یادداشت‌های مدیریتی

نگاهی اقتصادی به عملکرد اوباما از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲

تلاش شده است تا با نمودارهای زیر عملکرد اقتصادی باراک اوباما را از ۲۰ ژانویه ۲۰۰۹ یعنی زمان ورود باراک به کاخ سفید تا جولای ۲۰۱۲ بررسی کنیم …

۱- شغل ها

نمودار زیر (منبع Bureau of Labor Statistics) نشان می دهد که در سال ۲۰۰۹ تعداد مشاغل در حال کاهش بوده است، اما به تدریج از سرعت کاهش مشاغل کم شده است تا این که سرانجام اوباما موفق شده است تعداد مشاغل را آغاز سال ۲۰۱۰ صعودی کند.

تعداد مشاغل

۲- نرخ بیکاری

نمودار زیر (منبع Bureau of Labor Statistics) نشان می دهد که در آغاز به کار باراک اوباما، بیکاری به شدت در حال رشد بوده است و این نرخ در همان سال اول دولت باراک به نرخ ۱۰% رسیده است. اما پس از آن با روند کندی کاهش یافته است و به مبزان ۸ درصد رسیده است. نرخی که هنوز هم بالا است و برای آمریکایی های مطلوب نیست.

نرخ بیکاری

۳- رشد اقتصادی

در این شاخص نیز اقتصاد آمریکا در مقایسه با زمان آغاز به کار اوباما با رشد مواجه بوده است.(منبع Bureau of Labor Statistics)

رشد اقتصادی

۴- میانگین قیمت مسکن

قیمت مسکن پس از یک افزایش در قیمتها به تدریج و با روند نامنظمی کاهش داشته است.(منبع Bureau of Labor Statistics)

قیمت مسکن

۵- تغییرات شاخص قیمت

تغییرات شاخص قیمت مثل روال معمولی اقتصاد آمریکا بین ۱ تا ۲ درصد بوده است و در دوره کوتاهی این نرخ منفی بوده است یعنی قیمتها کاهش داشته اند.(منبع Bureau of Labor Statistics)

شاخص قیمت

این مقاله توسط آقای سید حمیدرضا عظیمی نوشته شده است.

سید حمیدرضا عظیمی

سید حمیدرضا عظیمی، دانش آموخته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی از دانشگاه شهید بهشتی و دکتری مدیریت از دانشگاه علامه طباطبایی که از سال 1382 فعال فضای تجارت الکترونیک بوده و هم اکنون از مدرسین مدیریت بازاریابی و به طور مشخص بازاریابی اینترنتی (Digital Marketing) است. رزومه کامل من را اینجا ببینید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا