برای ساختن پلاستیک ، رنگ ، لاستیک های مصنوعی ، پوشش های محافظ و رزین ها استفاده می شود.

دی اکسید تیتانیوم

دی اکسید تیتانیوم اکسیدی معدنی است و به سه شکل بروکیت، آناتاز و روتیل موجود می باشد که در ساخت رنگ به عنوان پیگمنت استفاده می شود.

رنگدانه

پیگمنت یا رنگدانه نوعی ماده پودری سفید، سیاه یا رنگی است که در محیط هایی مانند آب یا روغن نامحلول است. پیگمنت های رنگی در تولید بسیاری از صنایع برای تولید محصولاتی مانند رنگ ها، روکش ها و بسیاری از محصولات دیگر استفاده می شوند.

خرید مواد شیمیایی اولیه رنگ و رزین از اکسیزان

جهت خرید آنلاین مواد اولیه رنگ و رزین از سایت اکسیزان بازدید کنید و با کارشناسان فروش مواد اولیه رنگ رزین صحبت کرده  و یا با بررسی لیست محصولات رنگ و رزین و انتخاب دیتا شیت مربوطه سفارش خود را انجام و نهایی کنید.

آدرس سایت اکسیزان جهت استعلام موجودی و قیمت انواع مواد شیمیایی اولیه رنگ و رزین: https://oxizan.com

تلفن : ۴۶۱۳۱۷۹۸

موبایل: ۰۹۰۲۲۶۰۲۲۰۰

ایمیل: sales@oxizan.com

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا