اقتصاد کلان

با پردرآمدترین برندهای اسباب بازی در دنیا آشنا شوید

در طول تاریخ همواره اسباب بازی ها در کنار دیگر وسایل مورد نیاز زندگی، برای کودکان ساخته می شدند و مورد استفاده قرار می گرفتند، شاید امروزه با روی کار آمدن فناوری های دیجیتال، تمرکز کودکان به اسباب بازی ها کم شده باشد، اما هنوز هم صنعت تولید اسباب بازی سودآور و پرقدرت بوده و برندهای بزرگی نیز در این عرصه مشغول به فعالیت می باشند که در ادامه به ۵ تا از پردرآمدترین این شرکت ها خواهیم پرداخت:

برند «MOTEL»

طی گزارش انجام شده بیشترین درآمد در بین شرکت‌های اسباب‌بازی به شرکت بزرگ «متل» (Motel) تعلق دارد. این کمپانی در سال ۱۹۴۵ در امریکا راه اندازی شد و از بزرگ‌ترین شرکت‌های اسباب‌بازی در دنیا محسوب می شود. شهرت «متل» بیش از هر تولیدی، به خاطر عروسک‌های باربی، شیرشاه، ناروتو، تارزان، بتمن و تعداد زیادی از شخصیت های مطرح دیگری است که برای کودکان جذاب و آشناست. «متل» موفق شده است با درآمد ۵٫۷ میلیاردی خود بیشترین فروش اسباب بازی را از آن خود کند.

برند «LEGO»

دومین پردرآمدترین شرکت تولید اسباب بازی، «لگو» (LEGO) است. این کمپانی با درآمد ۵٫۲۳میلیارد دلار موفق شده در جایگاه دوم قرار بگیرد. محصولات این شرکت که از سال ۱۹۳۲ وارد بازار شده اند. این نام برای افراد زیادی یادآور قطعات پلاستیکی و رنگی ساده‌یی است که سرهم کردنی بود. در حال حاضر در طراحی‌های این محصول از تم فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و حتی بازی‌های ویدیویی نیز استفاده می‌شود.

با پردرآمدترین برندهای اسباب بازی در دنیا آشنا شوید

برند «NAMCO BANDAI»

برند بعدی «نامکو باندای» (NAMCO BANDAI) نام دارد. این کمپانی در زمینه ساخت بازی‌های رایانه‌یی بسیار معروف است و یکی از زیرشاخه‌های شرکت های بزرگ‌تری با همین نام می باشد. این شرکت دارای شعبات بسیاری است و شعبه اروپایی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. «نامکو باندای»، با درآمدی معادل ۵٫۱۱میلیارد دلار توانسته سومین جایگاه را در بین شرکت‌های پردرآمد اسباب‌بازی از آن خود کند.

برند «HASBRO»

«هسبرو» (HASBRO) از دیگر کمپانی های قدرتمند در حوزه تولید اسباب بازی و بازی های تخته‌ای در جهان است. بازی‌های مونوپولی این شرکت شناخته‌ شده‌تر از سایر تولیدات آن است. این کمپانی امریکایی که از سال ۱۹۲۳ آغاز به کار کرده است، امروزه توانسته با درآمد ۴٫۴۴ میلیارد دلاری خود در جایگاه چهارم لیست پردرآمدترین شرکت‌های اسباب‌بازی‌سازی قرار بگیرد. «هسبرو» تولیدکننده مجموعه وسیعی از سرگرمی‌ها از بازی و اسباب‌بازی گرفته تا انیمیشن و بازی‌های دیجیتال محسوب می‌شود. هسبرو استودیوهایی نیز برای تولید فیلم و برنامه‌های تلویزیونی دارد.

برند «JAKKS PACIFIC»

در انتهای لیست پردرآمدترین کمپانی اسباب‌بازی نام شرکت «جکس پسیفیک» (JAKKS PACIFIC) قرار دارد. این کمپانی با اختلاف بسیار زیادی از ۴ شرکت معرفی شده در رتبه پنجم قرار دارد. درآمد این شرکت امریکایی که در سال ۱۹۹۵ تاسیس شده، نزدیک به ۷۴۵ میلیون دلار برآورد شده است.

با پردرآمدترین برندهای اسباب بازی در دنیا آشنا شوید

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا