شرکتهای ایرانی

دلیل کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها

دلیل کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها

میزان کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها

سیلیکات سدیم محصولی است که در بین ترکیبات غیر آلی سیلیکون بسیار توسعه یافته است و از سال‌های اخیر مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها و سایر بخش های اقتصادی دیگر می باشد. میزان کاربرد سیلیکات سدیم در تولید شوینده ها سالانه رو به افزایش است و انتظار می رود که به بالاترین رشد برسد‌. در واقع زیاد بودن تقاضای این ترکیب در فرایند پاکسازی و شستشو صنعتی و خانگی دلیل افزایش کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها است. متاسیلیکات سدیم نمک معدنی است و به دلیل خواص بالا و کاربرد گسترده ای که در زمینه های مختلف نظیر تولید انواع شوینده و مواد پاک کننده، سیمان و بتن، کاشی و سرامیک و غیره دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. سیلیکات سدیم در آب ترکیب می شود به یک محلول تبدیل خواهد شد.

ظاهر این ترکیب بی رنگ یا سفید است به مقدار زیادی رطوبت را جذب میکند. سیلیکات سدیم به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی که به شوینده ها اضافه می کند در تولید این مواد نقش موثری دارد. تولید کنندگان شوینده از سیلیکات سدیم برای از بین بردن ناخالصی ها و افزودن خاصیت مرطوب کنندگی به شوینده استفاده می کنند. وجود این ترکیبات در شوینده های مختلف به دلیل قدرت بالایی که در از بین بردن چربی ها و پاک کنندگی به شوینده ها می‌دهد بسیار حائز اهمیت است. سیلیکات سدیمی که در شوینده ها استفاده می شود به شکل هیدراته مایع است. میزان شفافیت و کدری سیلیکات سدیم مایع که در شوینده استفاده می شود بسته به کیفیت آن است و هر مقدار که این ترکیب کیفیت بالاتری داشته باشد محلول شفاف تر است.

دلیل کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها
تولید انواع شوینده با سیلیکات سدیم

انواع سیلیکات سدیم

 این نوع سیلیکات سدیم در شوینده ها کاربرد دارد. نوع خالص این ماده که به سختی در آب حل میشود در ساخت شوینده استفاده نمی شود. زیرا ترکیب آن با آب سخت تر است و محلولی کدر را ایجاد می کند. استفاده از سیلیکات سدیم به عنوان مواد اولیه در شوینده باعث ایجاد خاصیت ها و قابلیت های مفید در شوینده میشود. همانطور که گفته شد کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها دلایل زیادی میتواند داشته باشد. وجود سیلیکات سدیم ها در شوینده باعث می شود تا سختی آب از بین برود. سختی آب به دلیل وجود رسوبات در آن است که باعث میشود آب قدرت پاک کنندگی خود را از دست بدهد. در این صورت استفاده از شوینده هایی که حاوی سیلیکات سدیم است هرگونه آلودگی و میکروب را از پوست پاک می کند و باعث ایجاد نرمی و لطافت پوست می شود.

 

 

کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها و به‌خصوص پودرهای لباسشویی جلوگیری از رسوب مواد شوینده بر روی پارچه ها است. این خاصیت سیلیکات سدیم باعث می‌شود تا لباس ها و پارچه ها پس از شستشو با پودر تمیز شوند و اثر پودر بر روی آنها نماند. یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان سیلیکات سدیم سیلیکات گستر اصفهان است و با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه فروش سیلیکات سدیم در شکل های پودری، جامد و مایع فعالیت دارد. سیلیکات گستر اصفهان با استفاده از دانش به روز و مدرن ترین ماشین آلات صنعتی تامین کننده انواع سیلیکات سدیم با کیفیت است.

https://silicategostar.com/

 دلیل کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها

اهمیت سیلیکات سدیم

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا