مدیریت فروش و بازاریابی

نقش عکاسی تجاری در موفقیت فروش

بدون شک تنها یک عکاس تجاری حرفه‌ای می‌تواند با نگاه ریزبین و خلاقیت قوی خود از طریق تصویر پیام مورد نظر یک شرکت را به مخاطب منتقل کند. استفاده از عکاسی تجاریشیوه‌های خلاقانه در معرفی یک نشان تجاری و محصولات آن باعث جلب توجه هرچه بیشتر افراد می‌شود.

ممکن است در نگاه اول استفاده از عکس‌های آماده و غیر حرفه‌ای برای معرفی یک محصول و یا استخدام یک عکاس تازه کار برای ثبت لحظاتی که در مجالس و نشست‌های مختلف قصد دارید نشان تجاری خود را معرفی کنید از نظر مالی وسوسه کننده باشد اما مسلما نتایج انجام چنین اقدام هایی ناامید کننده خواهند بود.

بنابراین یکی از عواملی که می‌تواند در معرفی موفقیت آمیز نشان تجاری و افزایش فروش محصولات تولیدی یک شرکت نقشی کلیدی را ایفا کند استفاده از یک عکاس تجاری حرفه‌ای و با تجربه است. در ادامه این مقاله نیز به بررسی دلایل مهم دیگری که در این زمینه موثر هستند می‌پردازیم.

بدون شک اولین برخورد با مشتری از مهم‌ترین لحظاتی است که می‌توان تاثیر و حس خوبی را در وی ایجاد کرد. از این رو ارائه کاتالوگ‌ها و عکس‌های حرفه‌ای از‌‌ همان ابتدا این ذهنیت را در وی ایجاد می‌کند که با شرکتی متعهد به ارائه بالا‌ترین استاندارد‌ها و کیفیت معامله خواهد کرد. در نتیجه این مساله می‌تواند به عاملی مهم در افزایش میزان مشتری‌های یک شرکت و متعاقب آن افزایش فروش محصولات مبدل شود.

برخورداری از منبع یا به عبارت بهتر مرکز داده عکس‌های سفارشی و منحصر به فرد برای محصولات تولیدی یک شرکت می‌تواند نقشی حیاتی را در ادامه فعالیت‌های آن ایفا کند. به عنوان مثال از این قبیل عکس‌ها می‌توان برای تهیه مجموعه‌ای که در رسانه‌ها و یا شبکه های اجتماعی ارائه شده و به معرفی محصولات جدید می‌پردازند استفاده کرد. مسلماً استفاده از یک عکاس تجاری حرفه‌ای و تهیه عکس‌هایی با کیفیت می‌تواند کیفیت کلی کار یک شرکت را نیز افزایش دهد.

عکاسی تجاری

از سوی دیگر استفاده از عکس‌های با کیفیت بالا و حرفه‌ای می‌تواند شانس موفقیت در دنیای رقابتی امروز برای عقد قراردادهای بیشتر و غلبه بر رقبا را افزایش دهد. یک عکاس تجاری با تجربه، متعهد به ارائه بهترین کار بوده و در حالی که شرکت‌های بسیاری از عکس‌های آماده و غیر حرفه‌ای برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند شانس شما برای معرفی هرجه بهتر محصولات تولیدی خود و متعاقب آن کسب سود بیشتر از بازارهای مختلف سرمایه افزایش می‌یابد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از عکاس تجاری حرفه‌ای ارتقای سطح کاری یک شرکت در مقوله بازاریابی است. ارائه عکس‌هایی با کیفیت از محصولات مختلف می‌تواند بازخورد مناسبی را از سوی مخاطب به همراه داشته و نشان تجاری شرکت را بیش از گذشته در مرکز توجه سرمایه گذاران مختلف قرار دهد.

معمولاً شرکت‌های مختلف در برخی مواقع و زمان‌های خاص به ارائه محصولات جدید خود اقدام می‌کنند. تهیه یک گزارش تصویری از لحظات مهم این رویدادهای ویژه می‌تواند در آینده برای ایجاد روابط جدید و معرفی پیشینه شرکت مورد استفاده قرار بگیرد.

بدون شک تنها یک عکاس تجاری حرفه‌ای می‌تواند با نگاه ریزبین و خلاقیت قوی خود از طریق تصویر پیام مورد نظر یک شرکت را به مخاطب منتقل کند. استفاده از شیوه‌های خلاقانه در معرفی یک نشان تجاری و محصولات آن باعث جلب توجه هرچه بیشتر افراد می‌شود. ثبت عکس‌هایی متفاوت و خاص می‌تواند شانس یک شرکت را برای مطرح شدن در رسانه‌های مختلف دیداری نیز افزایش دهد.

در پایان استخدام یک نام شناخته شده در دنیای عکاسی تجاری، خود به تنهایی می‌تواند باعث مطرح شدن بیش از پیش نام یک شرکت و محصولات آن در سطح جهانی شود. از این روز استخدام یک عکاس تجاری حرفه‌ای که دارای تعهد اخلاقی و حرفه‌ای نسبت به کار خود بوده و با دانش روز این حوزه آشنایی کامل دارد، در واقع سرمایه گذاری مهمی برای موفقیت هرچه بیشتر در مسیر معرفی نشان تجاری یک شرکت و محصولات تولیدی و خدمات آن خواهد بود.

منبع: پول نیوز

سید حمیدرضا عظیمی

سید حمیدرضا عظیمی، دانش آموخته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی از دانشگاه شهید بهشتی و دکتری مدیریت از دانشگاه علامه طباطبایی که از سال 1382 فعال فضای تجارت الکترونیک بوده و هم اکنون از مدرسین مدیریت بازاریابی و به طور مشخص بازاریابی اینترنتی (Digital Marketing) است. رزومه کامل من را اینجا ببینید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا