عمومی

۵ کتابی که بیل گیتس خواندن آنها را توصیه می کند

بیل گیتس ۵ کتاب را از بین کتب منتشر شده در سال ۲۰۱۶ انتخاب کرده است و در وبلاگ خود به معرفی آن ها پرداخته و دیگران را به خواندن آن ها توصیه کرده است. وی در خصوص این آثار گفته است: «همه این ۵ کتاب بی نظیر نوشته شده اند و هر کدام از آن ها من را به درون حفره خرگوشی لذت‌ها و بینش‌هایی غیرمنتظره پرتاب کردند.»

5 کتابی که بیل گیتس خواندن آنها را توصیه می کند

در ادامه به معرفی ۵ کتابی که بیل گیتس، بنیانگذار مایکروس توصیه کرده است را خواهید دید:

۱. «نظریه ریسمان»

نویسنده: دیوید فاستر والاس

کتابخانه آمریکا در کتاب «نظریه ریسمان» یا String Theory، پنج مقاله غیرادبی در مورد ورزش تنیس به قلم «دیوید فاستر والاس» نویسنده فرا بقید به چاپ رسانده. مقاله‌ای از او در مورد تجربه بازی در جایگاه بازیکن ارشد در ایلینویز در سال ۱۹۲۲ نیز در کنار کارنامه سال ۲۰۰۶ «راجر فدرر» تنیس‌باز مشهور جهان در این کتاب ذکر شده است.

نظر بیل گیتس در مورد کتاب «نظریه ریسمان»:شما حتما نباید تنیس بازی یا تماشا کنید تا از خواند این کتاب لذت ببرید. «والاس»، این نویسنده بزرگ با همان مهارتی که «فدرر» دسته راکت را می‌چرخاند، قلمش را به حرکت درآورده است.

۲٫ «پینه‌دوز»

نویسنده: فیل نایت

بیل گیتس، «فیل نایت» بنیان‌گذار شرکت کفش‌سازی «نایکی» را به دلیل راحتی و صراحت لهجه او در کتاب «پینه‌دوز» (Shoe Dog) مورد ستایش قرار داده است. از نگاه بنیانگذار مایکروسافت این کتاب خاطرات «به طور دلپذیری صادقانه نوشته‌ شده و روایت‌کننده‌ راهی است که برای یک موفقیت تجاری باید طی شود: مسیری درهم و برهم، پرمخاطره و سرشار از اشتباه.»

۳٫«ژن»

نویسنده: سیدارتا موکرجی

«سیدارتا موکرجی» تومورشناس آمریکایی اهل هند است که برنده جایزه «پولیتزر» نیز می باشد. وی در کتاب «ژن» (The Gene) به تشریح اینکه چگونه دانشمندان ژن را شناختند و به سوال‌های اخلاقی در خصوص فناوری‌های کنونی ژنوم می‌پردازد. جالبترین بخش این کتاب، این است که نیاز نیست پزشک باشید تا از آن سردبیاورید.

نظر بیل گیتس در مورد کتاب «ژن» : «موکرجی» این کتاب را برای خوانندگان غیرمتخصص نوشته زیرا می‌داند تکنولوژی نوین ژنوم در نقطه اوج تأثیرگذاری از جهت‌های زیادی روی همه ماست.

۴. «افسانه رهبر قدرتمند»

نویسنده: «آرچی براون»‌

موضوع کتاب سال ۲۰۱۴ «آرچی براون» ‌که یک پژوهشگر روابط بین‌الملل است، به طور خاص به انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری آمریکا نیز مرتبط است و به همین علت به لیست برترین کتاب‌های سال ۲۰۱۶ بنیانگذار مایکروسافت راه یافته است. «براون» در کتاب «افسانه رهبر قدرتمند» (The Myth of the Strong Leader) اظهار داشته است که برترین رهبران سیاسی آن‌هایی نیستند که بنابر تصور ما «قوی» هستند، بلکه افرادی هستند که توانایی مذاکره، همکاری و برقراری ارتباط را دارند.

۵٫ کتاب بسیار با ارزش «شبکه»

نویسنده: «گرچان باکی»

کتاب «شبکه» (Grid) به قلم «گرچان باکی»، طنین خاصی برای «گیتس» به همراه داشته است؛ زیرا که نخستین شغل او برنامه‌نویسی نرم‌افزار برای سازمان هایی بود که شبکه‌های برق شمال غرب آمریکا را کنترل می‌کرد. این پژوهش عمیق به درون شبکه برق آمریکا بیانگر پیچیدگی و اهمیت آن است و دشواری بازسازی آن برای داشتن انرژی پاک در آینده را مطرح می کند. این اثر علاوه بر این، در یک گروه دیگر از کتاب‌های مورد علاقه «گیتس» نیز قرار گرفته است: ‌کتاب‌هایی درباره موضوع معمولی که واقعا خواننده را شگفت‌زده می‌کنند.

۵ کتابی که بیل گیتس خواندن آنها را توصیه می کند

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا