یادداشت‌های مدیریتی

فیلم مدیریتی Steve Jobs بیوگرافی تصویری و داستانی از استیو جابز

دانلود فیلم استیور جابز (سال 2015)

مطالب و یادداشت هایی که با عنوان «فیلم مدیریتی» منتشر می کنیم، یک فیلم را به شما معرفی می کند که به لحاظ مدیریتی می تواند حاوی نکته ای آموزنده و ارزشمند باشد و در انتهای آن، لینک دانلود مستقیم آن به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. در واقع می توانیم اسمش را بگذاریم «فیلمهایی که هر مدیری باید ببینید» مخاطب ما در این مطالب مدیران پویا و اهل یادگیری و مطالعه هستند و همچنین دانشجویان رشته های مدیریت و MBA می توانند از دیگر مخاطبان این مطالب ما باشند.

دانلود فیلم استیو جابز محصول سال ۲۰۱۵

فیلم سینمایی استیو جابز (Steve Jobs) محصول سال ۲۰۱۵ کانادا، تنها فیلمی نیست که با نام استیو جابز معروف ساخته شده است! این فیلم که به داستان معرفی سه محصول مهم و تاریخی در اپل اشاره دارد، در فضایی داستانی و سینمایی درسهای مدیریتی از زندگی استیو معروف را به شما خواهد داد.

بلافاصله پس از مرگ استیو جابز در سال ۲۰۱۱، فیلم سازهای بسیاری به تکاپو افتادند تا بتوانند به سرعت فیلمی درباره Steve Jobs و کارهایش بسازند که نتیجه این سرعت عمل، فیلم «جابز» در سال ۲۰۱۳ با بازی آشتون کاچر بود که به نظر نگارنده تنها ویژگی مثبت آن، شباهت کاچر به استیو جابز بود! فیلم مذکور شکست سختی در اکران خورد اما اینبار تهیه کنندگان Sony به سراغ Danny Boyle  رفتند و Aron Sorkin را به عنوان فیلمنامه نویس جذب کردند تا بتوانند اثری در خور و شایسته نام استیو جابز تهیه نمایند که البته هیچ تعصب و دیدگاه جانبدارانه ای را هم به استیو جابز نداشته باشد.

فیلم مدیریتی استیو جابز

فیلم استیو جابز که در اینجا لینک دانلود آن در اختیار شما قرار گرفته است، تلاش نموده است تا به دور از شخصیت رویایی که برای استیو جابز ترسیم شده است،یک نگاه واقعی و تصویر صحیح از استیو جابز را در اختیار مخاطب قرار دهد. این فیلم علی رغم مخالفتهای همسر استیو جابز با نام لورن پاول جابز در اکران موفق عمل کرد. نگارنده بر این باور است که فیلم سینمایی استیو جابز می تواند درسهای مدیریتی مهمی را برای بیننده هوشیار خود داشته باشد.

مدیریتی متکبرانه از استیو جابز

جابز در فیلم اگرچه دانشمندی بی نظیر معرفی می شود، اما در عین حال فردی بسیار مغرور و خودشیفته است که برای رسیدن به خواسته هایش از قربانی کردن افراد یا مسائل مختلف ابایی ندارد. جابز همانطور که بسیاری از همکاران و کارمندانش بارها در مصاحبه اعلام کرده اند، شخصیتی متکبر و زورگو بود و این ویژگی رفتاری در فیلم «استیو جابز» نیز به خوبی به تصویر کشیده شده تا طرفداران دو آتشه استیو جابز که معتقد هستند وی انسان کامل و بی نقصی بوده، به خشم بیایند. جابز در فیلم، مخصوصا زمانی که در حال صحبت با کارمندانش است، به خوبی حس تکبر و خودبزرگ بینی را به مخاطب انتقال می دهد اما با اینحال دنی بویل هرگز در پرداخت به این موضوع آنقدر تاکید انجام نمی دهد تا فیلمش سمت و سو گرفته و از مسیرش منحرف شود.

فیلم سینمایی مدیریتی استیو جابز

«فیلم سینمایی استیو جابز» در قسمتی به نامزدِ سابق جابز می پردازد که به سراغ او می آید و عنوان می کند که باید حمایت هایش را از دخترش لیزا دریغ نکند اما جابز در پاسخ به او عنوان می کند که این دختر متعلق به او نیست. اما فیلم با هوشمندی، رفته رفته این تصویر خشن و بی احساس را از زندگی جابز محو می کند و تلاش او را برای ساختن یک رابطه خوب پدر- دختری مجدد را مورد ستایش قرار می دهد. به این ترتیب بویل، تصویری انسانی تر از جابز ترسیم می کند تا مخاطب داستانش بتواند جنبه های انسانی این شخصیت را درک کند و او را به عنوان فردی تمام وقت در اختیار تکنولوژی به ذهن نسپارد!

می توانید تیزر کوتاه فیلم استیو جابز را مشاهده نمایید

مدت زمان فیلم : ۱۲۲ دقیقه

کارگردان :

Danny Boyle

بازیگران :

Michael Fassbender… Steve Jobs

Kate Winslet … Joanna Hoffman

Seth Rogen … Steve Wozniak

Jeff Daniels … John Sculley

حجم : ۱٫۳ گیگابایت

دانلود فیلم مدیریتی Steve Jobs 2015

دانلود زیرنویس فارسی فیلم مدیریتی Steve Jobs 2015

نظرات خود را ارسال فرمایید.

در همین ارتباط مطالعه «از استیو جابز تقلید نکنید» هم برای شما جالب خواهد بود.

فیلم مدیریتی:Steve Jobs بیوگرافی تصویری و داستانی از استیو جابز

سید حمیدرضا عظیمی

سید حمیدرضا عظیمی، دانش آموخته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی از دانشگاه شهید بهشتی و دکتری مدیریت از دانشگاه علامه طباطبایی که از سال 1382 فعال فضای تجارت الکترونیک بوده و هم اکنون از مدرسین مدیریت بازاریابی و به طور مشخص بازاریابی اینترنتی (Digital Marketing) است. رزومه کامل من را اینجا ببینید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا