شرکتهای ایرانی

جادوگرانی به نام سیستم های تهویه مطبوع

آیا به دنبال یک سیستم برای گرم کردن و سرد کردن محیط خانگی و صنعتی هستید؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که دستگاهی اختراع شود که جایگاه کمتری را اشغال کند و هر دو کار را بتواند به طور هم زمان انجام دهد؟

امروزه سیستم هایی همانند داکت اسپلیت ها ساخته شده اند که می توانند به راحتی در فصل گرما خانه را سرد و در فصل سرما خانه را گرم کنند.

تفاوت سیستم های تهویه مطبوع با کولر های آبی

کولر های آبی که به وفور در سطح شهر یافت می شود تنها می توانند هوای خانه را خنک کنند و در نتیجه مردم برای گرم کردن خانه ی خود در فصل سرما از بخاری استفاده می کنند.

اما وجود یک سیستم تهویه مطبوع خانگی می تواند در فصل گرما خانه را خنک و در فصل سرما خانه را گرم کند.

از طرف دیگر سیستم های تهویه هوای مطبوع دارای توانایی تهویه ی هوای خانه هم هستند. آلاینده های آلوده ای که در هوای خانه وجود دارد و می تواند برای کودکان و سالمندان مضر باشد توسط سیستم تهویه ی این دستگاه ها تصفیه و پاکیزه می شود.

انواع سیستم تهویه مطبوع

از انواع سیستم های تهویه مطبوع خانگی و صنعتی می توان به چیلر آب خنک ، چیلر هوا خنک، داکت اسپلیت، فن کوئل، هواساز صنعتی و .. نام برد.

از انواع داکت اسپلیت می توان به داکت اسپلیت ست پوینت به عنوان یک برند معروف تجاری جهانی نام برد.

جادوگرانی به نام سیستم های تهویه مطبوع

ویژگی های سیستم تهویه مطبوع خانگی

امروزه شاید خیلی از ما به آنچه می خواستیم با اختراع سیستم های تهویه مطبوع رسیده ایم.

برای نصب سیستم های تهویه مطبوع خانگی نیازی به داشتن فضای آنچنانی نیست اما وجود سقف کاذب نصب سیستم های تهویه هوای مطبوع را بهتر می کند.

دستگاه های دارای سیستم تهویه هوای مطبوع می توانند هوای داخل خانه را تمیز تر کرده و رطوبت لازم را فراهم کنند.

هوای الوده ای که از بیرون وارد خانه می شود ، باعث ایجاد بیماری های تنفسی و ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود، سیستم های تهویه مطبوع خانگی دارای فیلتر هایی هستند که می توانند اکسیژن محیط را افزایش بدهند.

به همین سبب است که از دستگاه های تهویه هوای مطبوع خانگی علاوه بر سرد و گرم کردن هوا، برای تصفیه هوای خانه و اضافه کردن اکسیژن تازه به آن نیز استفاده می شود.

قیمت سیستم تهویه مطبوع خانگی

قیمت سیستم تهویه مطبوع خانگی وابسته به عوامل بسیار زیادی است.

این که نیاز به چه کیفیتی داشته باشید و بخواهید تا چه حد به گرمایش و سرمایش سیستم تهویه هوای مطبوع خانه ی خود بپردازید از اهیمت فراوانی برخوردار است.

این که سیستم تهویه مطبوع ساخت کدام کشور باشد، و  از چه برند و نام تجاری باشد همه عوامل تاثیرگذار در قیمت است.

یکی از این عوامل ابعاد و متراژ مکان مورد نظر ست هرچه محل مورد نظر بزرگتر، سیستم تهویه مطوع بزرگتری نیاز است و مسلما قیمت سیستم بیشتر می شود.

اگر قصد تامین سرمایش و گرمایش یه واحد مسکونی کوچک را داشته باشید کانال کشی ها و نصب سیستم تهویه مطبوع قیمت تمام شده ی زیادی برای شما نخواهد داشت.

اما خب مسلم است که اگر قصد دارید تامین سرمایش و گرمایش یک واحد تجاری را انجام بدهید نیاز به سیسنم های بزرگ تر و گران تری دارید که نصب آن ها هزینه های تمام شده ی زیادی برای شما خواهد داشت.

جادوگرانی به نام سیستم های تهویه مطبوع

عملکرد سیستم تهویه هوای مطبوع چگونه است؟

سیستم های تهویه هوای مطبوع عملکرد ساده ای دارند. آن ها هوای اتاق را به درون خود می کشند و آن حجم از هوای مکیده شده را خنک می کنند و سپس هوای تازه و  تصفیه شده ی خنک را دوباره به هوای اتاق انتقال می دهد.

اما نکته ی قابل ذکر این است که سیستم های تهویه هوای مطبوع خانگی دارای یک ترموستات هستند که می توانیم آن را تنظیم کنیم. و به این وسیله به سیستم تهویه هوای مطبوع خانگی دستور بدهیم که چه مقدار از هوای اتاق را به داخل مکیده خنک و تصفیه کند.

شاید بارها از زبان کسانی که در خانه ی خود از سیستم تهویه هوای مطبوع استفاده می کنند شنیده باشید که با استفاده از این سیستم ها تمام دمای اتاق به یک اندازه سرد و یا گرم می شود.

این قضیه صحت دارد.

برخلاف بخار ی های گازی و یا کولر های آبی سیستم های تهویه هوای مطبوع خانگی بسیار کاربردی و دمای تمام اتاق و خانه ای که در آن قرار دارند را به یک اندازه گرم می کنند.

سیستم های تهویه هوای مطبوع آب خنک

بعضی از سیستم های تهویه هوای مطبوع از نوع آب خنک هستند. سیستم های تهویه هوای مطبوع آب خنک هوای یک محیط را بر اساس چرخش هوای اتاق در اطراف آب خنک یک منبع سرد می کنند.

هوای یک محیط به داخل دستگاه مکیده می شود و سپس با چرخش در اطراف یک منبع دارای آب خنک سرد شده و دوباره به داخل محیط اتاق دمیده می شود.

جادوگرانی به نام سیستم های تهویه مطبوع

داکت اسپلیت ست پوینت

داکت اسپلیت ست پوینت دارای دو بخش داخلی و خارجی است. بخش داخل آن که در درون خانه نصب می شود و بخش خارجی آن در بیرون از خانه است.

واحد هایی که در داخل خانه قرار دارند فن کویل ها هستند. فن کویل ها باعث انتقال جریان هوا در داخل خانه شده و هوای داخل خانه را به بهترین شکل ممکن گرم و یا سرد می کنند.

اما داکت اسپلیت های ست پوینت تنها دارای فن کویل نیستند و کار بسیار مهم این داکت اسپلیت ها بر عهده ی کندانسور ها می باشد.

این کندانسور ها هستند که باعث سرد و یا گرم شدن هوای درون فن کویل های می شوند.

فن کویل ها بعد از مکش هوای داخل خانه آن ها را به کندانسور ها منتقل می کنند. کندانسور ها که باید حتما در زیر سایه نصب شده باشند و محل مناسبی در بیرون از خانه به آن ها اختصاص داده شده باشد، این هوای مکیده شده را با استفاده از حرارت بیرون از خانه گرم و یا سرد می کنند.

به همین ترتیب هوای مکیده شده توسط فن کویل ها در یک چرخش مهندسی شده دوباره به داخل خانه بازگردانده می شود.

اما اکنون تصفیه شده است و حرارت ایده آل را دارد. و می تواند باعث بشود که حرارت خانه ی مسکونی به دمای دلخواه برسد.

چرا تهویه آرسام؟

هدف ما معرفی بهترین ها به شما می باشد و شرکت تهویه آرسام از سال ۱۳۸۴ با هدف طراحی مشاوره و فروش انواع سیستم ای تهویه مطبوع فعالیت کرده است.

سرلوحه این شرکت در طی تمام سال های فعالیتش بر مشتری مداری و وفاداری به نعهدات بوده است.

شرکت تهویه آرسام همواره هدف خود را بر  ارتقا کیفی محصول بالاتر از حد استاندارد و سطح وتوقع انتظار مصرف کننده قرار داده است.

همین اطمینان شرکت آرسام از کیفیت محصولاتی که ارائه می دهد منجر به ارئه خدمات پس از فروش قوی به مشتریان می شود، و مشتریان این شرکت از کیه خدمات نصب، راه اندازی و تعمیر و نگهداری سیستم برخوردانرند ودر صورت بروز هرگونه مشکلی می توانند با متخصصین این شرکت تماس و مشکل سیستم خود را حل کنند.

برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا