مدیریت فروش و بازاریابی

بررسی یک تبلیغ؛کمپین تبلیغاتی H2O Audio در مصر

در مطالب با عنوان « بررسی یک تبلیغ » ؛ یک آگهی، تبلیغ که می تواند چاپی، تبلیغات اینترنتی، چندرسانه ای، تیزر تلویزیونی و … باشد مورد بررسی قرار می گیرد و شما می توانید علاوه بر مشاهده آن تبلیغ تحلیلی پیرامون آن را مطالعه فرمایید. همچنین شما می توانید با نوشتن نظرات خود در بررسی و تحلیل آن تبلیغ همکاری کنید.

تبلیغات چاپی شرکت H2o Audio در مصر

تبلیغ h2o audio در مصر

احتمالاً h2o audio بین مصرف کنندگان ایرانی شهرت نداشته باشد. احتمالاً اگر هم محصول این شرکت را بدانید، نتوانید تصور کنید که h2o audio در سال ۲۰۰۹ بین ۱۰۰ شرکت با بیشترین سرعت رشد بوده است ! h2o audio تولید کننده لوازم جانبی ضد آب برای تجهیزات قابل حمل موسیقی و تلفن همراه است. این شرکت محصولاتش در بیش از ۳۰ کشور جهان به فروش می رود و یک شبکه ی توزیع بین المللی کار توزیع محصولات این شرکت را بر عهده دارد.

بازاریابی گوشه یا Niche ؟

این که آیا h2o audio در یک بازار گوشه فعالیت می کند یا نه، سوال مهمی است که پاسخ به آن نیازمند شناخت دقیقتر بازارهای هدف آنها است. بازارهایی که طبق اطلاعات موجود بر روی سایت آنها ایالات متحده آمریکا، انگلستان، مکزیک و ژاپن مهمترین آنها هستند. اما به هر حال می‌توان نتیجه گرفت که محصولات جانبی نظیر هدفون ضدآب ویژه ی شنا یا … در بازارهایی مثل مصر، محصولی کاملاً خاص است و مشتریان ویژه ای دارد که می توان بازاریابی آن را به بازاریابی گوشه یا همان niche marketing نزدیک دانست.

شرکت h2o audio با جملاتی نظیر by athletes for athletes به معنای از قهرمانان برای قهرمانان یا شعار Your Sport , Your Music تلاش می کند ارتباط بالایی بین برند خود و ورزش و ورزشکاران ایجاد نماید.

در کمپین تبلیغاتی h2o audio که در سال ۲۰۰۹ و با استفاده از تصاویر کاریکاتوری شخصیتهای شناخته شده ی موسیقی جهان در مصر به اجرا درآمد، در راستای شعارهای اشاره شده از شعار Waterproof your Music بهره گرفته شده است، یعنی موسیقی را ضدآب کنید !

بدون شک در پشت این شعارهای تبلیغاتی و پیامهای تبلیغاتی، مدیران بازاریابی h2o audio تلاش می کنند که شخصیت برند خود را آن طور که می خواهند شکل دهند. مشاهده ی تصاویر تبلیغاتی زیر که در فوریه ۲۰۰۹ بر روی بیلبوردها، روزنامه ها و …. مصر دیده شده است، می تواند جوانب این کمپین تبلیغاتی در مصر را روشن تر سازد.

Advertising Agency: LOWE Egypt, Cairo, Egypt

Creative Director: Hisham Kharma

Art Directors: Hisham Kharma

Copywriters: Hisham Kharma

illustrator: Mohamed Algendy

Published: February 2009

کمپین تبلیغاتی h2o audio

مشاهده تصویر در سایز اصلی با کیفیت و حجم بالاتر

کمپین تبلیغاتی h2o audio

مشاهده تصویر در سایز اصلی با کیفیت و حجم بالاتر

این مقاله توسط آقای سید حمیدرضا عظیمی نوشته شده است

سید حمیدرضا عظیمی

سید حمیدرضا عظیمی، دانش آموخته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی از دانشگاه شهید بهشتی و دکتری مدیریت از دانشگاه علامه طباطبایی که از سال 1382 فعال فضای تجارت الکترونیک بوده و هم اکنون از مدرسین مدیریت بازاریابی و به طور مشخص بازاریابی اینترنتی (Digital Marketing) است. رزومه کامل من را اینجا ببینید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا