شرکتهای ایرانی

اخذ اقامت دائم با مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

درباره مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک سوالات و ابهامات مختلفی مطرح است. در بین این سوالات نیز مهمترین سوال این است که آیا از طریق سرمایه گذاری ملک در فنلاند می توان به مجوز اقامت این کشور دست یافت؟ برای اطلاع از پاسخ این سوال با ما همراه باشید. در صورت تمایل به کسب مشاوره های بیشتر درباب شرایط ثبت شرکت در فنلاند و یا دیگر روش های مهاجرت به فنلاند ۲۰۲۳ می توانید از خدمات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره گیرید.

برای مهاجرت به فنلاند از کجا باید شروع کرد؟

همانند هر کشور اروپایی دیگر برای مهاجرت به فنلاند ۲۰۲۳ نیز راههای مختلفی پیش روی متقاضیان قرار دارد. آنها با توجه به علایق و شرایط خاص خودشان می توانند یکی از شیوه های قانونی و متداول جهت مهاجرت به کشور فنلاند را انتخاب بکنند. افراد برای مهاجرت قانونی به این کشور می توانند از راه تحصیل، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اشتغال و یا الحاق به خانواده بهره گیرند.

فرآیند مهاجرت به فنلاند ۲۰۲۳ یک فرآیند نسبتا ساده است. منتها به شرط اینکه اولا هدف شما از انجام این سفر مشخص و روشن باشد. دوما با توجه به قوانین و مقررات مهاجرتی فنلاند، ویزای متناسبی برای سفرتان را انتخاب بکنید. بر همین اساس نیز بسته به هدفی که دارید، شما می توانید متقاضی یکی از دو نوع ویزای مهاجرتی فنلاند به شرح زیر باشید:

نکته حایز اهمیت اینکه متقاضیان برای درخواست هر دو ویزا بایستی به سفارت فنلاند مراجعه کنند. برای این منظور نیز داشتن اسپانسر ویزا همانند موسسه آموزش عالی، کارفرمای فنلاندی، تسهیلگر یا راهنمای سرمایه گذار خارجی، دعوتنامه از فامیل یا دوست مقیم فنلاند امری الزامی است.

فنلاند

انواع اقامت فنلاند ۲۰۲۳

قوانین مهاجرت به فنلاند به این صورت است که اگر مایل به انجام کار، تحصیل یا بیزینس در کشور فنلاند هستید. ابتداء شما برای اخذ ویزای این کشور اقدام می کنید. در واقع ویزای صادره در حکم ویزای ورود خواهد بود که معمولا با عنوان ویزای بلند مدت یا ویزای ملی فنلاند تایپ D شناخته می شود. سپس در صورت تمایل به اقامت بیشتر از حد تعیین شده در ویزا بایستی برای اخذ مجوز اقامت این کشور اقدام بکنید که معمولا به دو نوع زیر دسته بندی می شود:

  • مجوز اقامت A فنلاند (با اعتبار ۱ تا ۴ سال)
  • مجوز اقامت B فنلاند (با اعتبار ۶ ماه تا ۲ سال)

آبا مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک امکانپذیر است؟

اصولا یکی از راه های شناخته شده و معروف برای مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. اما باید دید که آیا هر نوع سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت فنلاند می شود. مطابق قوانین کشور فنلاند تنها راهی که منجر به اخذ مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور می شود، سرمایه گذاری بیزینس یا همان سرمایه گذاری برای ثبت شرکت است. بنابراین مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک امری منتفی است و به سرمایه گذاران نیز توصیه نمی شود. در قالب جدول زیر با هم به مرور شرایط برنامه سرمایه گذاری فنلاند ۲۰۲۳ می پردازیم:

برنامه سرمایه گذاری فنلاند (Finnish investment visa)
واجدین شرایط سرمایه گذاران غیراروپایی
گزینه سرمایه گذاری بیزینس (بله/ خیر) بله، حداقل سرمایه گذاری در حدود EUR 350000 (یورو) است
گزینه سرمایه گذاری املاک (بله/ خیر) خیر، اخذ ویزا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک میسر نیست
شرایط سنی ۲۱ تا ۶۰ سال
شرط زندگی در فنلاند (بله/ خیر) بله، کارآفرین خارجی بایستی در فنلاند زندگی بکند
سوابق کاری لازم در امر انجام بیزینس (بله/ خیر) بله، کارآفرین بایستی حداقل ۳ سال سابقه کار بیزینسی باشد
مهاجرت مستقیم به همراه اعضای خانواده (بله/ خیر) بله، مهاجرت با کل اهضای خانواده میسر است
مدت زمان رسیدگی ه درخواست ویزای سرمایه گذاری فنلاند بسته به شرایط از ۸ تا ۱۲ ماه
تایم فریم برای اخذ اقامت دائمی پس از گذشت ۴ سال
تابعیت دوم در فنلاند مجاز است
نرخ مالیات بر درآمد شخصی متغیر بین ۶ تا ۳۱٫۲۵%
مسافرت آزادانه به کشورهای دیگر حدود ۱۹۰ کشور

شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

همان طوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، سرمایه گذاری املاک در فنلاند اصلا منجر به اخذ ویزای سرمایه گذار فنلاند نمی شود. منتها اگر علاقه مند مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری بیزینس نیز هستید، شما برای دستیابی به ویزای سرمایه گذار فنلاند ۲۰۲۳ بایستی شرایط زیر را تامین کنید:

  • سنتان بالای ۲۱ سال باشد.
  • فاند کافی برای سرمایه گذاری در یک بیزینس یا کسب و کار را داشته باشید.
  • هیچ گونه سوء سابقه جنایی نداشته باشید.
  • از سطح تحصیلاتی خوبی نیز برخوردار باشید.

به هر ترتیب طبق قوانین فنلاند، اتباع خارجی به طور آزادانه ای می توانند در فنلاند به خرید و فروش ملک بپردازند. منتها برای خرید یک قطعه زمین از این کشور، شما به مجوز از وزارت دفاع فنلاند نیاز دارید. جلب است بدانید که در حال حاضر، متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در فنلاند به حدود EUR 5179 (یورو) است. در حالت کلی نیز روند رشد قیمت املاک مسکونی در فنلاند در قیاس با اتحادیه اروپایی (EU) پایین تر است و این را می توان با توجه به نمودار زیر نیز فهمید:

فنلاند

انواع ملک برای خرید از فنلاند

کلا به منظور سرمایه گذاری در بخش املاک فنلاند، آشنایی با قوانین و مقررات خرید ملک در این کشور امری الزامی است. یکی از این موارد مربوط به انواع ملک در فنلاند است. چرا که برای خرید ملک از فنلاند حتما بایستی با انواع ملک در این کشور آشنا باشید تا بتوانید ملک مورد نظرتان را انتخاب کنید. انواع خرید ملک در فنلاند شامل:

  • خرید آپارتمان (Omistusasuminen): در صورت تمایل به خرید آپارتمان، شما بایستی از یک شرکت مسکن سهام بخرید.
  • خرید خانه (Omistusasuminen): مثل بقیه کشورها، اگر شما بخواهید خانه ای را در فنلاند بخرید پس شما مسئول تعمیر و نگهداری آن بوده و در ضمن مالیات بر نقل و انتقال خانه نیز برعهده شماست.
  • مالکیت بخشی یا درصدی (Osaomistusasuminen): بوسیله پرداخت درصدی معمولا بین ۱۰ تا ۱۵% از کل قیمت آپارتمان می توان به مالکیت بخشی از ملک در فنلاند دست یافت. در این صورت کلیه تعهدات از جمله هزینه ها نیز به صورت درصدی محاسبه می شود.
  • آپارتمان حق سکونت (Asumisoikeusasuminen): این نوع قراردادها به ساکنین حقوق خاصی مشابه حق مالکیت بر خانه اشان را می دهد. فقط ساکنین بایستی هزینه حق سکونت که مبلغش به حدود ۱۵% از قیمت خرید است را پرداخت بکنند و صندوق مسکن فنلاند (ARA) نیز مابقی ۸۵% قیمت خرید را به صورت وام پرداخت می کند.

هزینه خرید ملک در فنلاند ۲۰۲۳

برای اطلاع از سطح قیمت املاک در فنلاند می توان از طریق آژانس های املاک در این کشور و یا وب سایت های املاک استعلام گرفت. در هر صورت سطح قیمت املاک در کشور فنلاند بسته به فاکتورهای مختلف مثل متراژ خانه، موقعیت ملک، نوع مالکیت و غیره متفاوت است. اما در حالت کلی، متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر حدود EUR 5179 (یورو) و در حومه شهر نیز حدود EUR 3276 (یورو) است.

اگر علاقه مند کسب اطلاعات و مشاوره های تخصصی درباب کشور فنلاند ۲۰۲۳ هستید توصیه می شود حتما با تیم مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا