شرکتهای ایرانی

معرفی بهترین محصولات برقی شرکت فونیکس آلمان

 معرفی بهترین محصولات برقی شرکت فونیکس آلمان

معرفی بهترین محصولات برقی شرکت فونیکس آلمان

 

فونیکس کنتاکت شرکتی آلمانی است که در زمینه محصولات الکتریکی و الکترونیکی جایگاه خوبی در بازار صنعتی دارد. این شرکت کار طراحی، تولید و توزیع محصولات برقی را انجام می دهد. تاسیس این شرکت در سال ۱۹۲۳ بوده و مرکزیت آن در شهر بلومبرگ است.

محصولات تولید شده توسط شرکت فونیکس آلمان بسیار متنوع و در زمینه های مختلف اند.  اتصالات الکتریکی، محافظت از مدارهای الکتریکی و اتوماسیون از زمینه های مهم محصولات فونیکس کنتاکت هستند. 

کاربرد محصولات فونیکس کنتاکت در صنایعی چون: خودروسازی، صنایع برق و الکترونیک، صنایع نفت و گاز و صنایع ساختمانی است.

شرکت فونیکس بیش از ۱۴۰۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد و محصولات آن به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا ارسال می شود.

در ادامه برخی از مهمترین محصولات فونیکس کنتاکت معرفی می شوند.

 

منبع تغذیه

منبع تغذیه دستگاهی برای تأمین انرژی مورد نیاز مدار الکتریکی است. وظیفه این دستگاه تأمین جریان و ولتاژ خاص مورد نیاز دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی بوده و جریان و ولتاژی پایدار را برای سیستم ایجاد می کند. 

منبع تغذیه ممکن است در قالب ثابت یا قابل تنظیم طراحی شود. انواع مختلف منبع تغذیه شرکت فونیکس آلمان سوئیچینگ، منبع تغذیه خطی، سوئیچینگ قابل برنامه ریزی و … هستند. این دستگاه قادر است انرژی را به صورت پایدار و قابل اطمینان برای  دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی فراهم کند. 

منابع تغذیه ظرفیت ها و قابلیت های متنوعی دارد و برای هر کاربردی باید منبع تغذیه مناسب آن را تهیه کرد. 

 

 معرفی بهترین محصولات برقی شرکت فونیکس آلمان

سوئیچ

برای کنترل جریان الکتریکی در مدار های برقی از سوئیچ استفاده می شود. سوئیچ ها در انواع خودکار و دستی موجود هستند و در واقع برای کنترل جریان در مدارهای الکتریکی به کار می روند. کاربرد سوئیچ در موارد زیر است: روشن و خاموش کردن دستگاه‌های الکترونیکی و الکتریکی، تنظیم سطح روشنایی، کنترل سرعت موتورها و… .

سوئیچ در ساده ترین شکل آن شبیه یک کلید فشاری است. در این مدل با فشردن شستی کلید جریان روشن شده یا جریان را قطع می کند. سوئیچ ها به صورت الکترونیکی هم وجود دارند. این سوئیچ ها خودکار بوده و قابلیت برنامه ریزی دارند.

سوئیچ ها در دو نوع کلی تولید می شوند: سوئیچ های باز و بسته. سوئیچ باز مدار را باز می کند و باعث قطع جریان الکتریکی می شود ولی سوئیچ بسته برعکس بوده و جریان الکتریکی را روشن می کند. 

 

برقگیر یا ارستر

سرج ارستر نوعی تجهیز حفاظتی در سیستم های الکتریکی است که برای حفاظت از مدار در برابر نوسانات و افزایش ولتاژ ناگهانی به کار میرود. این دستگاه با ایجاد یک مسیر اضافه برای جریان هجومی آن را به زمین منتقل می کند. 

دستگاه هایی مانند کامپیوتر ها ، تلفن های همراه، تجهیزات سیستم های ارتباطی  و …. به خوبی از این تجهیز استفاده می کنند. در این سیستم ها یک مدار موازی با تجهیزات ایجاد می شود که در صورت افزایش هجومی ولتاژ این جریان به زمین منتقل می شود و به این صورت از آسیب دیدن تجهیزات روی مدار جلوگیری می کند. 

 

رله کمکی

رله کمکی یک تجهیز الکترومکانیکی است که برای کنترل و حفاظت از تجهیزات و دستگاه های برقی در سیستم های برق قدرت به کار می رود. این دستگاه خودکار بوده و می تواند به دستگاه های کنترلی و حفاظتی دستورات لازم را ارسال کند. این کار سیستم را در برابر حوادث شبکه و سیستم مصون نگه می دارد.

رله کمکی از یک بوبین و کنتاکت های آن تشکیل شده است که با عبور جریان ضعیف از بوبین هسته آن آهنربا شده و باعث تغییر وضعیت کنتاکت می شود و جریان مربوطه یا مدار را قطع و وصل می کند. رله های کمکی بیشتر در برق قدرت به کار می روند. از این تجهیز برای کنترل و حفاظت از دستگاه های برقی استفاده می شود. رله کمکی در مواردی همچون افزایش ولتاژ، کاهش ولتاژ، اتصال زمین و … از سیستم الکتریکی محافظت می کند. 

 

پرینتر و لیبل

دستگاه هایی که برای چاپ و پرینت حروف در بخش صنعتی استفاده می شوند چاپگر و پرینتر صنعتی نام دارند. از این تجهیز برای چاپ روی بلوک های بزرگ، برچسب های پرینت شده، برچسب های بارکد و سایر موارد استفاده می شود. از این دستگاه ها در محیط هایی که شرایط کاری سخت است و نیاز به کیفیت چاپ بالا وجود دارد استفاده می شود. اماکنی مانند کارخانجات، انبار ها و ادارات پست و شرکت های حمل و نقل از این دستگاه ها به طور گسترده استفاده می کنند. 

لیبل زن اما دستگاهی برای چاپ و برچسب زدن روی محصولات است. کاربرد این تجهیز همانطور که پیداست می تواند برچسب هایی با کیفیت و دقت بالا چاپ کند. 

در صنایع غذایی، دارویی، خودروسازی و … از بارکد ها برای ردیابی و کنترل کیفیت محصول استفاده می شود. پرینتر و لیبل زن در این موارد به صورت بسیار مؤثری استفاده می شود. 

 

ایزولاتور

ایزولاتور یک دستگاه الکترومکانیکی است که دو قسمت از یک مدار را از هم جدا می کند. این دستگاه نوعی سوئیچ جداکننده است که در سیستم های قدرت عمل کرده و در سیستم های قدرت برای جداسازی تجهیزات و خطوط انتقال به کار می رود. 

ایزولاتور یک دستگاه جدا کننده است که در مدارهای قدرتی قابلیت جداسازی کامل دو قسمت مدار را دارد. در صورتی که نیاز به تعمیرات و نگهداری وجود داشته باشد می توان از ایزولاتور برای امنیت و قطع کردن کامل بخش مورد نظر استفاده کرد. 

ایزولاتور به عنوان یک دستگاه قطع کننده در مدارهای قدرتی، قابلیت جداسازی کامل دو قسمت از یکدیگر را دارد.

از ایزولاتور در سیستم های برق قدرت به عنوان یک دستگاه کنترلی و حفاظتی عمل می کند. ایزولاتور نقش مهمی از جلوگیری از شوک الکتریکی، حفاظت از تجهیزات و کارکرد صحیح سیستم الکتریکی دارد.

 

 معرفی بهترین محصولات برقی شرکت فونیکس آلمان

تجهیزات ریلی

تجهیزات الکتریکی ریلی دستگاه های الکترومکانیکی ای هستند که در سیستم های قدرت برای کنترل، حفاظت و مدیریت سیستم های الکتریکی از آنها استفاده می شود. این تجهیزات می توانند شامل رله های کمکی، دستگاه های حفاظتی و کلید های مختلف باشند که در ریل های موجود در تابلو های برق نصب می شوند. 

از جمله این تجهیزات رله ها هستند که به عنوان سیستم کنترلی و حفاظتی در مدار های برق قدرت استفاده می شوند. این تجهیز با توجه به شرایط سیستم ورودی ها و خروجی های درستی را تولید و به دستگاه های کنترلی و حفاظتی دستورات لازم را ارسال می کند. از این عنصر الکتریکی برای تجهیزاتی مانند موتور های الکتریکی، ژنراتور ها، ترانس های قدرت و خطوط انتقال به طور گسترده استفاده می شود. 

 

ترمینال فونیکس

 

ترمینال برق در واقع انتهای یک رابطه یا اتصال الکتریکی واقع شده و کابل ها را بهم متصل میکند. در محیط های صنعتی برای اتصال کابل های الکتریکی به سیستم های قدرت ، موتور الکتریکی، چراغ و سایر ماشین های الکتریکی استفاده می شود. ترمینال ها عایقی از پلاستیک دارند و معمولا رابط آنها آلومینیوم یا مس است.

در پایان

شرکت فونیکس آلمان یکی از شرکت های پیشرو و مطرح در زمینه تولید محصولات الکتریکی و تجهیزات برق قدرت است. این تجهیزات پایه ای برای پیشرفت در صنعت به شمار آمده و شرکت فونیکس آلمان توانسته در این میان جایگاه بسیار خوبی در میان سایر شرکت های بین المللی داشته باشد.

محصولات مختلفی در فونیکس کانتکت تولید می شود که در این مقاله به برخی از آنها اشاره شد.

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

تحریریه پایگاه اطلاع رسانی صنعت، کارِ گردآوری و ترجمه مقالات و همچنین تولید و انتشار اخبار مدیریتی را انجام می دهد. این فعالیت علاوه بر فعالیت گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت می باشد که همگی زیر نظر سید حمیدرضا عظیمی است. همواره می توانید از طریق شماره تلفن 02122968244 با تحریریه Myindustry در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا