شرکتهای ایرانی

قاب دبی (دبی فریم) کجاست؟

در قلب امارات متحده عربی، جایی که نوآوری و سنت در هم آمیخته‌اند، بنایی عظیم و خیره‌کننده به چشم می‌آید که گویی قاب عکسی غول‌پیکر است. قاب دبی، شاهکاری از معماری نوین، دروازه‌ای است که شما را به سفری شگفت‌انگیز در گذرگاه تاریخ این شهر پرجنب‌وجوش می‌برد. از فراز پل شیشه‌ای این قاب، می‌توانید منظره‌ای پانوراما از دبی قدیم با کوچه‌های باریک و خانه‌های گلی‌اش را در یک سو و دبی مدرن با آسمان‌خراش‌های سر به فلک کشیده‌اش را در سوی دیگر تماشا کنید. گویی دبی فریم، تصویری از تقابل سنت و مدرنیته، گذشته و حال، را به زیبایی به نمایش می‌گذارد.

اما قاب دبی فراتر از یک بنای صرفاً تماشایی است. این مکان، تاریخ غنی دبی را روایت می‌کند. در گالری‌های آن، می‌توانید با فرهنگ و هنر این سرزمین آشنا شوید و در مسیرهای پیاده‌روی گشتی در گذشته، حال و آینده دبی داشته باشید.

قاب دبی: سفری در گذر زمان و تحولات شگفت‌انگیز

دبی فریم، این شاهکار معماری نوین، فراتر از یک بنای صرفاً توریستی است. گویی قاب طلایی که در بوستان زعبیل خودنمایی می‌کند، دریچه‌ای به سوی گذر زمان و تحولات شگفت‌انگیز شهر دبی را به روی شما می‌گشاید. قدم بر روی پل شیشه ‌ای قاب دبی در ارتفاع ۱۵۰ متری بگذارید و عظمت این شهر را از دو قاب مجزا تماشا کنید. در یک قاب، منظره‌ای نوستالژیک از دبی قدیم با معماری سنتی‌اش پیش روی شما قرار می‌گیرد و در قابی دیگر، شهر مدرن دبی با آسمان‌خراش‌های سر به فلک کشیده خود را به رخ می‌کشد. گویی در گذر زمان قدم بر می‌دارید و تحولات شگفت‌انگیز این شهر را به نظاره نشسته اید.

اما قاب دبی فقط یک قاب عکس ساده نیست. این بنای شگفت‌انگیز، تجربه‌ای منحصر به فرد را برای شما رقم می‌زند. در کافه اطاق طلایی قاب دبی، در حالی که از منظره پانورامای شهر لذت می‌برید، می‌توانید قهوه‌ای بنوشید و در طعم گس تاریخ و شیرینی مدرنیته دبی غرق شوید. گویی در هر جرعه، داستان این شهر پر فراز و نشیب را مزه می‌کنید. آب‌نمای موزیکال دبی فریم نیز با حرکات موزون و رقص نورانی خود در هماهنگی با نوای موسیقی، منظره‌ای بدیع و تماشایی را خلق می‌کند. گویی قاب دبی با تمام وجود، نغمه پویایی و شور این شهر را به گوش جهانیان می‌رساند.

موقعیت مکانی قاب دبی به گونه‌ای است که گویی دو بخش جدایی‌ناپذیر تاریخ و حال این شهر را به هم پیوند می‌دهد. از یک سو، منظره دبی قدیم با بناهای تاریخی‌اش و از سوی دیگر، نمایشگر عظمت و شکوه دبی مدرن با آسمان‌خراش‌های سر به فلک کشیده، تصویری کامل از هویت و اصالت این شهر را به شما ارائه می‌دهد.

دبی فریم با ۱۵۰۰۰ متر مربع روکش طلا که طرح حلقه به کار رفته در لوگوی اکسپو ۲۰۲۰ دبی را در خود جای داده است، بزرگ‌ترین قاب عکس روی کره زمین است و رکورد بزرگ‌ترین قاب را در جهان به خود اختصاص داده است. برای درک عظمت این قاب، کافی است بدانید که وسعت آن حدود ۹۹۰۰ متر مربع بوده و برای ساخت آن از ۲۰۰۰ تن فولاد و ۲۹۰۰ متر مربع شیشه استفاده شده است. دبی فریم در سال ۲۰۱۸ با طرحی زیبا و شگفت‌انگیز ساخته شد و در روزنامه بریتانیایی گاردین لقب بزرگترین قاب عکس روی زمین را از آن خود کرد.

قاب دبی کجاست؟

در میان انبوه آسمان‌خراش‌های مدرن و خیابان‌های پرجنب‌وجوش دبی، قاب دبی همچون نگینی درخشان خودنمایی می‌کند. این شاهکار معماری نوین، که در بوستان زعبیل واقع شده، به مثابه دروازه‌ای است که شما را به سفری در گذر زمان و تحولات شگفت‌انگیز این شهر می‌برد.

اطلاعات تکمیلی قاب دبی:

 • آدرس: Zabeel Park Jogging Track – Za’abeel – Al Kifaf – Dubai – United Arab Emirates
 • تلفن: +۹۷۱۸۰۰۹۰۰
 • وبسایت: dubaiframe.ae
 • ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰
 • قیمت بلیط: شروع قیمت از ۴۸ درهم

قاب دبی

چگونه به قاب دبی برویم؟

قاب دبی به دلیل موقعیت مکانی استراتژیک خود در مسیر ال کفاف، به راحتی از نقاط مختلف شهر قابل دسترسی است.

 • با مترو: می‌توانید با خط قرمز مترو به ایستگاه الجافلیه بروید و از آنجا با طی مسافتی کوتاه به قاب دبی برسید.
 • با اتوبوس: خطوط اتوبوس ۲۹، ۳۷، C31، C33 و X22 در نزدیکی قاب دبی توقف دارند.
 • با تاکسی: تاکسی‌های متعددی در سراسر شهر دبی در دسترس هستند و به راحتی شما را به قاب دبی می‌رسانند.
 • با ماشین شخصی: پارکینگ‌های متعددی در اطراف قاب دبی برای پارک خودرو شما وجود دارد.

هدف از ساخت قاب دبی چه بود؟

 • نمادی برای دبی جدید: قاب دبی به عنوان نمادی از پیشرفت سریع و چشمگیر دبی در نظر گرفته شد. این قاب طلایی، گویی تصویری از دبی مدرن با آسمان‌خراش‌های سر به فلک کشیده را در یک قاب و منظره‌ای نوستالژیک از دبی قدیم با معماری سنتی‌اش را در قابی دیگر به نمایش می‌گذارد.
 • جذب گردشگر: معماری منحصر به فرد و چشم‌نواز قاب دبی، توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند. این بنا به عنوان جاذبه‌ای توریستی، نقشی کلیدی در رونق صنعت گردشگری دبی ایفا می‌کند.
 • دگرگونی چهره دبی: قاب دبی به عنوان نقطه عطفی در معماری دبی شناخته می‌شود. ساخت این بنا، گامی در جهت دگرگونی چهره شهر و ارتقای جایگاه دبی در میان شهرهای مدرن جهان بود.
 • نمایش هویت و اصالت دبی: قاب دبی، پیوندی ناگسستنی بین گذشته و حال این شهر را به تصویر می‌کشد. این بنا، گویی هویت و اصالت دبی را به رخ جهانیان می‌کشد و به نسل‌های آینده یادآور پیشینه و ریشه‌های این شهر پرجنب‌وجوش خواهد بود.

قاب دبی کجاست؟

قوانین و مقررات بازید از قاب دبی

قاب دبی، این شاهکار معماری نوین، دروازه‌ای به سوی گذر زمان و تحولات شگفت‌انگیز شهر دبی است. برای حفظ نظم و آرامش این مکان و احترام به حقوق سایر بازدیدکنندگان، رعایت برخی قوانین و مقررات ضروری است.

قوانین کلی:

 • سیگار کشیدن در محوطه قاب دبی ممنوع است.
 • همراه داشتن حیوانات خانگی مجاز نیست.
 • آوردن غذا و نوشیدنی از بیرون به داخل قاب دبی ممنوع است.
 • به دلایل ایمنی، بازدیدکنندگان نباید روی نرده‌ها خم شوند، بنشینند یا از آن بالا بروند.
 • داشتن وسایل تیز و اسباب‌بازی مجاز نیست.
 • لطفاً درون موزه و نمایشگاه به اقلام موجود دست نزنید.
 • کودکان زیر ۱۲ سال باید تمام مدت همراه با یک بزرگسال باشند.

موارد مربوط به بلیط و ورود:

 • کیف و کیف‌دستی شخصی مجاز است اما کیف‌های بزرگ مانند کیف خرید، کیف‌های ورزشی و کوله‌پشتی و کالسکه کودک باید در باجه گیت ۴ به مأمور سپرده شوند.
 • بازدید کنندگانی که بلیط خود را رزرو کرده‌اند باید حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زودتر در محل حضور داشته باشند.
 • اگر قصد خرید مستقیم بلیط را دارید باید حداقل یک ساعت قبل از زمان ورود در محل حضور داشته باشید.
 • تنها ۲۰۰ بازدیدکننده در ساعت در دبی فریم مجاز به ورود هستند.
 • تورها حداکثر تا ۲۰ نفر را می‌توانند همراه خود داشته باشند.

درنهایت

قاب دبی، شاهکاری از معماری نوین، فراتر از یک بنای صرفاً توریستی است. این دروازه طلایی که در بوستان زعبیل خودنمایی می‌کند، گویی دریچه‌ای به سوی گذر زمان و تحولات شگفت‌انگیز شهر دبی را به روی شما می‌گشاید. در این مطلب، به طور کامل به معرفی قاب دبی، از جمله تاریخچه، معماری، جاذبه‌ها، اطلاعات بازدید، قوانین و مقررات و نکات مهم پرداختیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله، اطلاعات جامعی درباره دبی فریم به دست آورده باشید و برای سفری لذت‌بخش و خاطره‌انگیز به این مکان منحصر به فرد آماده شوید.

منبع

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا