ابزارهای مدیریتییادداشت‌های مدیریتی

اپلیکیشن رایگان و تحت وب برای مدیریت پروژه (۱)

قطعاً استفاده از اپلیکیشنهای آنلاین و تحت وب برای مدیریت کسب و کار بیش از امروز رواج پیدا خواهد کرد. خصوصاً برخی مدلهای کسب و کار که نیروهای انسانی آنها لزوماً در یک مکان فیزیکی کنار یکدیگر نیستند، بیشتر برای حرکت به این سمت پتانسیل دارند. مدیریت پروژه و کار تیمی از جمله موضوعاتی است که می تواند به خوبی از امکان آنلاین بودن استفاده کند و از این طریق بیشتر به کمک صاحبان کسب  و کارها بیاید.

هر چند در ایران دانش آموختگان رشته های مدیریت و مهندسی صنایع نتوانستند مدیریت پروژه را به عنوان ابزاری موثر و کارآمد برای کسب و کارهای کوچک و متوسط به مدیران معرفی کنند، و ترجیح داده‌اند با حضور کم اثر و تشریفاتی در معدود شرکتهای دولتی و شبه دولتی از مهارت خود در مدیریت پروژه‌ها بهره گیرند. اما جای خالی مدیریت پروژه در شرکتهای کوچک و متوسط احساس می شود.

کشورهای توسعه یافته بسیار پیشتر از ما، این جای خالی را احساس کرده‌اند و بسترهای متفاوت و متنوعی را برای مدیریت پروژه طراحی کرده اند. بسترهایی که برخی از آنها برای کسب و کارهای بزرگتر (عموماً اینها در ایران شناخته شده‌تر هستند) و برخی دیگر برای کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی شده اند.

Team Work Project manager نام وب سایتی است که امکان بهره گیری از نرم افزار مدیریت پروژه و کار تیمی‌اش را به صورت آنلاین در قیمتهای انعطاف پذیر از ماهیانه ۱۲ دلار برای استفاده های شخصی تا ماهیانه ۱۵۰ دلار برای شرکتهای بزرگ در اختیار کاربران قرار می دهد. در این میان قیمتهای ۲۰ تا ۴۰ دلار در ماه مناسب برای کسب و کارهای کوچک و متوسطی که است عموماً جامعه هدف تمام مطالب، خدمات و توصیه های پایگاه اطلاع رسانی صنعت هستند.

نکته دیگری که از نظر Team Work Project Manager با اهمیت بوده، کار تیمی است. تصور کنید شما مجموعه ای مجازی هستید که افراد مختلف در تیم‌تان نقشهای گوناگونی را بر عهده گرفته‌اند و جز در مقاطع خاص در یک محل فیزیکی قرار ندارید. در چنین شرایطی است که استفاده از چنین اپلیکیشنهای تحت وبی بیشتر کاربرد پیدا می کنند و چه بسا حیاتی می شوند.

مدیریت پروژه

برخی از امکانات اپلیکیشن تحت وب Team Word Project Manager

تعریف فعالیت ها

پیگیری نقاط عطف

تخصیص فعالیتها به افراد

تعیین زمان اتمام پروژه

تعریف افراد در پروژه و ارتباطات

مدیریت فایلهای مرتبط با پروژه

دفترچه یادداشت آنلاین

تقویم پروژه

مدیریت ریسک

و بسیاری امکانات دیگر

همه اینها به صورت آنلاین همیشه و در تمام نقاط دنیا در اختیار شما است ! دیگر هیچ فایل مرتبط با پروژه ها گم نمی شود! یا در کامپیوتر شرکت جا نمی ماند ! به علاوه شما می توانید این امکانات را بر روی گوشی تلفن همراه خود نیز داشته باشید یا اگر iPhone داشته باشید که کار لذت بخش تر هم می شود !

به هر حال اگر یک مدیر پروژه هستید، استفاده رایگان از این اپلیکیشن (البته برای مدت محدود) خالی از لطف نخواهد بود.

برای دیدن این سایت اینجا کلیک کنید.

در مطالب بعدی اپلیکیشنهای دیگری را نیز برای مدیریت پروژه آنلاین معرفی خواهیم کرد …

سید حمیدرضا عظیمی

سید حمیدرضا عظیمی، دانش آموخته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی از دانشگاه شهید بهشتی و دکتری مدیریت از دانشگاه علامه طباطبایی که از سال 1382 فعال فضای تجارت الکترونیک بوده و هم اکنون از مدرسین مدیریت بازاریابی و به طور مشخص بازاریابی اینترنتی (Digital Marketing) است. رزومه کامل من را اینجا ببینید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا