شرکتهای ایرانی

۷ نکته کلیدی برای نوشتن یک رزومه کاری موثر

 

۷ نکته کلیدی برای نوشتن یک رزومه کاری موثر

اگر به دنبال کار می‌گردید، فرقی ندارد سابقه کار زیادی داشته باشید یا تازه‌کار باشید، برای آشنا شدن کارفرما با شما، لازم است حتما رزومه داشته باشید. به همین دلیل نوشتن یک رزومه کاری حرفه‌ای و مرتب می‌تواند برای شما بسیار راهگشا باشد. نکات زیر در ساخت رزومه به شما کمک خواهد کرد:

  • برای ساخت رزومه حتما از یک قالب مناسب استفاده کنید. درست است که ساخت رزومه در پلت‌فرم‌های کاریابی ممکن است کمی طول بکشد اما اگر از نتیجه راضی نبودید حتما سایر سایت‌های کاریابی را امتحان کنید.
  • رزومه خود را با قسمت «درباره من» شروع کنید. «درباره من» یک بیانیه خلاصه است که صلاحیت شما را برای شغل مورد نظرتان اثبات می‌کند و خواننده را ترغیب می‌کند تا بقیه رزومه شما را با دقت بیشتری مطالعه کند.
  • به جای اینکه در هر سابقه شغلی وظایف خود را لیست کنید، دستاوردهای خود را بنویسید، موفقیت هایی که به آن افتخار می‌کنید و به شما اعتماد به نفس می‌دهد.

7 نکته کلیدی برای نوشتن یک رزومه کاری موثر

  • مهارت‌های مرتبط با شغل خود را بشناسید و حتما در لیست مهارت ها ذکر کنید. ممکن است شما مهارت‌هایی دارید که برای شغلتان بدیهی است ولی از ذکر کردن آنها غافل نشوید. گاهی رزومه‌ها ابتدا توسط یک کارشناس غیر متخصص در حرفه شما بررسی می‌شود و حتی گاهی توسط سیستم، پس کلمات کلیدی را بنویسید.
  • رزومه خود را مختصر بنویسید. لازم نیست به رزومه مدارک تحصیلی یا مهارتی را اضافه کنید تا تعداد صفحات آن بالا رود. از زیاده‌گویی و تکرار بپرهیزید.
  • اگر سابقه شغلی زیادی ندارید و تازه کار هستید، ابتدا تحصیلات و مهارت‌های خود را ذکر کنید. برای این‌کار می‌توانید از رزومه‌سازی استفاده کنید که امکان جا‌به‌جایی بخش‌های مختلف رزومه را به شما می‌دهد.
  • قبل از ارسال رزومه یکبار آن را بخوانید تا اشتباه تایپی و انشایی نداشته باشد. حتی می‌توانید از مشاوران و دوستان خود برای بررسی رزومه خود کمک بخواهید. به عنوان مثال سایت کاریابی کاران خدمت رایگانی برای بررسی رزومه در اختیار کارجویان قرار داده است.

7 نکته کلیدی برای نوشتن یک رزومه کاری موثر

در میان پلت‌فرم‌ها و سایت‌های ساخت رزومه، رزومه‌ساز رایگان کاران مزیت‌هایی دارد که می‌تواند به شما در ساخت یک رزومه خوب بسیار کمک کند. از آن جمله قالب‌های متنوع و حرفه‌ای است. همین طور شما می‌توانید با توجه به نقطه قوت خود در تحصیلات یا سوابق کاری هر بخش که بهتر است را در ابتدای رزومه قرار دهید.

در رزومه ساز کاران امکان حذف سال تولد، اضافه کردن رزومه ویدیویی یا ویدیوی نمونه کار و قراردادن لینک شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین نیز وجود دارد.

تفاوت مهم سایت کاریابی کاران با دیگر کاریابی های آنلاین این است که شما به عنوان متقاضی کار می توانید با مراجعه به کاران همه آگهی های استخدامی برای شغل موردنظرتان را یکجا پیدا کنید و درخواست همکاری بفرستید. کاران آگهی های استخدام روز را از کاریابی ها و اپلیکیشن‌های نیازمندی جمع آوری کرده و در در دسترس شما قرار می دهد  تا هیچ فرصت استخدامی  را از دست ندهید.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا