مدیریت،سازمان و استراتژی

دانلود مقاله بودجه بندی حساس به جنسیت: زنان در مرکز توسعه محلی

مقاله بودجه بندی حساس به جنسیت: زنان در مرکز توسعه محلی در سایت پایگاه اطلاع رسانی صنعت منتشر شده است و می‌توانید آن را مطالعه کنید. اما اگر می‌خواهید فایل Word قابل ویرایش آن را با ظاهری منظم و مرتب داشته باشید. می‌توانید آن را از اینجا، کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت دانلود کنید. دسترسی به کتابخانه برای کاربرانی که هزینه عضویت ماهانه را پرداخت می‌کنند میسر است. کاربران ویژه، صرفاً با پرداخت هزینه بسیار کمی، به تمامی فایلهای کتابخانه و مطالب ویژه سایت به صورت نامحدود دسترسی دارند.

ما هزینه عضویت ماهانه را همواره بسیار ناچیز و اندازه هزینه یک نوشابه و کیک تعیین کرده‌ایم ! با عضویت ویژه، یک‌ماه به تمام کتاب‌های کتابخانه و محتواهای ویژه سایت دسترسی دارید !

عنوان مقاله : بودجه بندی حساس به جنسیت: زنان در مرکز توسعه محلی

چند خط اول مقاله :

مشارکت زنان در جهت توسعه به طور چشمگیری افزایش یافته است: به طور متوسط، زنان ۴۲ درصد از نیروی کار و ۷۰ درصد از جمعیت ۱٫۳ میلیارد نفری جهان را تشکیل داده و فعالانه به اقتصاد ملی کمک می کنند. با این حال، هنگام بررسی خطر فقر مطلق؛ آنان مالک تنها ۱% از زمین های جهان هستند، ۳/۲ بی سوادان جهان را زنان تشکیل می دهند و در رده های تصمیم گیری و مدیریتی به ازای هر ۱۰۰ مرد، فقط ۱۴ زن حضور دارد (ILO 2010.). همزمان با جهانی شدن، این نابرابری‌ها میان زنان و مردان افزایش ‌یافته که اغلب منجر به توزیع ناعادلانه وظایف و مسئولیت‌ها، دشواری در بیان نقش‌های چندگانه و در نهایت عدم دسترسی و به‌ویژه عدم کنترل زنان بر منابع و مزایای حاصل از توسعه می شود (RYCKMANS, 2008). این امر بدان معناست که ابعاد جنسیت در تعاریف استراتژی ها یا برنامه های بودجه بندی، مراحل نظارت و ارزیابی، تقریباً غایب است (KABEER, 2005).

این مقاله را پس از عضویت ویژه در سایت دانلود کنید.

برای مشاهده این قسمت به عضویت رایگان در سایت یا ارتقای سطح عضویت نیاز دارید.

عضو شوید یا اگر عضو هستید سطح عضویت خود را ارتقا دهید

 

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا