ابزارهای مدیریتی

معرفی بهترین سایت‌های مدیریتی: مدیران بازاریابی

در این‌جا لیستی از بهترین سایت‌های دنیا برای مدیرهای بازاریابی را معرفی کردیم

ما این سایت (www.myindustry.ir) را در سال ۱۳۸۷ راه‌اندازی کردیم. همان زمان با مفهوم «بازاریابی محتوایی» آشنا شده بودم و این‌کار برایم بسیار جذاب و هیجان‌انگیز بود. آن روزها اساساً این مفهوم برای کسی شناخته‌شده نبود و بدون اغراق فقط ۲ سایت فعال در زمینه محتواهای مدیریتی وجود داشت. حالا امروز و تقریباً ۱۵ سال پس از راه‌اندازی سایت، می‌خواهم در یک سلسله محتوا بهترین سایت‌های مدیریتی را به شما معرفی کنم، در هر قسمت به بهترین سایت‌ها در یک حوزه مدیریت خواهم پرداخت. در انتخاب این سایت‌ها چند نکته را مدنظر دارم، اول آن‌که سایت فارسی و ایرانی معرفی نمی‌کنم، زیرا قصد دارم شما را با منابعی آشنا کنم که کمتر می‌شناسید. دوم این‌که از معرفی سایت‌های مرجع و تئوریک پرهیز می‌کنم چون قصدم کمک به پژوهشگران نیست و افرادی که در سطح اجرا، به مدیریت می‌پردازند را هدف گرفته‌ام. سوم این‌که سایت از اصالت برخوردار باشد و از معرفی سایت‌های زرد و هجو پرهیز می‌کنم.

بهترین سایت‌های مدیریتی در زمینه بازاریابی

بدون بازاریابی و دانش بازاریابی، رشد برند و کسب و کار شما تقریباً غیرممکن است. خیلی حرفی گزافی نیست اگر بگوییم، یک مدیر بازاریابی به عنوان پایه و اساس پیشرفت یک برند محسوب می‌شود. من معنقدم که برای رشد به عنوان یک مدیر بازاریابی، مهم است که وب سایت های برتر برای متخصصان بازاریابی را دنبال کنید.

سایت Marketing Profs

اگر دنبال توسعه فعالیت‌های خود در بازاریابی هستید، احتمالاً MarketingProfs برای شما جذاب و راهگشا باشد. این یکی از وب‌سایت‌های مورد علاقه متخصصان بازاریابی است، جایی که همه چیز برای بهبود اقدامات بازاریابی و بهبود خروجی در دسترس است. با بیش از ۳ میلیون بازدیدکننده منحصر به فرد از وب سایت، MarketingProfs منبع برتر برای بازاریابان در سراسر جهان به حساب می‌آید.

در این وبسایت همه چیز برای رشد شما فراهم است، از مقالات گرفته تا اینفوگرافیک‌ها و پادکست‌ها تا وبینارها، چیزی نیست که شما نتوانید در MarketingProfs پیدا کنید.

بهترین سایت‌های مدیریتی: Marketing Profs
تصویری از سایت Marketing Profs

سایت Mashable

تقریباً نیمی از جمعیت آمریکایی شیفته فناوری هستند. به همین دلیل است که شما می‌بینید محتوای فناوری‌محور بیشتری در اینترنت منتشر می‌شود. Mashable یکی از بهترین وب‌سایت‌ها برای متخصصان بازاریابی محسوب می‌شود، به‌ویژه برای کاربرانی که به دنبال مقالات فنی هستند. علاوه بر این، موضوعات دیگری را نیز پوشش می‌دهد که به مدیران کمک می‌کند تا استراتژی‌ها و اقدامات جدیدی را در تلاش‌های بازاریابی خود به کار گیرند. با وجود رقابت قابل توجه در بازار، می‌توانید ببینید که هنجارهای صنعتی در حال تغییر هستند. به‌روز ماندن در مورد هرگونه تغییر و آخرین روندها به شما کمک می‌کند تا استراتژی‌های بازاریابی خود را بدون مشکل تغییر دهید.

تصویری از سایت مدیریتی Mashable
سایت Mashable که بیشتر یک سایت تکنولوژی است اما بی‌ارتباط به فضای مدیریتی هم نیست.

سایت QuickMBA

یکی از قدیمی‌ترین سایت‌هایی است که درباره موضوعات مدیریتی نوشته است. متاسفانه دیتای این سایت اصلاً آپدیت هم نشده! به همین دلیل به درد موضوعات مدرن و امروزیِ مدیریت نمی‌خورد اما روی موضوعات کلاسیک مدیریت، می‌تواند واقعاً راهگشا باشد ! سایت QuickMBA در سال ۱۳۸۷ الگوی ما برای راه‌اندازی Myindustry بود. طراحی ما هم مثل همین سایت در ابتدا ساده و به شدت متن‌محور بود.

بهترین سایت‌های مدیریتی: سایت QuickMBA
یکی از قدیمی‌ترین سایت‌های مرجع مدیریت که مدت‌هاست هیچ آپدیتی نداشته است متاسفانه.
تصویری از نسخه قدیمی سایت پایگاه اطلاع رسانی صنعت
تصویری از نسخه قدیمی سایت پایگاه اطلاع رسانی صنعت

سایت Advertising Age

یکی از چالش‌برانگیزترین کارهایی که تیم بازاریابی با آن روبرو است، جذب مشتریان B2B است. اگرچه B2C خود کار آسانی نیست، اما در مورد بازاریابی B2B موانع متعددی وجود دارد. Advertising Age یکی از بهترین وب‌سایت‌های بازاریابی برای متخصصان است که تمرکز اصلی آن بر بازاریابی B2B است. Advertising Age همچنین بینش‌های عمیقی در مورد بازاریابی دیجیتال، بازاریابی برند، بازاریابی رشد (Growth Marketing) و موارد دیگر ارائه می‌دهد.

سایت AdAge
سایت AdAge

سایت Growth Hackers

در اولین فرصت می‌خواهم درباره چیزهایی که در فضای کسب و کار و مدیریت در ایران و جهان ترند شدند برای شما مطلبی بنویسم، اما همین‌جا اشاره کنم که این موضوع هک رشد، یکی از همان موضوعات است. Growth Hackers، یکی از وب‌سایت‌های مشهور برای متخصصان بازاریابی، اطمینان حاصل می‌کند که شما با تمام استراتژی‌ها و تکنیک‌های مورد نیاز برای کمک به رشد یک برند آشنا می‌شوید. به هر حال باید بپذیریم که اگر در بین بهترین سایت‌های مدیریتی اسمی از Growth Hackers نمی‌آوردیم، این لیست چیزی کم داشت.

Growth Hackers منبع ایده‌آل اطلاعات برای مبتدیان در این زمینه بازاریابی است. این وب‌سایت طیف گسترده‌ای از خدمات و راه‌حل‌های بازاریابی مانند بازاریابی محصول، بازاریابی رشد، بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیل و غیره را توضیح می‌دهد. برای اینکه یک بازاریاب بهتر باشید، مطمئن شوید که عضو این جامعه می‌شوید و به یادگیری هر چیزی که می‌توانید می‌پردازید.

سایت HBR

ما در پایگاه اطلاع‌رسانی صنعت، ارادت ویژه‌ای به این وبسایت داریم! اتفاقاً از همین روی، آرشیو کامل مجلات Harvard Business Review را هم برای شما گردآوری کردیم که می‌توانید دانلود کنید.

مجله هاروارد بیزینس ریویو (HBR) یک نشریه علمی-تخصصی در زمینه مدیریت است که توسط انتشارات هاروارد بیزینس منتشر می‌شود. این مجله در سال ۱۹۲۲ تأسیس شد و یکی از معتبرترین و تأثیرگذارترین مجلات مدیریت در جهان است. HBR مقالات مختلفی را در زمینه‌های مختلف مدیریت، از جمله استراتژی، بازاریابی، منابع انسانی، عملیات، مالی و غیره منتشر می‌کند. این مقالات توسط نویسندگان برجسته دانشگاهی و اجرایی از سراسر جهان نوشته می‌شوند و به بررسی موضوعات پیچیده و مهم مدیریتی می‌پردازند.

HBR همچنین به ارائه مطالعات موردی و نظرسنجی‌ها در مورد شرکت‌های مختلف می‌پردازد. این مطالعات موردی به مدیران کمک می‌کنند تا از تجربیات سایر شرکت‌ها بیاموزند و راه‌حل‌هایی برای چالش‌های خود بیابند. HBR برای مدیران در تمام سطوح شغلی، از مدیران ارشد گرفته تا مدیران تازه‌کار، یک منبع ارزشمند است. این مجله به آنها کمک می‌کند تا در مورد آخرین روندهای مدیریتی بیاموزند، مهارت‌های خود را بهبود بخشند و تصمیمات بهتری بگیرند.

سایت مدیریتی Harvard Business Review
معرفی سایت مدیریتی HBR

در اینجا چند نکته در مورد مجله هاروارد بیزینس ریویو آورده شده است:

  • HBR یک مجله علمی-تخصصی است و مقالات آن با استانداردهای علمی بالا نوشته می‌شوند.
  • HBR مقالات مختلفی را در زمینه‌های مختلف مدیریت منتشر می‌کند.
  • HBR به ارائه مطالعات موردی و نظرسنجی‌ها در مورد شرکت‌های مختلف می‌پردازد.
  • HBR برای مدیران در تمام سطوح شغلی یک منبع ارزشمند است.

سایت ThinkWithGoogle

این آخرین سایت است که در زمینه مدیریت بازاریابی معرفی می‌کنیم! ولی واقعاً عالیه ! اگر شما هم عاشق اعداد هستید سایت Think With Google را ببینید! آمار و ارقام فوق‌العاده‌ای از رفتار مصرف‌کننده و بسیاری موارد دیگر در حوزه بازاریابی را ارائه می‌کند. البته این اطلاعات را درباره برخی کشورهای دنیا مثل آمریکا، کانادا، ترکیه، فرانسه و … داره و ایران طبیعتاً محلی از اِعراب نداره ! ولی باز هم خوبه ! (در زمان تدوین این یادداشت سایت به دلیل تحریم‌ها بر روی آی پی ایران بسته است)

کل فلسفه وجودیِ Think With Google این است که «در دنیای بازاریابی خیلی چیزها وجود داره که شما می‌تونید قبل از این که خودتون باهاش مواجه بشید، از اون‌ها مطلع بشید» این سایت از زیرمجموعه‌های گوگل هست و مثل همه سرویس‌های دیگرش عالیه !

بهترین سایت‌های مدیریتی
بهترین سایت‌های مدیریتی؛ این یکی از سایت‌های گوگل هست و واقعاً اطلاعات خاصی از بازار به شما میده ! Think With Google، اسمش هم عالیه !

جمع‌بندی

این اولین قسمت از سلسله مطالبی است که با موضوع «بهترین سایت‌های مدیریتی» منتشر کردیم که عمدتاً به سایت‌های مدیریت بازاریابی پرداخت. در هر قسمت بهترین سایت‌های یک حوزه مشخص از مدیریت را منتشر خواهیم کرد.

ویدئوکست مقاله معرفی بهترین سایت‌های مدیریتی: مدیران بازاریابی

سید حمیدرضا عظیمی

سید حمیدرضا عظیمی، دانش آموخته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی از دانشگاه شهید بهشتی و دکتری مدیریت از دانشگاه علامه طباطبایی که از سال 1382 فعال فضای تجارت الکترونیک بوده و هم اکنون از مدرسین مدیریت بازاریابی و به طور مشخص بازاریابی اینترنتی (Digital Marketing) است. رزومه کامل من را اینجا ببینید

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. عرض سلام.
    ممکنه برای دوستایی عین من که به موضوع علاقمند هستن و به زبان انگلیسی اشراف ندارن سایتهای فارسی معتبر معرفی کنید؟🙏🙏🙏🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا