عمومی

واحدهای تولیدی بدهکار به‌ بانک‌ها هم تسهیلات می‌گیرند

رئیس ستاد تحول صنایع و معادن اعلام کرد: بدهکاران بانکی هم می‌توانند از تسهیلات ویژه «خط اعتباری هزینه انرژی صنایع» در طرح هدفمندی یارانه‌ها برخوردار شوند.

به گزارش پول‌نیوز، سیدرضا فاطمی‌امین افزود: وجود معوقه‌های بانکی برای استفاده از تسهیلات این طرح بی‌تاثیر هستند‌ چرا که این تسهیلات از محل وجوه اداره شده بخش صنعت پرداخت می‌شود و واحدهای انرژی‌بر دارای معوقه‌های بانکی هم می‌توانند از این تسهیلات با کارمزد ۳ درصد برخوردار شوند.

وی ادامه داد: تمام بنگاه‌ها و واحدهای صنعتی که در طرح به روز رسانی اطلاعات واحدهای صنعتی و معدنی شرکت و کد رهگیری دریافت کرده‌اند می‌توانند با یکبار ثبت‌نام در سایت ستاد تحول صنایع و معادن، هرماه از خط اعتباری هزینه انرژی صنایع برخوردار شوند.

فاطمی‌امین تصریح کرد ثبت‌نام واحدهای تولیدی برای استفاده از این طرح از دوهفته پیش آغاز شده است.

وی درخصوص ضوابط دریافت این تسهیلات نیز خاطرنشان کرد شرایط دریافت تسهیلات و وثایق مورد نیاز هم تا حد امکان سهل و آسان خواهد بود، اما در مقابل با واحدهایی که وام ‌های دریافتی را به موقع بازپرداخت نکنند، برخورد خواهیم کرد.

به گفته وی، برای دریافت این نوع تسهیلات از صنعتگران تعهدنامه‌ای مبنی بر پرداخت به موقع اقساط دریافت می‌شود و چنانچه دیرکردی صورت بگیرد انشعاب گاز و برق این صنایع قطع خواهد شد.

فاطمی‌امین افزود: صنایعی که جزو ۲۳ رشته تاثیر پذیر و انرژی بر قرار نمی‌گیرند هم می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد تحول صنایع ومعادن تقاضای تجدیدنظر دهند.

رئیس ستاد تحول صنایع و معادن تاکید کرد تقاضاهای مربوطه در ستاد بررسی شده و در صورت لزوم این صنایع هم مشمول دریافت خط اعتباری دریافت هزینه انرژی می‌شوند. نکته قابل توجه اینکه این تسهیلات به وزارت نیرو بعنوان اضافه پرداختی هزینه انرژی واحدها پرداخت می‌شود و مستقیما به حساب اشخاص واریز نخواهد شد.

تمام بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی انرژی بر و تاثیرپذیر می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد تحول صنایع ومعادن به آدرس www.stsm.ir و ثبت نام در این سایت متقاضی استفاده از خط اعتباری انرژی شوند.

منبع: پول نیوز

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا