عمومی

مردم آمریکا چقدر می توانند پس انداز کنند؟!

به نقل از خبرگزاری CNBC، شصت و پنج درصد مردم ایالت متحده یا اصلا پس‌ اندازی ندارند و یا میزان پس اندازشان به قدری کم است که کفاف دوران بازنشستگی آن ها را نمی‌دهد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از CNBC، نظرسنجی موسسه «بنک ریت» بیانگر این است که مردم آمریکا هنوز هم به قدر کافی پس‌انداز نمی‌ کنند. این موسسه یافته است با وجود نرخ بیکاری پایین و افزایش در سطح دستمزدها، ۲۰ درصد از آمریکایی‌ ها هیچ بخشی از درآمد سالانه خود را نمی توانند پس انداز کنند و بیشتر کسانی که پس انداز می‌ کنند نیز بخش مهمی از درآمد خود را به پس انداز اختصاص نمی‌ دهند.

فقط ۱۶ درصد از پاسخ دهندگان این نظرسنجی اظهار داشتند که بیش از ۱۵ درصد درآمد خود را پس انداز می‌ کنند، در شرایطی که یک چهارم شرکت کنندگان اظهار داشتند بین ۶ تا ۱۰ درصد درآمد خود را پس انداز می کنند و ۲۱ درصد نیز اعلام کردند ۵ درصد و کمتر از درآمد خود را پس انداز می‌ کنند.

این موسسه همچنین تخمین می زند که نصف جمعیت آمریکا در صورت بیکار شدن از عهده تامین هزینه های زندگی خود بر نخواهند آمد. گزارشی شبیه به این مورد از موسسه «گو بنکینگ» نیز اعلام کرده است ۴۰ درصد آمریکایی ها کمتر از ۱۰ هزار دلار پس انداز برای دوران بازنشستگی خود دارند.

مردم آمریکا چقدر می توانند پس انداز کنند؟!

در این نظرسنجی از پاسخ دهندگان درخواست شده تا دلایل پس انداز نکردن خود را ابراز کنند و هزینه های جاری با ۳۹ درصد مهم‌ ترین مانع پس انداز درآمدها از سوی پاسخ‌ دهندگان آمریکائی اعلام شده است. ۱۶ درصد نیز اعلام کردند درآمدشان به قدری نیست که بتوانند پس انداز مناسبی داشته باشند.

در این گزارش همچنین آمده است: میانگین سرمایه موجود در حساب بانکی افرادی که در آستانه بازنشستگی به سر می برند ۵۰۰۰ دلار است که ۵ برابر کمتر از حداقل مورد نیاز است و افراد ۵۵ تا ۶۴ سال نیز به طور میانگین ۱۲۰ هزار دلار پس انداز دارند.

مردم آمریکا چقدر می توانند پس انداز کنند؟!

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا