ابزارهای مدیریتییادداشت‌های مدیریتی

مالیه شخصی آسان با CashBase

حسابداری با Cashbase

اگر می خواهید همیشه حساب دخل و خرجتان را داشته باشید و بدانید در یک ماه گذشته چقدر برای مسکن، خوراک و خودرویتان خرج کرده اید، اما فرصت درگیر شدن با یک نرم افزار حرفه ای حسابداری را ندارید و از حسابداری دوبل هم سررشته ای ندارید، بهترین راه حل برای شما CashBase است. CashBase از طریق مرورگر اینترنتی و همچنین گوشی موبایل (آیفون و اندروید) قابل دسترسی است که همگی مجانی هستند. ویدئوی زیر، این سیستم ساده و زیبا را معرفی می کند.

حسابداری با Cashbase

 

برای بیشتر افراد، منتشر کردن اطلاعات مالی آن هم در یک پایگاه اینترنتی ناخوشایند است. به هر حال گردانندگان این سایت به کاربران خود اطمینان داده اند با اقدامات و تدابیر متعدد و رعایت استانداردهای امنیتی که در این صفحه توضیح داده شده اند، حریم شخصی آنها حفظ خواهد شد و هیچگونه اطلاعات مالی از کسی فاش نخواهد شد.

همانطور که گفته شد، این سیستم قادر به انجام امور حسابداری برای شما نیست و تنها می تواند ورودی و خروجی یک حساب را ثبت، نگهداری و تحلیل کند، اما همین کار را در محیطی ساده و جذاب انجام می دهد به سهولت قابل استفاده است. مثلاً می توانید ورودی های حساب بانکی (درآمد ماهانه، هدایا، بهره ی بانکی و غیره) را در مقابل خروجی ها (اجاره ی منزل، خرید از سوپر مارکت محل، کرایه ی تاکسی و غیره) وارد کنید. مثلاً هر شب از طریق گوشی موبایل یا مرورگر اینترنتی وارد سیستم شوید و هزینه هایی که در طول روز پرداخت کرده اید را ثبت کنید. برای ثبت هر ورودی یا خروجی، می توانید آن را در یک دسته بندی خاص قرار دهید، مثلاً دسته ی هزینه های مواد غذایی، دسته ی هزینه های حمل و نقل و غیره. دسته بندی ها که در واقع نوع دریافت ها و پرداخت ها را مشخص کرده و کار شما را آسان می کنند را می توانید به دلخواه خود، کم و زیاد یا تغییر دهید.

ایجاد نمودارها برای ارائه ی دید کلی از ورودی ها و خروجی های یک حساب، از نقاط قوت CashBase است. اصولاً تصاویر در انتقال مفهوم قوی تر از کلمات هستند. با یک نمودار CashBase، به سرعت درمیابید که مثلاً حمل و نقل، چه سهمی از مخارج ماهانه ی شما داشته است.

اگر تراکنش هایی وجود دارند که در دوره های زمانی به طور ثابت تکرار می شوند (مانند اجاره ی مسکن)، می توانید یکبار آن را تعریف کرده و تکرار این ترکنش ها رو به عهده ی سیستم بگذارید. یک قابلیت جالب دیگر در CashBase، امکان ورود داده های مالی از طریق فایل های CSV است. کافیست مثلاً ریز تراکنش های ماه های گذشته را با این فرمت از سایت بانک خودتان دانلود کنید، در CashBase گزینه ی Import را انتخاب کرده و دستورالعمل را دنبال کنید.

برای ایجاد حساب کاربری، تنها یک آدرس ایمیل و کلمه ی رمز کافی است و احتیاجی به پر کردن فرم های متعدد نیست. اطلاعات مالی شما در اینحساب کاربری ذخیره شده و میان مرورگر اینترنتی و گوشی موبایل شما همسان سازی (sync) می شود.

دسترسی از طریق وب

دانلود CashBase برای آیفون

دانلود CashBase برای اندروید

سید حمیدرضا عظیمی

سید حمیدرضا عظیمی، دانش آموخته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی از دانشگاه شهید بهشتی و دکتری مدیریت از دانشگاه علامه طباطبایی که از سال 1382 فعال فضای تجارت الکترونیک بوده و هم اکنون از مدرسین مدیریت بازاریابی و به طور مشخص بازاریابی اینترنتی (Digital Marketing) است. رزومه کامل من را اینجا ببینید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا